Μονόκαννο

Για κατανομες κλπ δεν ξερω γιατι δεν ασχολουμε..
Aλλα με το ιδιο μονοκαννο 18,4 αυλο κ full τσοκ εχω να θυμαμε καποιες πολυ καλες μακρινες τουφεκιες κ στο φτερο κ σε καθιστα...

Βεβαια το full ειναι ενα τσοκ που θα ελεγα οτι δημιουργει ευκολα εντυπωσεις κ ισως καποτε κ "ψευδαισθησεις"....

-καλο το δικαννο?
-Αστα να πανε..αυτη η αριστερη( που ειναι κ full) κοβει οπου βλεπει το ματι σου..

τα μονοκαννα (που συνηθως ειναι full)κανουν πολυ μακρινες τουφεκιες...

Μα τι θελετε να κανουν..αφου ειναι full...δεν ειναι για να ριχνουν 20μ.....
 
Τελικά το κοίταξα σήμερα.
Ίδια ακριβώς στοιχεία με τα δικά σου, αναγράφει η κάννη του...... ;)
Η μόνη διαφορά δν γράφει το "05"....ενώ σε εσένα το έχει μαρκαρισμένο....
Δηλαδή κι αυτό έχει 18,4 αυλό ;;; Ωραία !!! :) Νόμιζα ότι όλα τα USSR είχαν 18,2 ...
Τα δυο πρώτα ψηφία του Serial Νο. είναι η χρονολογία κατασκευής. Θυμάσαι ποια ήταν ;; Δεν έβγαλες και μια φωτο ! ... :rolleyes:
Τι εννοείς ότι το δικό μου έχει το 05 μαρκαρισμένο; Αν εννοείς τον κύκλο με το βελάκι ανάμεσα στα δυο αντικριστά Σ, αυτή είναι η σφραγίδα της Τράπεζας Δοκιμών του Κλίμοβσκ. (Η αντίστοιχη σφραγίδα στα όπλα του Άρη, της τράπεζας του Ιζέβσκ, είναι το ΓΝC μέσα σε ρόμβο).
Αυτό το 05 δίπλα στη σφραγίδα υποθέτω, χωρίς να είμαι και σίγουρος, ότι είναι η χρονολογία δοκιμής (... που λογικά συνήθως είναι η ίδια με τη χρονιά κατασκευής, μπορεί όμως και η επόμενη ...) ... o_O
 
Σας πάω μία στα 36 μ έσένα κα τον Στέλιο να σας κοπεί ο βήχας.....sarcastic..yel.
Ψήνομαι....:cool::cool:μπέσα για μπέσα όμως στα 36m....χωρίς λαμογιές....
Αν ενδιαφέρεται και ο Στέλιος κανένα πρόβλημα.
Με φυσίγγι εμπορίου;;;;
Ευχαρίστως, αλλά δε μπορώ να υποσχεθώ το πότε, γιατί εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, αντικειμενικούς και υποκειμενικούς ... :rolleyes: ;)
Όποτε μπορέσω θα ανεβάσω δοκιμές. Θα περιμένω και τις δικές σας ...
Πάντως, προκαταβολικά δηλώσεις δεν κάνω, ούτε στοιχήματα βάζω ... .sarcastic. αλλά και δεν θα με εκπλήξει οποιοδήποτε αποτέλεσμα ... ;)
Δικά σου βέβαια ..νάναι διπλή η πίκρα.. :p
Μέχρι 30 γρ.... 18.2 βλέπεις...:)
Να πούμε καλύτερα ένα κοινό του εμπορίου, το ίδιο όλοι ;;; Για ευκολία, και πιο δίκαιη σύγκριση; ... (Π.χ. Lambro 2 - 28 γρ. - No.8)
 
Ευχαρίστως, αλλά δε μπορώ να υποσχεθώ το πότε, γιατί εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, αντικειμενικούς και υποκειμενικούς ... :rolleyes: ;)
Όποτε μπορέσω θα ανεβάσω δοκιμές. Θα περιμένω και τις δικές σας ...
Πάντως, προκαταβολικά δηλώσεις δεν κάνω, ούτε στοιχήματα βάζω ... .sarcastic. αλλά και δεν θα με εκπλήξει οποιοδήποτε αποτέλεσμα ... ;)

Να πούμε καλύτερα ένα κοινό του εμπορίου, το ίδιο όλοι ;;; Για ευκολία, και πιο δίκαιη σύγκριση; ... (Π.χ. Lambro 2 - 28 γρ. - No.8)
Να προτείνω το sporting 28 γιατί το
series 2 δν το έχουν φέρει εδώ. :rolleyes:

Υ.Γ Το πήρα σπίτι να του το καθαρίσω.
Θα βάλω φωτό σήμερα.
Εξάλλου είναι ευκερία να δούμε τις διαφορές στους αυλούς. :D;)
Για πλάκα θα ρίξουμε εξάλλου.
 
Ευχαρίστως, αλλά δε μπορώ να υποσχεθώ το πότε, γιατί εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, αντικειμενικούς και υποκειμενικούς ... :rolleyes: ;)
Όποτε μπορέσω θα ανεβάσω δοκιμές. Θα περιμένω και τις δικές σας ...
Πάντως, προκαταβολικά δηλώσεις δεν κάνω, ούτε στοιχήματα βάζω ... .sarcastic. αλλά και δεν θα με εκπλήξει οποιοδήποτε αποτέλεσμα ... ;)

Να πούμε καλύτερα ένα κοινό του εμπορίου, το ίδιο όλοι ;;; Για ευκολία, και πιο δίκαιη σύγκριση; ... (Π.χ. Lambro 2 - 28 γρ. - No.8)
Κοίτα να δεις που το παλιόπραμα είναι του '98.... .sarcastic.

20200925_150508.jpg
 
Ωραίο αυτό!
Πρέπει νάναι ίδιο με ένα 12άρι που έχω αλλά είναι σε πάρα πολύ κακό χάλι...
Βαλτο φωτο να το δουμε ολα φτιαχνωντε ,Εγω το καθαρισα και εριξα 4-5 φυσιγγια το χαρηκα βγαζει καλες ντουφεκιες
 
Βαλτο φωτο να το δουμε ολα φτιαχνωντε ,Εγω το καθαρισα και εριξα 4-5 φυσιγγια το χαρηκα βγαζει καλες ντουφεκιες
Ντροπή..αλλά θα το βάλω..
Δεν είναι για να ρίξει αυτό το όπλο.
Μου το είχαν χαρίσει στην Καστοριά το 1990? κάποιοι γνωστοί κτηνοτρόφοι που τους είχα γνωρίσει στα κυνήγια μου εκεί!
Υπέροχη οικογένεια!!
Μου είχαν πεί ότι ήταν χειροποίητο από Ελληνα ...
 
Last edited:
Back
Top