Παλιά φυσίγγια

Αυτά τα φιλανδέζικα πρώτη φορά τα βλέπω!

herbergeur d image
Γιώργο, έχει καψούλια το κουτί, να βάλεις καμιά φωτογραφία να δούμε πως είναι;;;
Πριν κάμποσα χρόνια, κάποια φορά που πήγα να πάρω καψούλια από το μαγαζί εδώ που παίρναμε υλικά, μου είπε πως είχε μόνο ... κάτι φιλανδικά KEMIRA, (ούτε εγώ τα είχα ξανακούσει) και μου έδωσε μια 100αδα, αλλά τα είχε χύμα και δεν είδα το κουτί. Μάλιστα μου είπε ότι είναι μέσης ισχύος σαν τα 686, αλλά αν θυμάμαι καλά έμοιαζαν με τα Cheddite 2000 ... .xm.Αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν του έχω εμπιστοσύνη, γιατί πολλές φορές μας έδινε υλικά άλλα αντ' άλλων (και πυρίτιδες, και νούμερα σκαγιών κλπ.) ... .fff. .hair.
γι' αυτό θα ήθελα να τα δω ... Άλλη φορά δεν έτυχε να τα ξανασυναντήσω ...
 
Γιώργο, έχει καψούλια το κουτί, να βάλεις καμιά φωτογραφία να δούμε πως είναι;;;
Πριν κάμποσα χρόνια, κάποια φορά που πήγα να πάρω καψούλια από το μαγαζί εδώ που παίρναμε υλικά, μου είπε πως είχε μόνο ... κάτι φιλανδικά KEMIRA, (ούτε εγώ τα είχα ξανακούσει) και μου έδωσε μια 100αδα, αλλά τα είχε χύμα και δεν είδα το κουτί. Μάλιστα μου είπε ότι είναι μέσης ισχύος σαν τα 686, αλλά αν θυμάμαι καλά έμοιαζαν με τα Cheddite 2000 ... .xm.Αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν του έχω εμπιστοσύνη, γιατί πολλές φορές μας έδινε υλικά άλλα αντ' άλλων (και πυρίτιδες, και νούμερα σκαγιών κλπ.) ... .fff. .hair.
γι' αυτό θα ήθελα να τα δω ... Άλλη φορά δεν έτυχε να τα ξανασυναντήσω ...
Télécharger des photos
hebergeur gratuit
 
Ευχαριστώ Γιώργο. Χμ, καλά είπα εγώ "άλλα αντ' άλλων" !!!! Καμία σχέση !!! ... Cx2000 μου έδωσε ... και τα βάφτισε KEMIRA !!!! .hair.
Επειδή του είχα ζητήσει 686 δηλ. μέσης ισχύος ... Για να μη μου πει ότι δεν έχει ... .smashfrak.
.terror..hair.
 




2 γενιες χειροποιητων εργαλειων. Το πισω μετραδι ειναι καλυκας 45αριου, φτιαγμενο απο μενα καπου το 1986, για το 36αρι. Μετραδι για σκαγια, υπαρχει ακομα ενα για πυριτιδα μεγαλου ογκου (Sokol) με ταπακια στο εσωτερικο του. Το πισω ταπωτηρι ειναι μετασκευη απο 16αρι σε 36 και αυτο καπου το 1986-87, με πολυ τριψιμο στο χερι.

Το μπροστινο ειναι απο καλυκα 9mm, φτιαγμενο απο τον πατερα μου καπου μετα τον πολεμο για το αντιστοιχο 32αρι Stayer που ειχε τοτε.
 
Χαιρετώ όλη την παρέα τον συλλεκτών!!!Καινούργιος σ'αυτό το ωραίο χόμπι το οποίο μου κέντρισε το ενδιαφέρων αρχίζοντας να μαζεύω διάφορους άδειους κάλυκες και άδεια κουτιά φυσιγγιών στο κυνήγι (είμαι και καινούργιος κυνηγός .hunter. ) και ύστερα το έψαξα λίγο παραπάνω και ανακάλυψα αυτόν τον ωραίο κόσμο των παλιών κυνηγετικών ειδών ,τώρα ξεκινώ(ακόμα δεν έχω τίποτα στην συλλογή μου)!Θα το εκτιμούσα βαθύτατα αν κάποιος απο εδώ έχει πράγματα 2πλα-3πλα κτλπ και θα ήθελε να τα χαρίσει ή να τα ανταλάξει με κάτι άλλο !Θέλω να ευχαρηστίσω το μέλος georiatr που μου απάντησε άμεσα και μου έδωσε μια κατεύθυνση πάνω στο θέμα! Εύχομαι σε όλους καλές συλλογές και καλά κυνήγια!!!!
 
Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα καλοί παππούδες...!!!
Τι λέτε κύριε Γιάννη (Giannis k);.my man.

image gratuite à télécharger
photo libre
Ποοοοοοοοοοοοοοοοο υληκαρεςςςςς.ετημαζε πακετααααα
Παει ο υπνος και σημερα και για πολες μερεςςςς
 
Back
Top