Παρουσίαση Φυσιγγίων

Καλησπερα σε ολους,
Πηρα σημερα για δοκιμη ενα 28αρι του ΔΟΡΚΑ σε πολυ καλη τιμη για την εποχη που ζουμε…7,5 ευρο
Εσφαξα ενα απο περιεργεια..καψουλι CX2000
View attachment 73780
Καρδαρα βλέπω και κάποια csb η 206 28αρια αν δεν κανο λαθος
 
Καλησπερα σε ολους,
Πηρα σημερα για δοκιμη ενα 28αρι του ΔΟΡΚΑ σε πολυ καλη τιμη για την εποχη που ζουμε…7,5 ευρο
Εσφαξα ενα απο περιεργεια..καψουλι CX2000
View attachment 73780
Ο καλυκας αν βλεπω καλα, γραφει Express 32...;;;; :oops:
Δεν διακρινω καλα...
 
Ο καλυκας αν βλεπω καλα, γραφει Express 32...;;;; :oops:
Δεν διακρινω καλα...
Πώς να διακρίνεις αφού το τύπωμα τους είναι ΓΤΠΚ, κάποτε ήταν άψογο και ανεξίτηλο.
Βγάζουν οι φρέζες στην επιφάνεια κάλυκες από Rottweil Δορκάς 20-30+ ετών, απ'όταν είχε ακόμη την άδεια να παράγει το brand απ' τη γερμανική εταιρεία, και το τύπωμα τους με το ωραίο λευκό χρώμα είναι σχεδόν άθικτο. Και τώρα τα τυπώματα (στις περισσότερες εταιρείες ελληνικές ή ξένες) είναι απαράδεκτα. Σε κάποιες μικρές βιοτεχνίες έως κυριολεκτικά ανύπαρκτα.
 
στο τελος εμης θα ξυνουμε το κεφαλιμας και παλι φιλε νικολακι,,και βεβαια στο τελος θα τα αγωραζουμε και παληηηηη, την ψωραααα φιλε την πληρωνης θελης δεν θεληςςς ;)
Πρώτον δεν είμαι Νικολακι και δεύτερο θα κάνω την ψώρα μου αλλιώς φυσιγγια για λαγό έχω ατελείωτα θα πηγαίνω στο λαγό πέρυσι και λόγο απουσίας πουλιών δεν υπήρχαν και κυνηγοι αλλά μόνο οι ντόπιοι και αυτοί μια το μήνα θα μαλακώσουν και οι έμπορες η θα κλείσουν δεν θα τους πληρώσω εγώ τα θωρακισμένα δωμάτια που έφτιαξαν για να κλειδώνουν τα φυσιγγια
 
GT h24 είναι ο συγκεντρωτήρας. Αν ζύγισες σωστά την πυρίτιδα (που δεν το αμφισβητώ), τότε ... άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς !!!
(Άλλαξε χρώμα κάλυκα το Due Europe - από κόκκινο σε μπλε - κι έγινε GT !!!) .sarcastic.
Καμμία άλλη διαφορά !!!
Βέβαια πολύ καλό ήταν το Due Europe, και αρκετά μαλακό ...
Στο σκοπευτήριο που το έριξα μου άφησε την εντύπωση ότι είναι ελαφρώς πιο σκληρό,με πιο κόφτη αίσθηση από το κόκκινο.........
Μπορεί βέβαια να ήταν η ιδέα μου,αφού πρόκειται για το ίδιο φυσίγγι......
Παρεμπιπτόντως σε κάποιες παρτίδες από τα κόκκινα είχα βρει και εκεί 1,35 as σε άλλες 1,40..........
Μάλλον διαφορετικά λοτ........
 
Back
Top