Παρουσίαση Φυσιγγίων

Καλημέρα Νίκο.Όντως η Sipe και ηs4 δουλεύουν καλύτερα σε κάλυκες 67.4 και κλείσιμο στα 56 Χιλ.


Ναι φιλε μου , αυτο εχω διαπιστωσει .....γι'αυτο το LOT του 17 το δοκιμασα σε τετοιον καλυκα ( 67,4 ).
Σημερα θα παραλαβω SIPE LOT παλι του 17 αλλα σε σφραγισμενη συσκευασια....και αυτη απο την ιδια
διαδικασια θα περασει.... ;)
 
Ναι φιλε μου , αυτο εχω διαπιστωσει .....γι'αυτο το LOT του 17 το δοκιμασα σε τετοιον καλυκα ( 67,4 ).
Σημερα θα παραλαβω SIPE LOT παλι του 17 αλλα σε σφραγισμενη συσκευασια....και αυτη απο την ιδια
διαδικασια θα περασει.... ;)
Έχω ακόμα s4 και Sipe απ το 2009.Τωρα για τα καινούργια lot δεν ξέρω τι γίνεται.
 
Nobel Sport Sipe 32gr Νο9 από φίλο αγορασμένο αρχές 2020 γύρω στα 7.50€
View attachment 12869View attachment 12870View attachment 12871View attachment 12873View attachment 12874
1.56gr Sipe η οποία βρισκόταν και στο εσωτερικό του κάλυκα, μέχρι και στις πτυχές του αστεροειδούς. Δεν έχω ξανανοίξει φυσίγγι με διβασική, ήξερα ότι σβωλιάζει, στην πράξη που το είδα έπαθα πλάκα, είχε πετρώσει στον πυθμένα, την εξυσα για να πέσει και να τη ζυγίσω.
Βύσμα GT24
Σκάγια νο9, δύο τυχαίες μετρήσεις 2.11χιλ και 2.17χιλ, δέκα τυχαία στη σειρά 20.58χιλ, ωραία στρογγυλά γυαλισμένα, μόνο ένα στραπατσαρισμενο βρήκα. Θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο σωστά σε μέγεθος.
Καψουλι Μ686, κόκκινο χαρτάκι.
Κλείσιμο στο 57.86χιλ
Κάλυκας κίτρινος 12/70/12 Νόμπελ εννοείται.
Γνώμες για το σεταπ του;
Αυτό το φυσιγγι θα το ριχνατε στα τρυγόνια?
 
Φώτο από ιταλικό forum long range φυσίγγι .
Με λεπτομερέστατη περιγραφή πρός τους συνφορουμίτες -αναγνώστες του .
Το φαινομενικά μικρό βάθος ρελιού (-4.4χιλ) απο αρχικό ύψος αφορά το είδος της βυσμάτωσης (steel 24) καί έλεγχο πιέσεων με μικρότερη αντίσταση ξερελιάσματος .Τα steel ανεβάζουν τις πιέσεις .
 
Last edited:
Φώτο από ιταλικό forum long range φυσίγγι .
Με λεπτομερέστατη περιγραφή πρός τους συνφορουμίτες -αναγνώστες του .
Το φαινομενικά μικρό βάθος ρελιού (-4.4χιλ) απο αρχικό ύψος αφορά το είδος της βυσμάτωσης (steel 24) καί έλεγχο πιέσεων με μικρότερη αντίσταση ξερελιάσματος .Τα steel ανεβάζουν τις πιέσεις .
Να εδινε και bar....
 
Ναι φιλε μου , αυτο εχω διαπιστωσει .....γι'αυτο το LOT του 17 το δοκιμασα σε τετοιον καλυκα ( 67,4 ).
Σημερα θα παραλαβω SIPE LOT παλι του 17 αλλα σε σφραγισμενη συσκευασια....και αυτη απο την ιδια
διαδικασια θα περασει.... ;)
Καλημέρα Νίκο! Το ερώτημα είναι το εξής: χρησιμοποιοντας το σημερινό Λοτ της sipe θα επαρκούσε μόνο η αλλαγή καψυλιου από 686 σε 688 δεδομένου ότι τα σκάγια είναι νούμερο 9 η θα χρειαστεί και αύξηση της πυρίτιδας........?????
 
Απο εμφανιση μια χαρα ειναι Λαμπη!!! Η ουσια ειναι στα ''εντοσθια'' ομως......

