Παρουσίαση Φυσιγγίων

Καλημέρα Κώστα πως θά ξέρουμε ποιο φυσίγγι έχει αυτόν το σούπερ κυαθιο ώστε νά το αγοράσουμε?
Καλημέρα φίλε μου!! :)
Ήξερα πως ο Ρουμελιώτης γέμιζε φυσίγγια στα 28gr αν δν απατώμε με piston skeet....
 
Καλημερα παιδες κ απο εδω! Εσφαξα ενα φυσιγγακι πογ θελω να δοκιμασω με το μονοκαννο κ οχι μονο...
Super Kill 8βολο: Καλυκας Fiem, υψος παφυλα 15.7mm, διαμ. δραμιων 8.7mm, βαρος μπαλας 3.87γρ., Buffer 3γρ., πυριτιδα 1.6152γρ., συγκεντρωτηρας υψος 32.63mm, διαμετρος 18.7mm! Υψος κλειστου φυσιγγιου 58.2mm,υψος ρελιου 1.6mm παχος ρελιου 1.84mm. Πολυ καθαρα και γυαλισμενα δραμια!....παρακαλω οι εμπειροι να μας που για πυριτιδα καψυλλια και πως το βλεπουν σαν στησιμο....
G3000 με 686. Μήπως είναι για σκοπευτήριο;;;
 
Καλησπέρα παίδες! Το απόγευμα ανακάλυψα φυσίγγια από πολύ παλιά κάπου στο 1990 τα πυρκαλ τα μαύρα και το Άρτεμις . Λοιπόν πυρίτιδα στο μαύρο μάλλον gm3 στο 1,75 με κάψουλα U686 και 32 γραμμάρια σκάγια. Το Άρτεμις την ίδια σε 1,78 χ34 γραμμάρια με το ίδιο κάψουλα 686.
 
Επίσης έσφαξα φυσίγγι του Θεοδωρίδη του 1990 ίσως και πιο παλιό sipe και βρήκα τα εξής : κάλυκας fiocchi 12/67 ,καψυλι 615 sipe 1,55x32 gr σκάγια και βύσμα τύπου gualandi με δύο πτερύγια,παρεπιπτόντως ίδιους συγκεντρωτηρα είχαν τα πυρκαλ.
 
Ειχα την εντυπωση οτι εκεινη την εποχη η πυρκαλ γεμιζε με sipe....η αναλογια ομως δεν μου ''καθεται''
ουτε με την mg3....η πυριτιδα μοιαζει με mg αλλα η ''σημερινη'' ειναι λιγο διαφορετικη στο χρωμα...παει λιγο
προς το πρασινο -λαδί.
 
Ειχα την εντυπωση οτι εκεινη την εποχη η πυρκαλ γεμιζε με sipe....η αναλογια ομως δεν μου ''καθεται''
ουτε με την mg3....η πυριτιδα μοιαζει με mg αλλα η ''σημερινη'' ειναι λιγο διαφορετικη στο χρωμα...παει λιγο
προς το πρασινο -λαδί.
Με είπε δεν το θυμάμαι......πιο παλιά είχε μια κοκκώδη πάλι σαν την prima μετά gm3 που είχε όμως μέσα και λίγους ροζ κόκκους όπως ηgranular και με αυτήν γεμίζοτανε και το λαμπρό το λευκό με 32,5 γραμμάρια και μετά αυτήν που έβαλα στη φωτό.......σίγουρα από τότε άλλαξε η gm3 φαίνεται και από τη δόση 1,78 ...... Τότε το Άρτεμις ήταν το αγαπημένο μου στην Πέρδικα είχα καταναλώσει πάρα πολλά......το μαύρο καλό αλλά πολύ σκληρό κλωταγε ...... Μετά τα γέμιζε με mb32 δεν μου αρεσανε και τα σταμάτησα......
 
Και πάρα πολύ οικονομικά,και στα 31γρ. Και με LOT.ειναι δύναμη και δεν τον κουνάει κανείς, ευτυχώς που τον έχουμε και αυτόν και όλους με τις βιομηχανίες που αγαπούν αυτό που κάνουν,και όχι για το χρήμα μόνοIMG_20200225_185630.jpgIMG_20200225_185709.jpgIMG_20200225_185722.jpg
 
Και πάρα πολύ οικονομικά,και στα 31γρ. Και με LOT.ειναι δύναμη και δεν τον κουνάει κανείς, ευτυχώς που τον έχουμε και αυτόν και όλους με τις βιομηχανίες που αγαπούν αυτό που κάνουν,και όχι για το χρήμα μόνοView attachment 9881View attachment 9882View attachment 9883
Έλα πες μας ακριβώς με τη είναι γεμισμένα....όλα εγώ θα τα κάνω;;;
Σφάξε κ δίξε στο λαό την υπερπυρίτιδα csb.....yel..yel.
 
ειναι δύναμη και δεν τον κουνάει κανείς
οταν καποιος ειναι η γινεται νομιμος κ να θελει να τον κουνησει καποιος δεν μπορει.....
5,00€ το κουτί παιδιά για όλους και όλα,και με Λοτ
και αυτοκολλητακι Ελληνικο για να ξερουμε τι μας γινεται.. .sarcastic.
Ωραια τιμη παντως!
 
Back
Top