Παλιά φυσίγγια

10 bore 3.5 inches (89mm) από ένα θρύλο στα φυσίγγια
 

Attachments

  • A1939D67-D600-4455-A1B1-8DEF0E2BAEBF.jpeg
    A1939D67-D600-4455-A1B1-8DEF0E2BAEBF.jpeg
    332,7 KB · Προβολές: 17
  • 6F350C04-9B8F-4C7F-858A-7A207FB03147.jpeg
    6F350C04-9B8F-4C7F-858A-7A207FB03147.jpeg
    325 KB · Προβολές: 16
  • AB18DF3A-830A-491A-8DAB-536E77EC3DF1.jpeg
    AB18DF3A-830A-491A-8DAB-536E77EC3DF1.jpeg
    218 KB · Προβολές: 17
  • 688D4817-1EDC-450F-84C4-3C65EAE7CE73.jpeg
    688D4817-1EDC-450F-84C4-3C65EAE7CE73.jpeg
    196 KB · Προβολές: 17
Καλημέρα σε όλον τον καλό κόσμο,τα γνωρίζει κανείς;;; χάρτινα τα είχε φίλος κοντά του και μας τα έδειξε, 36 γρView attachment 37551
Τα έβγαζε και σε 20άρια 28γρ μαλλινόταπα, με πυρίτιδα JK6. Τα έχω και τα είχα αναρτήσει παλεότερα αλλά οι φωτογραφίες διαγράφηκαν!
 
Να και το "ξαδερφάκι" του, με πλαστική μισόταπα και αστεροειδές 6* κλεισιμο. Τα είχε βγάλει την ίδια εποχή, το ένα 100% αποκεντρωτικό και το άλλο 50% αποκεντρωτικό, όπως έλεγε στις διαφημίσεις του. Και τα δυο με πυρίτιδα Rex II και καψούλι 688.

View attachment 37601View attachment 37602View attachment 37603
Τα είχα πάρει το 2008 ή 2009 σε Νο 8 και 9 και τα είχα ρίξει σε τσίχλες, Μου είχαν ξεμείνει μερικά 8αρια ακόμη στο χωριό, κι έβγαλα χθες 2-3 πρόχειρες φωτο. Είχα πάρει και μια τσίχλα πριν 1-2 βδομάδες με ένα τέτοιο, μια χαρά μπαμ έκανε παρά τα 12+ χρονάκια του !;)
Πριν κανα 4άρι χρονια σε πρωινες "μαύρες" έριξα 5-6 Ballander και ήταν σκούπα σε Νο9 κ με 2* παρακαλώ...
 
Κωστα δεν το έχω ξαναδεί κ δεν μου λέει κάτι δυστηχως...
Ίσως να μπορέσει να το αναγνωρισει κάποιος κ να μας πει κ εμάς...
Το μονο που υποθέτω ίσως να είναι super kill πριν αλλάξει σημα η κάτι τέτοιο? Υπόθεση βέβαια γιατί δεν ξέρω μόνο και μόνο από τα αρχικά που έχει τυπωμένα, πάντως το τύπωμα του ήταν ΑΑ έλιωσε ο καλυκας από τον ήλιο, σκουριάσε ο παφυλας και αυτό εκεί.
 
Το μονο που υποθέτω ίσως να είναι super kill πριν αλλάξει σημα η κάτι τέτοιο?
Δεν τα θυμάμαι να είχαν αρχικά(ολογραφως) κ μιλάω για πολλα χρονια πισω κ επίσης τότε δεν εγραφαν γραμμάρια,ουτε κ στα κουτια......
 
Tα συγκεκριμένα φυσιγγια rottweil δεν αντιστοιχούν στο κουτί που έβαλες δίπλα......
Έχουμε την αρχή του φυσιγγιου(κουτί) και φτάνουμε στο τέλος του(φυσιγγι)....

Προφανώς κ το γνωρίζεις κάτι τέτοιο,
κ το έβαλες δίπλα στην φωτο μην έχοντας άλλο κ καλα έκανες βέβαια...

