Παρουσίαση Φυσιγγίων

Rc 32 ν11....
Ο καλυκας φυσικά Rc με καψουλι χρώματος μαυρου-Πυριτιδα βάρους 1,55γρ ναι μοιάζει με Α1 αλλά........- Συγκεντρωτηρας drago- σκάγια 31,84γρ 1,66-1, 71mm κάτι λίγα που μετρησα-Κλεισιμο περιπου 57,6mm...

Όπως είπα κ εξαιτίας μεγάλης..περιεργειας θα δοκιμαστει για πρωτη φορα αυτο το νουμερο σε περπατητο τσίχλας που εκεί μπορεί να δοκιμάσει κάποιος "ταυτόχρονα" βολές "όλων των αποστασεων" αναλόγως τον τόπο κλπ...

Επειδή μιλαμε για μεγάλη πληθωρα σκαγιων σίγουρα ο στόχος θα δεχτεί αρκετά πλήγματα άρα κ κάτω αυτή την προυποθεση το 11αρακι δεν φαντάζει αδυναμο......

Το μόνο που με "καίει" είναι η κινητική ενέργεια όσο παμε να "δρασκελισουμε τα μετρα"......
Εννοειται πως δεν μιλάω για υπερβολές κ σίγουρα θα δοκιμαστει με φειδώ......


View attachment 33996




View attachment 33997

Το βυσμα δεν ειναι drago....εκτος και εβγαλε καινουργιο μοντελο που δεν το γνωριζω Τασο !!!
 
HA great long range hunting cartridge

Ωραιο φυσιγγιο....βυσμα που δεν κυκλοφορει στο εμποριο....η νυχτα με την ημερα με τον Ζ2Μ15...

Εκανες τον κοπο και σε ευχαριστω πολυ για την παρουσιαση....Μετρησε και τελικο υψος καλυκα
για να εχουμε καλυτερη εικονα!!! :)

Τι τιμη εχουν ???
 
Ωραιο φυσιγγιο....βυσμα που δεν κυκλοφορει στο εμποριο....η νυχτα με την ημερα με τον Ζ2Μ15...

Εκανες τον κοπο και σε ευχαριστω πολυ για την παρουσιαση....Μετρησε και τελικο υψος καλυκα
για να εχουμε καλυτερη εικονα!!! :)

Τι τιμη εχουν ???

8 ευρώ η δεκάδα έχουν Νίκο
 
8 ευρώ η δεκάδα έχουν Νίκο
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου !!!! Μπαμ και σχεδον μια φρατζολα ψωμι...βαρυ πεφτει....
Απαγορευτικο το πεταλωμα....και αν εχει βαρυ χερι η κυρα....οποιος τα ριχνει....στο σπιτι
πρεπει να φοραει κρανος!!! :D
 
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου !!!! Μπαμ και σχεδον μια φρατζολα ψωμι...βαρυ πεφτει....
Απαγορευτικο το πεταλωμα....και αν εχει βαρυ χερι η κυρα....οποιος τα ριχνει....στο σπιτι
πρεπει να φοραει κρανος!!! :D

Παλιά έριχνα μπαμ και πολλές φρατζολες ψωμί .sarcastic. βλέπε ρεμιγκτον. Πέρα απ' την πλάκα τώρα σε σχέση με άλλες δεκάδες το θεωρώ οικονομικό. Τα nsi ποιο ακριβά, τα fob ποιο ακριβά, τα ροτβαιλ ποιο ακριβά. Και σε υλικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα άλλα. Το μόνο που είναι ποιο φθηνό απ' αυτό είναι το αγαπημένο του @Alex37 το super lambro
 
Παλιά έριχνα μπαμ και πολλές φρατζολες ψωμί .sarcastic. βλέπε ρεμιγκτον. Πέρα απ' την πλάκα τώρα σε σχέση με άλλες δεκάδες το θεωρώ οικονομικό. Τα nsi ποιο ακριβά, τα fob ποιο ακριβά, τα ροτβαιλ ποιο ακριβά. Και σε υλικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα άλλα. Το μόνο που είναι ποιο φθηνό απ' αυτό είναι το αγαπημένο του @Alex37 το super lambro
Σωστός.
 
Παλιά έριχνα μπαμ και πολλές φρατζολες ψωμί .sarcastic. βλέπε ρεμιγκτον.
Ναι αλλά ο λαγός είναι..λαγος και το αξίζει από όλες τις απόψεις...
Και ειδικά όταν κυνηγιεται καρτέρι,εκεί υπάρχουν απαιτήσεις.....

Πλάκα στην πλακα προβλεπω σε λίγα χρόνια τα τσιχλοφυσιγγα να γίνονται εντελώς ασυμφορα κ μακάρι να πεφτω έξω...
 
