Μπότες στήθους - Μπότες Μηρού- Waders

Τελικά, στην εποχή του κορονοιού είναι καλύτερος ο Θείος από το ...Άρκανσο, παρά ο μπάρμπας στην Κορώνη .big smile.
Χαχαχα εννοείται μου έχει πει βασικά ότι θέλω να το παραγγέλνω να πηγαίνει σπίτι του και μετά θα μου το στέλνει......
Σε πόλη της Πολιτείας της Μασαχουσέτης μένει και κυνηγάει ελάφι και παλαιότερα και γαλοπούλες 45+ χρόνια μένει Αμερική......
 
Καλημέρα παλικάρια μόλις ήρθε το καινούργιο μου απόκτημα για να οργώνω τους βάλτους χαχαχ
Η μπότα και το κατάστημα που τα πήρα είναι το παρακάτω...
https://www.rogerssportinggoods.com/Frogg-Toggs-Grand-Chesapeake-Wader_2
View attachment 17983View attachment 17984
Μεγειά Τέλη, να τις ευχαριστηθείς σύντομα... :)
 
Μεγειά Τέλη, να τις ευχαριστηθείς σύντομα... :)
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!!
Τις φόρεσα μια φορά στον βάλτο χωρίς την
μόνωση βέβαια και πάλι ιδρωσα το θέμα είναι μου πέφτει λίγο μεγάλη και βγαίνει εύκολα το πόδι τώρα έβαλα ένα πάτο μήπως το μικρινω λίγο....
 
Καλοφόρετες φιλαράκι πολύ ωραίες! Μια ερώτηση σαν νούμερο πως είναι ανταποκρίνεται στο πραγματικό σου νούμερο παπουτσιού?
Φίλε μου τώρα είδα το μύνημα σου με συγχωρείς το πέρασα κατά λάθος λογικά
Τώρα σαν νούμερο επειδή διάβαζα και άκουγα ότι η μποτες πρέπει να είναι μεγαλύτερες της πήρα σε 9 νούμερο δηλ 43 εγώ φοράω 41-42 σε παπούτσι και έβαλα πατους γιατί μου πέφτουν λίγο μεγάλες ίσως έπρεπε να τις πάρω σε 8 (42) οπότε ναι περίπου ότι φοράς σε αθλητικά παίρνεις και την μπότα........εμένα που είναι λίγο μεγαλύτερη όχι ότι με ενοχλεί ίσα ίσα είναι και άνετη απλά άμα κολλήσεις στο μπατακι θα σου βγουν από το πόδι γιατί δεν είναι σφιχτές!!!!!!
Αυτά και ελπίζω να βοήθησα και πάλι με συγχωρείς που άργησα να σου απαντήσω....
 
Φίλε μου τώρα είδα το μύνημα σου με συγχωρείς το πέρασα κατά λάθος λογικά
Τώρα σαν νούμερο επειδή διάβαζα και άκουγα ότι η μποτες πρέπει να είναι μεγαλύτερες της πήρα σε 9 νούμερο δηλ 43 εγώ φοράω 41-42 σε παπούτσι και έβαλα πατους γιατί μου πέφτουν λίγο μεγάλες ίσως έπρεπε να τις πάρω σε 8 (42) οπότε ναι περίπου ότι φοράς σε αθλητικά παίρνεις και την μπότα........εμένα που είναι λίγο μεγαλύτερη όχι ότι με ενοχλεί ίσα ίσα είναι και άνετη απλά άμα κολλήσεις στο μπατακι θα σου βγουν από το πόδι γιατί δεν είναι σφιχτές!!!!!!
Αυτά και ελπίζω να βοήθησα και πάλι με συγχωρείς που άργησα να σου απαντήσω....
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά με κάλυψε πλήρως η απάντηση σου!
 
