Ποια εταιρεία τα τελευταία χρόνια έχει μεγαλύτερη τεχνολογική εξέλιξη των όπλων της

Μεγαλύτερη τεχνολογική εξέλιξη

  • Benelli

  • Beretta

  • Fabarm

  • Browning

  • Remington

  • Winchester

  • Marocchi-Breda

  • Blaser


Results are only viewable after voting.
Beretta για εμένα .θα ήταν ωραίο να γίνει ένα τέτοιου είδους γκάλοπ ,εγώ δεν ξέρω να το κάνω ,εάν το βρίσκεται όμορφη ιδέα και κάποιος μπορεί να το κάνει θα ήταν ωραία να δούμε το αποτέλεσμα
 
Καλημέρα όπως έχει αναφερθεί η τεχνολογία στα λειοκαννα έχει σταματήσει εδώ καί δεκαετίες , τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι ένα lifting πού κάνουν οι διαφορές εταιρείες καί τό ανάλογο marketing πού έχουν για να πουλήσουν το προϊόν τούς. Όλα αυτά γνώμη μου οκ.:)
 
Ολες οι εταιριες εξελισσονται.....Η καθε μια σε σημεια.
Αλλη σε κανες,αλλη σε μηχανισμους,αλλη σε μεταλλα.
Το θεμα ειναι αυτος που κραταει το οπλο να ειναι
"μορφωμενος" και με κοντα αυτια...Να μην τσιμπαει!
 
Μπερέτα σε κανες και κικοφ

Browning στο 725 προφίλ σκανδαλες

Βενελι σε σούπερ πόζε και κομφορτ πέλμα το καινούργιο

Δεν τα λες και τεράστια άλματα τεχνολογίας αλλά είναι μια εξέλιξη - βελτίωση
 
Benelli με το δίκανο,beretta optima/kick off/ browning 725 χαμηλό προφιλ και μηχανικές σκανδαλες και α5 πρώτη αδράνειας της....Γενικά άμα το ψάξουμε πάνω κατω οι περισσότερες εταιρίες έχουν κάνει κάποιες καινοτομίες για αυτές αλλά δυστυχώς σχεδόν όλες έχουν πεσει σε αξιοπιστία!
 
Στα αυτογεμη με διαφορα η μπενελι. Δημιουργεί δεν αντιγράφει. Κοντακια κομφορτ που το αντέγραψαν κι αλλες εταιρείες, ριγες απο ανθρακονημα, βαφες best, βασεις με αποσπωμενο καπάκι που για μενα ειναι οτι ποιο λειτουργικό υπαρχει και επισης αντιγραφουν αλλες εταιρείες. Έκανε και την βλακεια να βγαλει δικαννο με φλατζες και τωρα θα αναγκαστούν και οι υπόλοιπες εταιρείες να ακολουθήσουν.
 
Benelli με το δίκανο,beretta optima/kick off/ browning 725 χαμηλό προφιλ και μηχανικές σκανδαλες και α5 πρώτη αδράνειας της....Γενικά άμα το ψάξουμε πάνω κατω οι περισσότερες εταιρίες έχουν κάνει κάποιες καινοτομίες για αυτές αλλά δυστυχώς σχεδόν όλες έχουν πεσει σε αξιοπιστία!
Συμφωνώ Ηλία ,αν και το δίκανο της benelli πραγματική καινοτομία επάνω του είναι το ρυθμιζόμενο σε πολύ μεγάλο βαθμό κοντάκι του μιας και το απόλυτο χωρίς το σωστό grip δεν υπάρχει όμως είναι πραγματικά μια εξαιρετική προσπάθεια και είναι όντως τεχνολογική βελτίωση
 
Back
Top