Νέα μοντέλα όπλων

Καλημέρα, έπεσε το μάτι μου πάνω σ'αυτό το βιντεάκι και απ'ότι κατάλαβα τέλος οι συμβατικοί αυλοί και για τα sp της beretta! Στο επίσημο σάιτ της beretta ακόμα το δίνει με mobile chokes όπως και στο σαιτ της beretta hellas!!!!Μάλλον πρέπει να ξεστοκάρουν τα παλιά μοντέλα πρώτα με τους στενούς αυλούς!
 
Καλημέρα, έπεσε το μάτι μου πάνω σ'αυτό το βιντεάκι και απ'ότι κατάλαβα τέλος οι συμβατικοί αυλοί και για τα sp της beretta! Στο επίσημο σάιτ της beretta ακόμα το δίνει με mobile chokes όπως και στο σαιτ της beretta hellas!!!!Μάλλον πρέπει να ξεστοκάρουν τα παλιά μοντέλα πρώτα με τους στενούς αυλούς!
Αυτό ακριβώς ήθελα να το πάρω και όλο μου έλεγαν πως δεν έχουν έρθει ακόμα τα καινούργια και ότι έχουν μόνο με τα mobilchock. Με τις καινούριες κανείς μόνο τα sporting
 
Η Savage ειναι Αμερικανικη?
Ναι είναι , καλές τιμές και τίμια όπλα .
Πρόσφατα είδα και ένα λειοκανο με κινητό ουραίο , οχι κάτι ιδιαίτερα λεπτεπίλεπτο αλλά για λιγότερα απο 350 ευρώ ήταν τίμιο για τα λεφτά του . ( ήταν προσφορά στο μπας προ )

https://www.savagearms.com/content?p=firearms&a=product_summary&s=57382
 
Last edited:
Ναι είναι , καλές τιμές και τίμια όπλα .
Πρόσφατα είδα και ένα λειοκανο με κινητό ουραίο , οχι κάτι ιδιαίτερα λεπτεπίλεπτο αλλά για λιγότερα απο 350 ευρώ ήταν τίμιο για τα λεφτά του . ( ήταν προσφορά στο μπας προ )

https://www.savagearms.com/content?p=firearms&a=product_summary&s=57382
Οντως κατασκευαζονται στην Αμερικη Γιωργο?
 
Οντως κατασκευαζονται στην Αμερικη Γιωργο?
Απο ότι ξερω ναι , αυτό λέγεται . ( Μάλιστα απο την επόμενη εβδομάδα πρέπει να τους πάρω τηλεφωνo στα κεντρικά για ενα πρόβλημα που προέκυψε στο σαβατζ που έχω και αν μπορούν να δώσουν λύση ...) Τα rimfire τα κατασκευαζουν εδώ στο Οντάριο και τα υπόλοιπα στην Αμερική και λέγεται οτι τις κάννες τις φτιάχνουν οι ίδιοι και δεν τις παίρνουν φασόν απο αλλού .
 
Κάπου άκουσα για Τουρκία μεριά!!!
Ακόμα και Τουρκιά να είναι όπως λένε , γνώμη μου είναι οτι δεν παίζει πάντα ρόλο η χωρά κατασκευής άλλα η εταιρία που τα κατασκευάζει και ο λόγος είναι τα standards που θέτει κάθε εταιρία στην γραμμή παράγωγης .
 
Ακόμα και Τουρκιά να είναι όπως λένε , γνώμη μου είναι οτι δεν παίζει πάντα ρόλο η χωρά κατασκευής άλλα η εταιρία που τα κατασκευάζει και ο λόγος είναι τα standards που θέτει κάθε εταιρία στην γραμμή παράγωγης .
Ακριβώς......
Οι εντολές έρχονται από τους μεγάλους στις χώρες που επιλέγουν κατασκευάζονται αποκλειστικά για τα φθηνά εργατικά χέρια η την φορολογία η κάθε άλλο που μπορεί να θέσει η εταιρεία προς όφελος της..
εάν δώσουν εντολή να βάλουν τσιγκο στην κάννη είτε στη Γερμανία είτε στη Κίνα είτε στη Τουρκία με τσιγκο θα την έφτιαχναν.....
 
Ακόμα και Τουρκιά να είναι όπως λένε , γνώμη μου είναι οτι δεν παίζει πάντα ρόλο η χωρά κατασκευής άλλα η εταιρία που τα κατασκευάζει και ο λόγος είναι τα standards που θέτει κάθε εταιρία στην γραμμή παράγωγης .
Γι αυτό έφυγε η μπερεττα από Τουρκία. Τα στάνταρ τα γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Βγάζουν χάλια όπλα. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κλέψουν τεχνογνωσία κ μετά να βγάλουν δικα τους
 
Γι αυτό έφυγε η μπερεττα από Τουρκία. Τα στάνταρ τα γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Βγάζουν χάλια όπλα. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κλέψουν τεχνογνωσία κ μετά να βγάλουν δικα τους
Καλά αυτοί είναι λαμογια της κακιάς ώρας , δεν πιάνονται !
 
Στο 0.26'' φαινεται η καννη να εχει "νευρα"...αυτο που να εξυπηρετει??? Στα ραβδωτα απ'οσο ξερω εξυπηρετει στο να μην ταλαντωνεται η καννη....στα κυνηγετικα??ζ
Στην γρηγορότερη ψύξη λόγω μεγαλύτερης επιφάνειας από μια κυλινδρική. Marketing!
 
Back
Top