Πλαγιόκαννο

Έχεις το καλύτερο, μην ξενοκοιτας :cool:
Έχει ο Ρουμελιωτης στη βιτρίνα του ένα Merkel με μάγουλο στο κοντάκι παναγία μου... Πάω και το χαζεύω 
Ειμαι πιστός σε αυτό που έχω, .pray to God.
Για εσάς το έβαλα αν πάτε καμία βόλτα στο Λονδίνο να το δείτε απο κοντά, στην Ελλάδα δεν υπάρχει.
 
CE94301_A-2_B37-45_FF-8362-5_B8_B5_AB5466_F.jpg
.yelling.διαολε μας κολαζεις
 
Ειμαι πιστός σε αυτό που έχω, .pray to God.
Για εσάς το έβαλα αν πάτε καμία βόλτα στο Λονδίνο να το δείτε απο κοντά, στην Ελλάδα δεν υπάρχει.

.yelling.διαολε μας κολαζεις
Μπαααααα !!! Μονοσκάνδαλο ... δε λέει !!! .buy.
.yelling. .sarcastic.
...
...
"Όσα δεν φτάνει η αλεπού ..." ;)
 
626 ONYX αγορασμενο στην αμερικη πριν καμποσα χρονια οταν ηρθε στα χερια μου ειχε στην σκαδαλη τα ταμπελακια της εταιριας, στηβαρο οπλο για κυνηγι και κακουχια.
Και να μη μας το έλεγες Νικόλα δεν ήθελε και πολύ να το καταλάβουμε, οι φωτογραφίες το φωνάζουν ότι πρόκειται για "κλασική αμερικανιά" !!! (Χωρίς παρεξήγηση ...;))
Το πιστολέ κοντάκι, η μονή σκανδάλη, η φαρδιά beavertail πάπια, και η υπερυψωμένη εξαεριζόμενη (!!!) ρίγα, είναι καθαρά "αμερικάνικες προδιαγραφές" !!! ;)
Μπορεί αυτά τα χαρακτηριστικά στην πράξη να είναι και θετικά, και να βολεύουν περισσότερο σε κάποιες περιπτώσεις ... Απλά από αισθητική άποψη, για πολλούς οπαδούς του "παραδοσιακού αγγλικού δίκαννου" μπορεί να θεωρηθούν αταίριαστα ή και "ιεροσυλία" ... ξεφεύγουν πολύ από το αγγλικό πρότυπο ... Αλλά, περί ορέξεως ... :)
Πάντως το 626 πράγματι ήταν εξαιρετικό δίκαννο !!!.shake hands.
 
Εγω ετσι οπως βλεπω στις φωτο την απόχρωση των ξυλων κ του μεταλλου αλλα κ γενικα το ολο συνολο με πηγενει σε τουρκικη κατασκευη( που πιθανων να ειναι φτιαγμενη για την Αμερικανικη αγορα..)
Υποθέσεις κανω και σαφως μπορεί να ειμαι λαθος..
Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι..
 
Τουρκικό δεν νομίζω να ναι ,και τα ποζε τα 686 onyx την ίδια απόχρωση έχουν κοκκινωπά ξύλα και σκούρο σαγρε χρώμα οι καννες. Θυμάμαι και ένα άρθρο του Χατζιωτη για κάποιο darne που εισήγαγε και ήταν έτσι με αμερικανικά χαρακτηριστικά και δεν του άρεσε και έγιναν κάποιες μεταποιησεις για να πουληθεί. Όπως λέει και ο Στέλιος γνωστό το αμερικανικό γούστο και χοντροκομμένο σε όλα τους από τζάκετ, παπούτσια και σε οτιδήποτε, όμως είναι πρακτικά αυτή η χοντρή πάπια σε καρτέρι τσίχλας η στο σκοπευτήριο μετά από συνεχόμενες βολές δεν θα είναι ενοχλητικό το πιάσιμο λόγω θερμοκρασίας.
 
Back
Top