Παρουσίαση Φυσιγγίων

Πάντως και εκείνο τον καιρό, η Nobelsport στο site της τότε θυμάμαι, την έδινε στο 1,65 x 32-34-36 με 686, και με τις ίδιες ακριβώς δοσολογίες την είχε κι ο Χατζιώτης στο βιβλίο του (προφανώς ότι στοιχεία του έδωσε η εταιρεία).
Ρε τώρα μου μπήκανε ψύλλοι στ' αυτιά ... σε εκείνα τα παλιά, όπως τα δικά μου, με το 1,45 ... μήπως είχαν βάλει οι κερατάδες S4 ???? ... :oops: Λες ??? Δεν τους έχω καμιά εμπιστοσύνη ! 0,20 γρ. είναι μεγάλη διαφορά !!! :rolleyes:
Όπως και νά'χει δεν θέλω σχέσεις με τις δυο αυτές "κυρίες" ... .yel.
Viva España !!! .sarcastic..sarcastic..big smile.
Ευλογη η απορια..αλλα αφου κ η sipe ειναι παραγωγη της nsi τοτε θεωρω αδυνατον να ειχε ξεμεινει κ να το γεμισε με s4..ουτε νομιζω να ειχε καποιο ωφελος βαζοντας s4 αντι για sipe..
Ισως ηθελε να φτιαξει ενα πιο μαλακο φυσιγγι κ οντως το ειχε πετυχει γιατι δεν ειχε καμια σχεση με το σημερινο sipe στο 1,65..
Αλλα απο την αλλη μερια για την nsi μιλαμε..οτι να νε... .sarcastic.
 
Η εμπλούτιση της γκάμας των φυσιγγίων για φάσσα και παπιά συνεχίζεται αυτήν την φορά από την Ιταλική B&P!
Για το Winter ακούω πολύ θετικά σχόλια ενώ το Feltro έχω δοκιμάσει το αδελφάκι του στα 34 γραμμάρια και επειδή έμεινα ικανοποιημένος είπα να δοκιμάσω και το 36άρι.

 
Η εμπλούτιση της γκάμας των φυσιγγίων για φάσσα και παπιά συνεχίζεται αυτήν την φορά από την Ιταλική B&P!
Για το Winter ακούω πολύ θετικά σχόλια ενώ το Feltro έχω δοκιμάσει το αδελφάκι του στα 34 γραμμάρια και επειδή έμεινα ικανοποιημένος είπα να δοκιμάσω και το 36άρι.

Το winter ειναι φυσιγγαρα φιλε
 
Η εμπλούτιση της γκάμας των φυσιγγίων για φάσσα και παπιά συνεχίζεται αυτήν την φορά από την Ιταλική B&P!
Για το Winter ακούω πολύ θετικά σχόλια ενώ το Feltro έχω δοκιμάσει το αδελφάκι του στα 34 γραμμάρια και επειδή έμεινα ικανοποιημένος είπα να δοκιμάσω και το 36άρι.

Καλόριχτα και εύστοχα να είναι Γιώργο. Ωραία φυσίγγια και τα δυο !!! .shake hands.
Να ζητήσω μια χάρη; Να σφάξεις ένα tricolor να δούμε την πυρίτιδα !! (Βέβαια αν πήρες μόνο ένα κουτί, πάει πολύ να θυσιάσεις 1 από τα 10 ... Μόνο αν πήρες περισσότερα ... ) ;)
 
Η εμπλούτιση της γκάμας των φυσιγγίων για φάσσα και παπιά συνεχίζεται αυτήν την φορά από την Ιταλική B&P!
Για το Winter ακούω πολύ θετικά σχόλια ενώ το Feltro έχω δοκιμάσει το αδελφάκι του στα 34 γραμμάρια και επειδή έμεινα ικανοποιημένος είπα να δοκιμάσω και το 36άρι.

