Μπότες στήθους - Μπότες Μηρού- Waders

Ωραίο αυτό κάποιος άλλος μου είπε για βαρκάκι με τηλεχειριστήριο και εγώ σκέφτηκα να του βάλω μπροστά και κάτι σαν δαγκανα όπως έχουν τα σκαθάρια για να το φερνω σπρώχνοντας.Ενας άλλος μου είπε να πάρω βάρκα από τα τζάμπο φουσκωτη αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω μην πάω στον πάτο....
Το μόνο σίγουρο είναι ότι ποτέ δεν πατάμε εκεί που δεν γνωρίζουμε...αν πάρει νερό η μπότα τα πράγματα γίνονται πολύ άσχημα όπως επίσης αν βεντουζαρει στο βυθό και βγει το πόδι από μέσα ίσως χρειαστεί να βγεις κολυμπώντας ...Γενικά προέχει η ασφάλεια ...πριν αποκτήσω σκύλο επαναφοράς κουβαλούσα μαζί ένα καλάμι πτυσσόμενο κοντό το οποίο το χρησιμοποιώ και στο ψάρεμα της πέστροφας ...στην άκρη έβαζα μια μεγάλη πεταλούδα mepps νο5 στην οποία είχα βάλει φελλό για να μη βουλιάζει...έτσι πεταζα λόγω βάρους της πεταλούδας και εμένα στην επιφάνεια λόγω φελλου για να το τσακωσω με τη σαλαγκια...καλές ριξιες...
 
Καλημέρα λεβέντες.Ψαχνοντας βρήκα ένα ζευγάρι rogers toughman waders 2 in 1.Ειναι δυστυχώς νούμερο 11 δλδ 44,5 και όχι 12 που θα μου κάνανε σίγουρα.Εχει κάνεις κάποια εμπειρία με αυτη τη μπότα να μας πει???
https://www.huntersfriend.eu/produc...46ZMWDEy391EUybVxCohfleJsxMHjRtoaAjNrEALw_wcB
Αν εννοείς αυτές της έχει φίλος και τής φόρεσε πρώτη φορά φέτος στον Έβρο για μία εβδομάδα. Ηταν πολύ ευχαριστημένος δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, οι υπόλοιποι είχαμε τής frogg toggs grand refuge 2.0 και στην σύγκριση που κάναμε μας φάνηκαν ίδιες (πιθανόν να τις βγάζει το ίδιο εργοστάσιο) η μόνη διαφορά είναι ότι οι Roger's έχουν 1600 μόνωση στην μπότα ενώ η frogg toggs 1200
 
Τις ίδιες πήρα και εγώ φέτος και κατάφερα να κάνω 2 ολοήμερα κυνήγια. σαφώς πολύ πιο άνετες από οποιαδήποτε νεοπρέν. Γενικά είναι τόσο άνετες που κάθεσαι και στο καθιστικό με αυτές. έχουν αφαιρούμενη επένδυση εξ και το 2 in 1, που σημαίνει ότι τις φοράς όλο το χρόνο. για βαρύ χειμώνα φοράς και κάτι παραπάνω από μέσα και είσαι κομπλέ. το υλικό του είναι καλό και δεν δείχνει ότι θα σκίσει εύκολα. τέλος με βόλεψε ιδιαίτερα η ζώνη που έχει στη μέση. από θέμα αντοχής θα δείξουν σε βάθος χρόνου.
 
https://www.huntersfriend.eu/produc...46ZMWDEy391EUybVxCohfleJsxMHjRtoaAjNrEALw_wcB
Αν εννοείς αυτές της έχει φίλος και τής φόρεσε πρώτη φορά φέτος στον Έβρο για μία εβδομάδα. Ηταν πολύ ευχαριστημένος δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, οι υπόλοιποι είχαμε τής frogg toggs grand refuge 2.0 και στην σύγκριση που κάναμε μας φάνηκαν ίδιες (πιθανόν να τις βγάζει το ίδιο εργοστάσιο) η μόνη διαφορά είναι ότι οι Roger's έχουν 1600 μόνωση στην μπότα ενώ η frogg toggs 1200
Έχετε παραγγείλει από τη σελίδα αυτή? Στέλνει Ελλάδα κανονικά χωρίς παρατράγουδα?
 
Έχετε παραγγείλει από τη σελίδα αυτή? Στέλνει Ελλάδα κανονικά χωρίς παρατράγουδα?
Ναι κανονικά Άρη .Έχει παραγγείλει φίλος και έχει επιλογή χώρας αποστολής ώστε να σου κανονίσει και το ΦΠΑ ...τώρα για εκτελωνισμο κλπ δεν γνωρίζω αλλά ας μας πούνε τα παιδιά που ήδη έχουν παραγγείλει ώστε να είμαστε σίγουροι.
 
Έχετε παραγγείλει από τη σελίδα αυτή? Στέλνει Ελλάδα κανονικά χωρίς παρατράγουδα?
Ναι από εκεί την πήρε ο φίλος δεν έχει τελωνείο ,Ευρώπη γαρ,ο φίλος είναι Καλαματιανός έχετε κοινούς γνωστούς ήταν να βρεθείτε κάποια στιγμή..
 
