Πλαγιόκαννο

(Ξαναποστάρω τις ανωτέρω διευθύνσεις, έτσι ώστε να γίνει πολύ πιο άμεση κι εύκολη η πρόσβαση στις αντίστοιχες ιστοσελίδες...)

www.gunandknifeclassics.gr/jos-defourny-3/

www.gunandknifeclassics.gr/jos-defourny-cal-16-μ-δ/

Kαι ιδού κι ένα άλλο, "απίστευτο" βέλγικο αλληλεπίθετο:

www.gunandknifeclassics.gr/christophe/
Νίκο μπερδεύτηκες εδώ δεν είναι το φάτε μάτια ψάρια και ποσταρεις πάλι δικανακια στην αξία τζιπ.
 
(Ξαναποστάρω τις ανωτέρω διευθύνσεις, έτσι ώστε να γίνει πολύ πιο άμεση κι εύκολη η πρόσβαση στις αντίστοιχες ιστοσελίδες...)

www.gunandknifeclassics.gr/jos-defourny-3/

www.gunandknifeclassics.gr/jos-defourny-cal-16-μ-δ/

Kαι ιδού κι ένα άλλο, "απίστευτο" βέλγικο αλληλεπίθετο:

www.gunandknifeclassics.gr/christophe/
Νικόλα και τα δύο είναι από τον ίδιο κατασκευαστή, πολύ ιδιαίτερα ,ποιοτικά και από τα αλληλεπίθετα με το μεγαλυτερο ύψος βάσης. Σε τέτοια όπλα, αυτής της εποχής, θαλάμες 70 χιλιοστών και αυλοι πάνω από 18,4 πρέπει να τρομάζουν κάθε υποψήφιο αγοραστή.
 
Να η Βαρβάρα !! μας παίρνει κ μάτι...απ' τη χαραμάδα !!

Johnny brow
Ένα λάθος έχει η εικόνα ότι δεν κρατάνε όσοι γνωρίζουν πραγματικά ποτέ ένα όπλο από τα μεταλλικά μέρη μόνο από την πάπια ή το κοντάκι η παραπάνω το κρατάει σαν τραπεζομάντηλο το έχω πει και σε φίλους πολλές φορές δεν υπάρχει πιο κακόγουστο για μένα κάποιος να πιάνει το όπλο από όπου να ναι .
 
Ένα λάθος έχει η εικόνα ότι δεν κρατάνε όσοι γνωρίζουν πραγματικά ποτέ ένα όπλο από τα μεταλλικά μέρη μόνο από την πάπια ή το κοντάκι η παραπάνω το κρατάει σαν τραπεζομάντηλο το έχω πει και σε φίλους πολλές φορές δεν υπάρχει πιο κακόγουστο για μένα κάποιος να πιάνει το όπλο από όπου να ναι .
...μα είναι για να κρατάει δίκαννα η Βαρβάρα?....ας έχει και τη Fausti ....μαζί με την Beneli και την Berreta!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Υ.Γ ...είναι φως φανάρι!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Ένα λάθος έχει η εικόνα ότι δεν κρατάνε όσοι γνωρίζουν πραγματικά ποτέ ένα όπλο από τα μεταλλικά μέρη μόνο από την πάπια ή το κοντάκι η παραπάνω το κρατάει σαν τραπεζομάντηλο το έχω πει και σε φίλους πολλές φορές δεν υπάρχει πιο κακόγουστο για μένα κάποιος να πιάνει το όπλο από όπου να ναι .

Συμφωνώ Γιάννη. Κι εγώ μόνο από τα ξύλα βαστώ τα οπλάκια μου. Προσπαθώ να μην αγγίζω τις κάννες, διότι μένουν οι δαχτυλιές οι οποίες με εκνευρίζουν όταν τις βλέπω, ειδικά κιόλας εάν είναι καθαρισμένο και λαδωμένο το οπλάκι...