Αυτο το winter πρεπει να ειναι η καινουρια φουρνια που εχει συγκεντρωτηρα με προκομμενα πτερυγια (απ'οσο μπορω να διακρινω)
 
Η εμπλούτιση της γκάμας των φυσιγγίων για φάσσα και παπιά συνεχίζεται αυτήν την φορά από την Ιταλική B&P!
Για το Winter ακούω πολύ θετικά σχόλια ενώ το Feltro έχω δοκιμάσει το αδελφάκι του στα 34 γραμμάρια και επειδή έμεινα ικανοποιημένος είπα να δοκιμάσω και το 36άρι.

Το winter εξεραιτικό
 
Στέλιο το Winter το θεωρείς φυσίγγι Winter ?
Δεν έχω πλήρη άποψη Δημήτρη, αλλά Όχι ... Δεν ξέρω ούτε τη δόση πυρίτιδας, και έχω ρίξει μόνο 4-5 που μου είχε δώσει πριν χρόνια ένας φίλος. με 5αρια σκάγια. Και τα έριξα στο σκοπευτήριο, σε "λαγούς" ... :oops: :rolleyes: ... με το SKB και μάλιστα καλοκαίρι Αύγουστο ή Σεπτέμβρη, και απ'ότι θυμάμαι δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα δυνατά (για 38 γρ.) δε με ενόχλησαν καθόλου, παρόλο που δεν είχα ξαναρίξει πάνω από 36 γρ. !!!
Αυτός τα λάτρευε, αν και φανατικός περδικάς, πάντα είχε μερικά μαζί του (μόνο σε νο.5) για την περίπτωση που θα συναντούσε κανένα λαγό στη Μαδάρα ... και είχε πάρει αρκετούς απ'ότι μου είχε πει ...
 
πριν αρκετα χρονια ενας φιλος τα πεταγε απο το παραθυρο της καλυβας στον ευρο γιτι δεν επευταν τα παπια,
Είχα πάρει και εγώ 2 κουτάκια και μπορώ να πω δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα .....το φυσσιγι που κάνει ζημιά στις πάπιες και τις χήνες από την baschieri pelagri ήταν το mythos 40 μιλάμε φυσιγγαρα δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα?
 
Δεν έχω πλήρη άποψη Δημήτρη, αλλά Όχι ... Δεν ξέρω ούτε τη δόση πυρίτιδας, και έχω ρίξει μόνο 4-5 που μου είχε δώσει πριν χρόνια ένας φίλος. με 5αρια σκάγια. Και τα έριξα στο σκοπευτήριο, σε "λαγούς" ... :oops: :rolleyes: ... με το SKB και μάλιστα καλοκαίρι Αύγουστο ή Σεπτέμβρη, και απ'ότι θυμάμαι δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα δυνατά (για 38 γρ.) δε με ενόχλησαν καθόλου, παρόλο που δεν είχα ξαναρίξει πάνω από 36 γρ. !!!
Αυτός τα λάτρευε, αν και φανατικός περδικάς, πάντα είχε μερικά μαζί του (μόνο σε νο.5) για την περίπτωση που θα συναντούσε κανένα λαγό στη Μαδάρα ... και είχε πάρει αρκετούς απ'ότι μου είχε πει ...
Εδω εχουμε σφαξει ενα παιδια...ειχα βρει 1.77γρ. MB36
 
Είχα πάρει και εγώ 2 κουτάκια και μπορώ να πω δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα .....το φυσσιγι που κάνει ζημιά στις πάπιες και τις χήνες από την baschieri pelagri ήταν το mythos 40 μιλάμε φυσιγγαρα δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα?
πρεπει να εχω μερικα κουτακια ακομα αν τα θελει καποιος μου λει,
 
Είχα πάρει και εγώ 2 κουτάκια και μπορώ να πω δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα .....το φυσσιγι που κάνει ζημιά στις πάπιες και τις χήνες από την baschieri pelagri ήταν το mythos 40 μιλάμε φυσιγγαρα δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα?
Υπάρχουν.
 
Back
Top