Έχετε παραγγείλει από τη σελίδα αυτή? Στέλνει Ελλάδα κανονικά χωρίς παρατράγουδα?
Έχω παραγγείλει και εγώ φιλαράκι…Δεν έχεις θέμα με τελωνεία κλπ λόγο Ευρώπης…Αν δεν κάνω λάθος στην Φινλανδία είναι!
 
Μόλις τις παρήγγειλα και εγώ σε νούμερο 11 που είχε διαθέσιμο.Αν δεν είναι σε φαρδιά γραμμή η μπότα την κάτσαμε...Θα την δείτε αγγελία αν δεν μου κάνει......
Μην αγχώνεσαι τη δοκίμασε γνωστός, το πολύ 1,80 ύψος και 120kg++ με αθλητική φόρμα από μέσα και ήταν μια χαρά
 
Μόλις τις παρήγγειλα και εγώ σε νούμερο 11 που είχε διαθέσιμο.Αν δεν είναι σε φαρδιά γραμμή η μπότα την κάτσαμε...Θα την δείτε αγγελία αν δεν μου κάνει......
Αν θυμάμαι καλά την διανομή τής κουριερ που χρησιμοποιούν την έχει η acs στην Ελλάδα
 
Μην αγχώνεσαι τη δοκίμασε γνωστός, το πολύ 1,80 ύψος και 120kg++ με αθλητική φόρμα από μέσα και ήταν μια χαρά
Για το μέγεθος του παπουτσιού φοβάμαι που είναι μισό νούμερο μικρότερο από το αρβυλο που φοράω αν και τώρα μου έβαλες φυτίλια και για τις διαστάσεις αφου και εγώ είμαι 125 κιλά και 1.92...
 
Για το μέγεθος του παπουτσιού φοβάμαι που είναι μισό νούμερο μικρότερο από το αρβυλο που φοράω αν και τώρα μου έβαλες φυτίλια και για τις διαστάσεις αφου και εγώ είμαι 125 κιλά και 1.92...
Τοτε είναι μια χαρά γιατί ο άλλος το είχε σε κοιλιά, στο ύψος δεν υπάρχει περίπτωση να μην σού κάνει και 2Μ να ήσουν ,δεν νομίζω να έχεις θέμα στο μήκος του παπουτσιού γιατί στο πλάτος σίγουρα δεν θα έχεις.
 
IMG_20230302_123856.jpg
Έφτασαν χθες.Σχετικα γρήγορα.Πιανοντας το κουτί τρόμαξα διότι το βάρος δεν μου θύμιζε μπότα.Ανοιγοντας το ησύχασα.Πολυ ελαφρύ σαν υλικό καμία σχέση με το νεοπρεν.Η επένδυση δεν είναι για μέρες με μέτριες θερμοκρασίες θα σκάσεις.Σαν κατασκευή από τη γάμπα μέχρι το μοιρο έχει ένα υλικό αρκετά ανθεκτικό τύπου κέβλαρ να πω ...ίσως να κάνω και λάθος...γενικά πολύ πιο βολική από μια μπότα νεοπρεν.Το παπούτσι αρκετά ευρύχωρο δλδ αν κάποιος φοράει αθλητικό 45 πρέπει να πέσει στο 44 εδώ σίγουρα.Τωρα του χρόνου να είμαστε καλά να τις βαφτίσουμε στη λάσπη και το γιαλγκινι.
 
View attachment 67856
Έφτασαν χθες.Σχετικα γρήγορα.Πιανοντας το κουτί τρόμαξα διότι το βάρος δεν μου θύμιζε μπότα.Ανοιγοντας το ησύχασα.Πολυ ελαφρύ σαν υλικό καμία σχέση με το νεοπρεν.Η επένδυση δεν είναι για μέρες με μέτριες θερμοκρασίες θα σκάσεις.Σαν κατασκευή από τη γάμπα μέχρι το μοιρο έχει ένα υλικό αρκετά ανθεκτικό τύπου κέβλαρ να πω ...ίσως να κάνω και λάθος...γενικά πολύ πιο βολική από μια μπότα νεοπρεν.Το παπούτσι αρκετά ευρύχωρο δλδ αν κάποιος φοράει αθλητικό 45 πρέπει να πέσει στο 44 εδώ σίγουρα.Τωρα του χρόνου να είμαστε καλά να τις βαφτίσουμε στη λάσπη και το γιαλγκινι.
Καλησπέρα και από τιμή πόσο σου κόστισε.
 
View attachment 67856
Έφτασαν χθες.Σχετικα γρήγορα.Πιανοντας το κουτί τρόμαξα διότι το βάρος δεν μου θύμιζε μπότα.Ανοιγοντας το ησύχασα.Πολυ ελαφρύ σαν υλικό καμία σχέση με το νεοπρεν.Η επένδυση δεν είναι για μέρες με μέτριες θερμοκρασίες θα σκάσεις.Σαν κατασκευή από τη γάμπα μέχρι το μοιρο έχει ένα υλικό αρκετά ανθεκτικό τύπου κέβλαρ να πω ...ίσως να κάνω και λάθος...γενικά πολύ πιο βολική από μια μπότα νεοπρεν.Το παπούτσι αρκετά ευρύχωρο δλδ αν κάποιος φοράει αθλητικό 45 πρέπει να πέσει στο 44 εδώ σίγουρα.Τωρα του χρόνου να είμαστε καλά να τις βαφτίσουμε στη λάσπη και το γιαλγκινι.
Καλοφορετες, έκανες καλή επιλογή.
 
Back
Top