Μολύβδινα φυσίγγια υδροβίων

Το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?και φυσικα αν καποιος εχει καποια δοκιμη στο πινακα και θελει ας μας την δειξει...
Αυτο εννοειται ετσι? http://www.superkill.gr/product.php?id=20
Εχω κανει εγω Δημητρη, αλλα ηταν τελος Σεπτ, ηταν γρηγορο και μετριο σε ανακρουση, δεν θα το ελεγα φορτωμενο και σε "δυσκολες" συνθηκες μμμμμμμμ

http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συγκρίσεις-aftermarket-chokes-pattern-kicks-muller-δοκιμες-αγορες-προτασεις.427/page-37
 
Το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?και φυσικα αν καποιος εχει καποια δοκιμη στο πινακα και θελει ας μας την δειξει...
Αυτο εννοειται ετσι? http://www.superkill.gr/product.php?id=20
Εγω τα ριχνω σε φασες και σε υδροβια σε θερμοκρασια απο -4 εως 15 βαθμους ηταν φωτια. Σε πινακα με vinci και 3* ο ξαδερφος μου που τα δοκιμασε με biturbo και migra ηταν στα 30 μετρα σε συνολικη κατανομη καλυτερο και απο τα δυο με θερμοκρασια 15 βαθμους σε χαρτι Α3
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα βρήκα κάποια κουτια super caccia τα παλιά, με τον καφε κάλυκα Nobel sport, σε ενα κυνηγομαγαζο σε νούμερα 3 και 5. Μπορείτε να μου πείτε γνώμη αν τα εχει δουλέψει κάποιος αππ σας.
TEKNA 1,90./686./SHGK DI ANGELO.Αποσ. πατου./ 38γρ. για οποιον ενδ. τι εχει μεσα. Αρκετα καλο για εμενα... Καλιτερο η αχριστο για εσενα..Οταν θα το δωκημασεις.;)
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα βρήκα κάποια κουτια super caccia τα παλιά, με τον καφε κάλυκα Nobel sport, σε ενα κυνηγομαγαζο σε νούμερα 3 και 5. Μπορείτε να μου πείτε γνώμη αν τα εχει δουλέψει κάποιος αππ σας.
Τα έριχνα στο λαγό 5 χρόνια!
Και για μένα πάρα πολύ καλό!
 
Ευχαριστώ για την απάντηση skyfall. Με εχει πιάσει τρέλα αυτες τις μέρες λόγου αποχής και πηγα και πείρα 10 κουτιά 3 άρια και 5 άρια. Σκέφτομαι να τα δουλέψω σε δύσκολους καιρούς φέτος με το fabarm xlr. Πέρσι δούλεψα τα Oscar 36 με tekna τα πράσινα και b&p τα baby magnum και τα winter.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση skyfall. Με εχει πιάσει τρέλα αυτες τις μέρες λόγου αποχής και πηγα και πείρα 10 κουτιά 3 άρια και 5 άρια. Σκέφτομαι να τα δουλέψω σε δύσκολους καιρούς φέτος με το fabarm xlr. Πέρσι δούλεψα τα Oscar 36 με tekna τα πράσινα και b&p τα baby magnum και τα winter.
ποιοτικα ολλα τους.!!
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα βρήκα κάποια κουτια super caccia τα παλιά, με τον καφε κάλυκα Nobel sport, σε ενα κυνηγομαγαζο σε νούμερα 3 και 5. Μπορείτε να μου πείτε γνώμη αν τα εχει δουλέψει κάποιος αππ σας.
Αν είναι όντως τα παλιά, δεκαετίας περίπου, δίνουν ένα αρνητικό αίσθημα ανάκρουσης που δεν μου άρεσε καθόλου και πουλιά ζωντανά με διαμπερή τραύματα που ωστόσο έπεφταν σε μεγάλες αποστάσεις, με πολύ αίμα. Τα μεταγενέστερα μου άρεσαν περισσότερο.
Λες σε καφέ κάλυκα, γιατί τα μεταγενέστερα με τι χρώμα κάλυκα είναι;
 
Αν είναι όντως τα παλιά, δεκαετίας περίπου, δίνουν ένα αρνητικό αίσθημα ανάκρουσης που δεν μου άρεσε καθόλου και πουλιά ζωντανά με διαμπερή τραύματα που ωστόσο έπεφταν σε μεγάλες αποστάσεις, με πολύ αίμα. Τα μεταγενέστερα μου άρεσαν περισσότερο.
Λες σε καφέ κάλυκα, γιατί τα μεταγενέστερα με τι χρώμα κάλυκα είναι;
Νατος παλι με τα δυαμπερη τραυματα. Τι εχεις τελικα..? ΑΚΟΝΤΙΟ??.sarcastic.Παντος ναι ειναι λιγω ατσουμπαλα φουσεκια.
 
