Παλιά φυσίγγια

Κληρονομια απο το χωριο.απο ενα γεροντακι το οπιο πεθανε σημερα και μου τα αφησε .παραγελια της γυνεκας του.αυτα να τα δοσης του γιαννη ξερη να τα εκτημιση.2 σεντουκια γεματααααααα.ο μονος που τον επερνα για κυνηγι στον λαγο ειμουν εγω.καναμε πολη παρεα δεν τον επερναν ουτε τα παιδια του λογο οτη ειταν γερος και δεν περπατουσε.τον εβαζα σε ποστα να χτιπαει οσους περισοτερους γηνοταν.ο θεος να τον αναπαυση.θανε ολα τα υληκα τουφεκια και λαγος.οπος τους αρμοζη
 
Κληρονομια απο το χωριο.απο ενα γεροντακι το οπιο πεθανε σημερα και μου τα αφησε .παραγελια της γυνεκας του.αυτα να τα δοσης του γιαννη ξερη να τα εκτημιση.2 σεντουκια γεματααααααα.ο μονος που τον επερνα για κυνηγι στον λαγο ειμουν εγω.καναμε πολη παρεα δεν τον επερναν ουτε τα παιδια του λογο οτη ειταν γερος και δεν περπατουσε.τον εβαζα σε ποστα να χτιπαει οσους περισοτερους γηνοταν.ο θεος να τον αναπαυση.θανε ολα τα υληκα τουφεκια και λαγος.οπος τους αρμοζη
Μπραβο σου Γιαννη! Ο Θεος να τον συγχωρεσει.....να εχει καλο Παραδεισο!! Μεγαλη τιμη να σου τα αφησει.....μπραβο
 
" ΈΦΑΓΑ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ Σ' ΑΝΑΖΗΤΑΩ"
MB ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ for ever.View attachment 17691View attachment 17693
Τελικά αυτά Γιώργο όντως να γεμιζόντουσαν με ΜΒ ή απλά οι κάλυκες ήταν έτοιμοι;;;
Το λέω αυτό διότι δν έγραφαν τα συγκεκριμένα την επωνυμία του βιοτέχνη....κ απ'όσο ξέρω, τα φυσίγγια του Ζαγοραίου γεμίζονταν με G3000.....αυτά τα "ΜΒ" όμως;;;;;; :rolleyes:
 
Τελικά αυτά Γιώργο όντως να γεμιζόντουσαν με ΜΒ ή απλά οι κάλυκες ήταν έτοιμοι;;;
Το λέω αυτό διότι δν έγραφαν τα συγκεκριμένα την επωνυμία του βιοτέχνη....κ απ'όσο ξέρω, τα φυσίγγια του Ζαγοραίου γεμίζονταν με G3000.....αυτά τα "ΜΒ" όμως;;;;;; :rolleyes:
Μάλλον G3000 ήταν .Το λογότυπο είχε μείνει για δόξα.
 
Μαρεσει γιατι βλεπω Ελληνικα φυσιγγια fgr2, αν δεν σου κανει κοπο φιλε Χαρη θελω δυο κοντινες του Στοκα με τον φελλό.

.hair.
Πες του τα γιατί μας αφήνει σε αγωνία ο παλιοκρητικός.

Υ.Γ Πότε έβαλε η Lambro το mezzo σε φούξια κάλυκα;;;; :oops:
 
Πες του τα γιατί μας αφήνει σε αγωνία ο παλιοκρητικός.

Υ.Γ Πότε έβαλε η Lambro το mezzo σε φούξια κάλυκα;;;; :oops:
Αν εχει και παχυμετρο θα τον βαλω να μετρησει και τελικο ,παχος και βαθος ρελιου .sarcastic..
 
Back
Top