Παλιά έριχνα μπαμ και πολλές φρατζολες ψωμί .sarcastic. βλέπε ρεμιγκτον. Πέρα απ' την πλάκα τώρα σε σχέση με άλλες δεκάδες το θεωρώ οικονομικό. Τα nsi ποιο ακριβά, τα fob ποιο ακριβά, τα ροτβαιλ ποιο ακριβά. Και σε υλικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα άλλα. Το μόνο που είναι ποιο φθηνό απ' αυτό είναι το αγαπημένο του @Alex37 το super lambro


Αντεχεις πολυ περισσοτερο απο εμενα.... ή η κυρα σου δεν βαραει !!!! :)
Εγω απο το πολυ τσοκαρο που ετρωγα το γυρισα στην Ιδιογομωση..... :D .big smile.

Ειπαμε ''καλο φυσιγγιο''....... μαλαματενιο ΔΕΝ ειναι....φιλαρα μου!!!

Μπαμ .....και φρατζολα ψωμι δεν ''λεει''..... ( για μενα ). :)

Τουλαχιστον στον κυνηγοτοπο ''μετραει'' ???
 
Αντεχεις πολυ περισσοτερο απο εμενα.... ή η κυρα σου δεν βαραει !!!! :)
Εγω απο το πολυ τσοκαρο που ετρωγα το γυρισα στην Ιδιογομωση..... :D .big smile.

Ειπαμε ''καλο φυσιγγιο''....... μαλαματενιο ΔΕΝ ειναι....φιλαρα μου!!!

Μπαμ .....και φρατζολα ψωμι δεν ''λεει''..... ( για μενα ). :)

Τουλαχιστον στον κυνηγοτοπο ''μετραει'' ???
Γιατί πόσα φυσίγγια θα ρίξεις κύρ Νίκο στον λαγό για παράδειγμα;
 
Γιατί πόσα φυσίγγια θα ρίξεις κύρ Νίκο στον λαγό για παράδειγμα;

Ναι ετσι οπως το λες,,,,εχεις δικιο. Ο καθαροαιμος λαγας δεν εχει προβλημα....
Το προβλημα αρχιζει οταν τα ιδια φυσιγγια τα ριχνεις στο παπι και στην φασσα χρηστο μου!!! ;)
 
Ναι αλλά ο λαγός είναι..λαγος και το αξίζει από όλες τις απόψεις...
Και ειδικά όταν κυνηγιεται καρτέρι,εκεί υπάρχουν απαιτήσεις.....

Πλάκα στην πλακα προβλεπω σε λίγα χρόνια τα τσιχλοφυσιγγα να γίνονται εντελώς ασυμφορα κ μακάρι να πεφτω έξω...

Σίγουρα Τάσο ο λαγός είναι λαγός. Δεν είναι το κόστος των φυσιγγίων που μετράει. Αλλά βαρέθηκα να μην βρίσκω νούμερα στα ρεμυ. Ο ένας δεν είχες 5αρια ο άλλος δεν είχε 4ρια. Και αναγκαστικά έπαιρνα ότι υπήρχε ξεχασμένο στα ράφια ποιος ξέρει για πόσο καιρό.
 
Είναι πολύ καλό. Με σκάγια Νο 5 έχω πάρει θηράματα μεγαλύτερα από αυτά που προορίζονται τα 5αρια

Πολυ ωραια!!! Μην παρεξηγηθω....καμια φορα κανουμε και πλακα....
Αλλα περα απο την πλακα....εαν κυνηγας παπι και φασσα με τετοια φυσιγγια...το κλαμπανισμα η
πεταλωμα οπως το λεω εγω...μετραει...ετσι το βλεπω εγω...
 
Ναι ετσι οπως το λες,,,,εχεις δικιο. Ο καθαροαιμος λαγας δεν εχει προβλημα....
Το προβλημα αρχιζει οταν τα ιδια φυσιγγια τα ριχνεις στο παπι και στην φασσα χρηστο μου!!! ;)

Εκεί είναι όντως θέμα. Γενικά σε κυνήγια που έχεις κατανάλωση δεν συμφέρουν
 
Σίγουρα Τάσο ο λαγός είναι λαγός. Δεν είναι το κόστος των φυσιγγίων που μετράει. Αλλά βαρέθηκα να μην βρίσκω νούμερα στα ρεμυ. Ο ένας δεν είχες 5αρια ο άλλος δεν είχε 4ρια. Και αναγκαστικά έπαιρνα ότι υπήρχε ξεχασμένο στα ράφια ποιος ξέρει για πόσο καιρό.
Σωστός για άλλη μία φορά.Παίρνεις κάτι 《μπαγιάτικα》ρέμυ, που δεν αναγράφουν τίποτα πάνω και τρέχα γύρευε.
 
Σωστός για άλλη μία φορά.Παίρνεις κάτι 《μπαγιάτικα》ρέμυ, που δεν αναγράφουν τίποτα πάνω και τρέχα γύρευε.
Rem,win, fed σίγουρα μένουν κάτι χρονάκια στα ράφια...Δεν βάζουν συχνά τέτοιες παραγγελιες οι μαγαζάτορες...
Μπορεί να τα προτιμουν αρκετοί λαγάδες αλλά κ ποσα να ρίξουν...
Συν ότι υπάρχουν κ καπιοι που αδιαφορουν για αυτά κ ρίχνουν τις γνωστές κασετίνες.....
 
Back
Top