Τώρα, όσο για την ανωτέρω, κα Βαρβάρα, νοστιμότατη τη βρίσκω, αλλά θα προτιμούσα να έχει το άνω κουμπάκι τής πουκαμίσας της "ακομβίωτο"...! ;)
 
Last edited:
Συμφωνώ Γιάννη. Κι εγώ μόνο από τα ξύλα βαστώ τα οπλάκια μου. Προσπαθώ να μην αγγίζω τις κάννες, διότι μένουν οι δαχτυλιές οι οποίες με εκνευρίζουν όταν τις βλέπω, ειδικά κιόλας εάν είναι καθαρισμένο και λαδωμένο το οπλάκι...

Τώρα όσο για την ανωτέρω, κα Βαρβάρα, νοστιμότατη τη βρίσκω, αλλά θα προτιμούσα να έχει το άνω κουμπάκι της πουκαμίσας της "ακομβίωτο"...! ;)
...εμ' με τις χαραμάδες θα μείνουμε , που λέει και ο Τζων?.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συστημα-κλειδωματος-σε-δικανα-sxs-o-u.3990/page-4

Σαν συνέχεια της συζήτησης για το πλαγιοκαννο....

Αν θα έκανε ο καθένας στην περιοχη του ένα γκάλοπ κ ρωτουσε όσους κυνηγούν με καραμπίνα η ποζε, αν θα επέλεγαν η όχι ένα πλαγιοκαννο κ γιατι..

Η πιθανες απαντήσεις θα ηταν..

1) Δεν μου αρέσει εμφανισιακά.
2)Το δοκίμασα κατά το παρελθον κ δεν με βόλεψε η εικόνα του κατά την σκοπευση.
3) Το χρησιμοποιουσα κάποτε αλλά επεσα θυμα "bulling" από την παρεα κ τους φίλους κ το έκανα στην άκρη για να είμαι αρεστός και "in" η για να τους μπω στο "μάτι".*
4) Ρε φίλε με το οπλο του "παππου μου" θα κυνηγησω την σημερινή εποχή?*


Kαι κάπως έτσι ποιοτικά πλαγιοκαννα.που ήδη υπάρχουν στην κατοχή γιου η εγγονου πανε χαμενα κ ξεχασμένα σε κάποιο παταρι.....


**
Αν όλα αυτά σας φαίνονται απίστευτα σας διαβεβαιώ ότι είναι αληθινά γεγονότα...

Δεν νομίζω να μην έχει υπάρξει κυνηγός κ ιδιαίτερα δε αν είναι άτομο νεαρής ηλικίας με πλαγιοκαννο, κ να μην έχει δεχθεί ματιές γεματες απορία,ειρωνια,και "περιεργες" ερωτήσεις στον κυνηγοτοπο......
Αλλά στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό που λέει κ η παροιμια, κ τότε αρχίζουν να καταλαβαίνουν κάποια πραγματα κ να αναθεωρούν κ τότε μπορεί να εισπράξεις κ καμια χειραψία..............
Τα έχω πει πολλες φορες κ αυτο το θέμα, και τα λέω κ στο πρωτο ποσταρισμα που έκανα εδώ..

Δεν ξέρω αν για όλα αυτά πραγματικα ευθυνεται το μαρκετινγκ, η κυνηγετικη παιδεια, το ρευμα της εποχης η κάτι άλλο....

Αυτό που ξέρω ειναι οτι οι κυνηγοι εκείνοι που "γεννιουνται" για το πλαγιοκαννο έχουν λιγοστεψει αρκετά..........
 
Γιάννη ,το όπλο που πρώτο ( γιατί έχω και άλλα κατά νου),ονειρεύομαι είναι ένα chapuis μπεκατσοτουφεκο, έχω καταλήξει ακόμα και στις λεπτομέρειες, απλά περιμένω την οικονομική ανάκαμψη που έρχεται σύμφωνα με τον Αδωνι.
 
Γιάννη ,το όπλο που πρώτο ( γιατί έχω και άλλα κατά νου),ονειρεύομαι είναι ένα chapuis μπεκατσοτουφεκο, έχω καταλήξει ακόμα και στις λεπτομέρειες, απλά περιμένω την οικονομική ανάκαμψη που έρχεται σύμφωνα με τον Αδωνι.
Έτσι από περιεργεια ρωτάω, εχεις πλαγιοκαννο Λευτέρη?
 