Ο μονος λόγος που το αναφέρω(μην παρεξηγηθω κιόλας) είναι γιατί κατά καιρους πολλα βλεπουν τα μάτια μου κ χρειάζεται προσοχη........
 
Last edited:
Tα συγκεκριμένα φυσιγγια rottweil δεν αντιστοιχούν στο κουτί που έβαλες δίπλα......
Έχουμε την αρχή του φυσιγγιου(κουτί) και φτάνουμε στο τέλος του(φυσιγγι)....

Προφανώς κ το γνωρίζεις κάτι τέτοιο,
κ το έβαλες δίπλα στην φωτο μην έχοντας άλλο κ καλα έκανες βέβαια...

Ο μονος λόγος που το αναφέρω(μην παρεξηγηθω κιόλας) είναι γιατί κατά καιρους πολλα βλεπουν τα μάτια μου κ χρειάζεται προσοχη........
Τάσο ακριβώς τ ίδιο διαπίστωσα κ γω θ κοιτάξω τ Αλλά π Έχω για Τι υποψιάζομαι ότι μ κάναν μαϊμούδια αρα δε τ δα μόνο εγώ θ επανέλθω...
 
Αυτά είναι τ άλλα που έχω κοντοπαφυλα και άλλα γράμματα τώρα τι να πω δε ξέρω αν έχει κάποιος φυσιγγι από τ παλιό τ κουτί ας βάλει φώτο να δουμε


Αυτά τα φυσιγγια που έβαλες τώρα όπως κ τα προηγουμενα "ανηκαν" στο κουτί που έχεις στην φωτο ακριβώς από πισω....

Το παλιό κουτί που εχεις κ που είναι δεκαετίας '80 περιειχε τα παρακατω φυσιγγια:

Σου βάζω μια φωτο cal.12 και cal. 16...
Για να μην μπερδεύεσαι με τα αμέσως επόμενα φυσιγγια (αυτα που έχεις στην φωτο), να ξέρεις ότι το ατρανταχτο στοιχείο είναι η κεντρική συντηξη(κάψιμο)

Οτι άλλο βλέπεις, να ξέρεις ότι δυστηχως έχει παιχτεί "ανακάτεμα"...........

IMG_20211229_195851.jpg
 
Αυτά είναι τ άλλα που έχω κοντοπαφυλα και άλλα γράμματα τώρα τι να πω δε ξέρω αν έχει κάποιος φυσιγγι από τ παλιό τ κουτί ας βάλει φώτο να δουμε


Αν δεν σου αρέσουν φιλαράκι βαλτα στο αμαξι κ το πρωί που θα κατεβαίνεις στην πόλη χτύπα ένα τηλ να τα πάρω να τα τακτοποιήσω μια χαρα
 
Αν δεν σου αρέσουν φιλαράκι βαλτα στο αμαξι κ το πρωί που θα κατεβαίνεις στην πόλη χτύπα ένα τηλ να τα πάρω να τα τακτοποιήσω μια χαρα
Χάχα
Θα θελες φίλε εννοείται τα θέλω αλλά τσαντίστηκα για την κοροϊδία
 
Τάσο αύριο θα δω τ κλείσιμο να δω αν έχει κάψιμο στη μεση
Από ότι βλέπω από το τυπωμα κ απο το μεταλλο που φαίνεται 10mm δεν είναι τα παλια με το κάψιμο, γιατί αυτά εκτός από κάποιες μικρές λεπτομερειες στο τυπωμα είχαν μεταλλο 12mm....

Τι να σου πω μακάρι να με κοροιδευει η φωτο.....


Με φάγανε ένα 30αρι για τ κουτί μόνο...
τσαντίστηκα για την κοροϊδία
Αν θυμάσαι κάτι σου είχα πει κάποτε..........
 
Με φάγανε ένα 30αρι για τ κουτί μόνο...
Τάσο αύριο θα δω τ κλείσιμο να δω αν έχει κάψιμο στη μεση
Ετσι ειναι το ταξίδι του χαμένου θησαυρού τα σκας τα 30αρια και τα 300αρια για να τον αποκτήσεις
 
Back
Top