Λεβέντες μιας και καθόμαστε να κάνουμε καμιά δουλειά...έχω κάτι commando 600 παροπλισμένες με μια τρύπα στη γάμπα που χωράει ίσα ίσα το μικρό δάχτυλο.Τωρσ ψάχνοντας βρήκα τις κόλλες και το κομμάτι που δίνουν πακέτο για επιδιόρθωση.Για βοηθήστε λίγο να διευκολυνθεί η διαδικασία...στις οδηγίες λέει να ξεκολλήσω σιγά σιγά το ύφασμα να το κόψω και μετά να βάλω το μπάλωμα και να το πλάκωσω με κάτι βαρύ για κάνα τριωρο
 
Λεβέντες μιας και καθόμαστε να κάνουμε καμιά δουλειά...έχω κάτι commando 600 παροπλισμένες με μια τρύπα στη γάμπα που χωράει ίσα ίσα το μικρό δάχτυλο.Τωρσ ψάχνοντας βρήκα τις κόλλες και το κομμάτι που δίνουν πακέτο για επιδιόρθωση.Για βοηθήστε λίγο να διευκολυνθεί η διαδικασία...στις οδηγίες λέει να ξεκολλήσω σιγά σιγά το ύφασμα να το κόψω και μετά να βάλω το μπάλωμα και να το πλάκωσω με κάτι βαρύ για κάνα τριωρο
Να παρεις καινουργιες κολες οπωσδηποτε!
 
Λεβέντες μιας και καθόμαστε να κάνουμε καμιά δουλειά...έχω κάτι commando 600 παροπλισμένες με μια τρύπα στη γάμπα που χωράει ίσα ίσα το μικρό δάχτυλο.Τωρσ ψάχνοντας βρήκα τις κόλλες και το κομμάτι που δίνουν πακέτο για επιδιόρθωση.Για βοηθήστε λίγο να διευκολυνθεί η διαδικασία...στις οδηγίες λέει να ξεκολλήσω σιγά σιγά το ύφασμα να το κόψω και μετά να βάλω το μπάλωμα και να το πλάκωσω με κάτι βαρύ για κάνα τριωρο
Αν είναι στο νεοπρεν επιφανειακά ράβεις την τρύπα και περνάς 2-3 λεπτές στρώσεις κόλα aquasure....έτσι έχω κάνει τις δικές μου VA σε 3-4 σημεία και δεν περνάει τίποτα μόνο την ραφή δεν μπορώ να φτιάξω με ότι και αν προσπαθησα
 
Αν είναι στο νεοπρεν επιφανειακά ράβεις την τρύπα και περνάς 2-3 λεπτές στρώσεις κόλα aquasure....έτσι έχω κάνει τις δικές μου VA σε 3-4 σημεία και δεν περνάει τίποτα μόνο την ραφή δεν μπορώ να φτιάξω με ότι και αν προσπαθησα
Και γω φιλε εραβα το κοματι επανω στην τρυπα μαζι με κολλα
 
Αν είναι στο νεοπρεν επιφανειακά ράβεις την τρύπα και περνάς 2-3 λεπτές στρώσεις κόλα aquasure....έτσι έχω κάνει τις δικές μου VA σε 3-4 σημεία και δεν περνάει τίποτα μόνο την ραφή δεν μπορώ να φτιάξω με ότι και αν προσπαθησα
Είναι διαμπερής η τρύπα...περνάει το δάχτυλο μέσα ...
 
Είναι διαμπερής η τρύπα...περνάει το δάχτυλο μέσα ...
Δεν έχει σημασία και έμενα έτσι ήταν ραψε επιφάνειακα την παραλλαγή να μην περνάει μέσα η βελόνα να ένωση η τρύπα και μετά την κόλλα που σου είπα να πιάσει μια επιφάνεια 1-2 εκατοστά γύρω από το ράψιμο δεν χρειάζεται μπάλωμα αν είναι μικρή τρύπα σκέψου τρύπα σαν 50 λεπτό έτσι την έκλεισα
 
Χωρίς μπάλωμα Τόλη αν είναι μικρή τρύπα...
Ειναι θεμα αντοχης και ποσο θα κρατησει και οχι ποσο μεγαλη ειναι η τρυπα εχω φαει σκισιματα στα γονατα πιο πολυ οταν εσπζα τον παγο και πηγενα οποτε θελουμε πολυ αντοχη
 
Back
Top