Εχθες εσφαξα ενα Lambro 12/76 με ατσαλινα Ν4 . γεμισμενο με Μ92ς και steel 35 με 36 γραμμαρια και 684
καψουλι....ο steel κομμενος σε 4 πεταλα σχεδον μεχρι κατω. Εαν αυριο παω σκοπευτηριο ....θα το δοκιμασω
και θα πω εντυπωσεις.
 
Καλημέρα Νίκο! Το ερώτημα είναι το εξής: χρησιμοποιοντας το σημερινό Λοτ της sipe θα επαρκούσε μόνο η αλλαγή καψυλιου από 686 σε 688 δεδομένου ότι τα σκάγια είναι νούμερο 9 η θα χρειαστεί και αύξηση της πυρίτιδας........?????


Καλημερα Βαγγελη μου!!!! Μην μου βαζεις ''δυσκολα'' πρωι- πρωι βρε φιλε!!! Πως να ξερω κατι που δεν εχω
δοκιμασει ?? Αυτο που μπορω να σου πω....ειναι οτι η δοκιμη ποιο πανω που ανεβασα με sipe ειναι lot του 17
και την δουλευω οπως τα παλια lot....δεν βρηκα καμια διαφορα....πρεπει να δοκιμασεις φιλε....στησε ενα
φυσεκι...cx2000 - 1,50x32 N9....Ριχτο...εαν εχεις καταλοιπα στην καννη θελει 688....οποτε ακολουθεις τις
δοσολογιες και καψουλια που δινει η εταιρεια για τα καινουργια lot. ;)
 
Καλημερα Βαγγελη μου!!!! Μην μου βαζεις ''δυσκολα'' πρωι- πρωι βρε φιλε!!! Πως να ξερω κατι που δεν εχω
δοκιμασει ?? Αυτο που μπορω να σου πω....ειναι οτι η δοκιμη ποιο πανω που ανεβασα με sipe ειναι lot του 17
και την δουλευω οπως τα παλια lot....δεν βρηκα καμια διαφορα....πρεπει να δοκιμασεις φιλε....στησε ενα
φυσεκι...cx2000 - 1,50x32 N9....Ριχτο...εαν εχεις καταλοιπα στην καννη θελει 688....οποτε ακολουθεις τις
δοσολογιες και καψουλια που δινει η εταιρεια για τα καινουργια lot. ;)
Και γω κάτι τέτοιο σκέφτομαι......με το 686 στο 1,55- 1,60 σκοτώνουν αλλά όντως παρατηρώ πάντα πολύ λίγους κόκκους ακαφτης πυρίτιδας. .....οπότε κάτι δεν πάει καλά .....εγώ λόγω απειρίας δεν άλλαζα κάψουλι.......το ρελιαζα πιο πολύ!! Τώρα έχω γεμίσει τα ίδια αλλά με 688 και 616 θα δείξει........
 
Η πρωοδευτηκοτητα εχει αλαξη ληγο.εκοψαν νητρογλικερινη.παει ανετα μεχρη και 38γρ ανετα με χαμηλα καψηλια ενοητε.σε γενηκες γραμες.θελουμε 0.05 αυξηση μπαρουτης και δηνατα καψηλια μεχρει τα 33γρ μεσεα μεχρει τα 35 και χαμηλα μεχρει τα 38.αυτο εχω δει μεχρη τωρα
 
Η πρωοδευτηκοτητα εχει αλαξη ληγο.εκοψαν νητρογλικερινη.παει ανετα μεχρη και 38γρ ανετα με χαμηλα καψηλια ενοητε.σε γενηκες γραμες.θελουμε 0.05 αυξηση μπαρουτης και δηνατα καψηλια μεχρει τα 33γρ μεσεα μεχρει τα 35 και χαμηλα μεχρει τα 38.αυτο εχω δει μεχρη τωρα
Την έχεις "ξεσκονισει"!!!!!! Αγάπες είναι αυτές βλέπεις..........
 
Η πρωοδευτηκοτητα εχει αλαξη ληγο.εκοψαν νητρογλικερινη.παει ανετα μεχρη και 38γρ ανετα με χαμηλα καψηλια ενοητε.σε γενηκες γραμες.θελουμε 0.05 αυξηση μπαρουτης και δηνατα καψηλια μεχρει τα 33γρ μεσεα μεχρει τα 35 και χαμηλα μεχρει τα 38.αυτο εχω δει μεχρη τωρα
Για πες μουζαχεντιν παει καλα στα 38;
 
Back
Top