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συστημα-κλειδωματος-σε-δικανα-sxs-o-u.3990/page-4

Σαν συνέχεια της συζήτησης για το πλαγιοκαννο....

Αν θα έκανε ο καθένας στην περιοχη του ένα γκάλοπ κ ρωτουσε όσους κυνηγούν με καραμπίνα η ποζε, αν θα επέλεγαν η όχι ένα πλαγιοκαννο κ γιατι..

Η πιθανες απαντήσεις θα ηταν..

1) Δεν μου αρέσει εμφανισιακά.
2)Το δοκίμασα κατά το παρελθον κ δεν με βόλεψε η εικόνα του κατά την σκοπευση.
3) Το χρησιμοποιουσα κάποτε αλλά επεσα θυμα "bulling" από την παρεα κ τους φίλους κ το έκανα στην άκρη για να είμαι αρεστός και "in" η για να τους μπω στο "μάτι".*
4) Ρε φίλε με το οπλο του "παππου μου" θα κυνηγησω την σημερινή εποχή?*


Kαι κάπως έτσι ποιοτικά πλαγιοκαννα.που ήδη υπάρχουν στην κατοχή γιου η εγγονου πανε χαμενα κ ξεχασμένα σε κάποιο παταρι.....


**
Αν όλα αυτά σας φαίνονται απίστευτα σας διαβεβαιώ ότι είναι αληθινά γεγονότα...

Δεν νομίζω να μην έχει υπάρξει κυνηγός κ ιδιαίτερα δε αν είναι άτομο νεαρής ηλικίας με πλαγιοκαννο, κ να μην έχει δεχθεί ματιές γεματες απορία,ειρωνια,και "περιεργες" ερωτήσεις στον κυνηγοτοπο......
Αλλά στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό που λέει κ η παροιμια, κ τότε αρχίζουν να καταλαβαίνουν κάποια πραγματα κ να αναθεωρούν κ τότε μπορεί να εισπράξεις κ καμια χειραψία..............
Τα έχω πει πολλες φορες κ αυτο το θέμα, και τα λέω κ στο πρωτο ποσταρισμα που έκανα εδώ..

Δεν ξέρω αν για όλα αυτά πραγματικα ευθυνεται το μαρκετινγκ, η κυνηγετικη παιδεια, το ρευμα της εποχης η κάτι άλλο....

Αυτό που ξέρω ειναι οτι οι κυνηγοι εκείνοι που "γεννιουνται" για το πλαγιοκαννο έχουν λιγοστεψει αρκετά..........
Τάσο με ότι βολεύεται ο καθένας .Το καλύτερο πλαγιοκανο να έχεις και να το γουστάρεις ,αν στο κυνήγι το νιώθεις ξένο ποτέ δεν θα το ευχαριστηθεις.
 
Τάσο με ότι βολεύεται ο καθένας .Το καλύτερο πλαγιοκανο να έχεις και να το γουστάρεις ,αν στο κυνήγι το νιώθεις ξένο ποτέ δεν θα το ευχαριστηθεις.
Εννοείται Παναγιώτη......
Το οποιοδήποτε όπλο πρεπει να το χαιρόμαστε κ στο μάτι, και στον κυνηγοτοπο...

Τι να το κάνω το ταδε όπλο που θα με ευχαριστει στον κυνηγοτοπο, αλλά όταν θα το κοιτάζω θα μου έρχετε αναγούλα....





host images
Η φωτιές εως 3000 και έχει σειρά η κάννη..
Για τζάκι όμως το δικαννο!
Μην κάθεσαι να το γυαλίζεις αυτό το όπλο...
Κρεμασε το όπως είναι για διακόσμηση.....
 
Εννοείται Παναγιώτη......
Το οποιοδήποτε όπλο πρεπει να το χαιρόμαστε κ στο μάτι, και στον κυνηγοτοπο...

Τι να το κάνω το ταδε όπλο που θα με ευχαριστει στον κυνηγοτοπο, αλλά όταν θα το κοιτάζω θα μου έρχετε αναγούλα....


Μην κάθεσαι να το γυαλίζεις αυτό το όπλο...
Κρεμασε το όπως είναι για διακόσμηση.....
Δεν έχω ΤΖΆΚΙ .big smile.
 
Back
Top