Νατος παλι με τα δυαμπερη τραυματα. Τι εχεις τελικα..? ΑΚΟΝΤΙΟ??.sarcastic.
Γιώργο,έχω φάει τέτοια φόλα μ'αυτά που θα την θυμάμαι.....
Τα έριξα σε αγριοπεριστερα σε #6.
Τα πουλιά έπαιρναν 2-3 τουφεκιές στα 30μ.
Γινόντουσαν σουρωτήρι και έπεφταν ολοζωντανα κόκκινα από το αίμα!
Χώρια την σφαλιάρα που έτρωγα!
Τριζανε τα δόντια μου σε κάθε τουφεκιά!.pop.
Ότι μου έμεινε από δαύτα, τα εσπειρα,για να μην τα βλεπω!:)
Φίλος βαλτοκυνηγος,από την άλλη, έπινε νερό στ'όνομά τους!
Μιλάω για παρτίδα πριν από 12+ χρόνια...
 
Γιώργο,έχω φάει τέτοια φόλα μ'αυτά που θα την θυμάμαι.....
Τα έριξα σε αγριοπεριστερα σε #6.
Τα πουλιά έπαιρναν 2-3 τουφεκιές στα 30μ.
Γινόντουσαν σουρωτήρι και έπεφταν ολοζωντανα κόκκινα από το αίμα!
Χώρια την σφαλιάρα που έτρωγα!
Τριζανε τα δόντια μου σε κάθε τουφεκιά!.pop.
Ότι μου έμεινε από δαύτα, τα εσπειρα,για να μην τα βλεπω!:)
Φίλος βαλτοκυνηγος,από την άλλη, έπινε νερό στ'όνομά τους!
Μιλάω για παρτίδα πριν από 12+ χρόνια...
Ετσι ειναι Γιαννη..Αβησος η ψηχη των οπλων..sarcastic..pop.
 
Αν είναι όντως τα παλιά, δεκαετίας περίπου, δίνουν ένα αρνητικό αίσθημα ανάκρουσης που δεν μου άρεσε καθόλου και πουλιά ζωντανά με διαμπερή τραύματα που ωστόσο έπεφταν σε μεγάλες αποστάσεις, με πολύ αίμα. Τα μεταγενέστερα μου άρεσαν περισσότερο.
Λες σε καφέ κάλυκα, γιατί τα μεταγενέστερα με τι χρώμα κάλυκα είναι;
Δεν ξέρω αν ειναι δεκαετίας.Εγω θυμάμαι τα πιο παλιά με τον πράσινο κάλυκα και πράσινο κουτί.Αυτά που πείρα είναι σε καφε κουτί με κίτρινα γράμματα. Τα καινούρια ειναι νομίζω σε μπορντό κουτι και τα βγάζει με ανάμικτα σκάγια
 
Δεν θα ξεχάσω ένα σαρσελάκι. Χιονοθυελλα και κάνα 9 μποφόρ, γεμισμενος με super caccia 4αρια. Σκάει ένα σαρσελάκι κοντά, καμιά 20αρια μέτρα, του δίνω μία τουφεκιά και πέφτει. Πάω κοντά και το βλέπω να τρέχει πάνω στο χιόνι αφήνοντας αίμα πίσω του. Ε σκέφτηκα δεν θα το βρήκα καλά. Το πιάνω και βλέπω μια τρύπα από μασχάλη σε μασχάλη που έβλεπες απέναντι. Το πουλί ολοζώντανο....μιλάμε για μια τρύπα σαν το παλιό το μεταλλικό πενηντάδραχμο, χώρια τα υπόλοιπα σκάγια γύρω γύρω.
Άσε που σε κάθε τουφεκιά ο ήχος από το κλείστρο σφύριζε κάνα πεντάλεπτο στα αυτιά μου.
Πριν 3 χρόνια που έριξα τα μεταγενέστερα, καμία σχέση. Πουλιά ξερά σε ολες τις αποστάσεις.
 
Δεν θα ξεχάσω ένα σαρσελάκι. Χιονοθυελλα και κάνα 9 μποφόρ, γεμισμενος με super caccia 4αρια. Σκάει ένα σαρσελάκι κοντά, καμιά 20αρια μέτρα, του δίνω μία τουφεκιά και πέφτει. Πάω κοντά και το βλέπω να τρέχει πάνω στο χιόνι αφήνοντας αίμα πίσω του. Ε σκέφτηκα δεν θα το βρήκα καλά. Το πιάνω και βλέπω μια τρύπα από μασχάλη σε μασχάλη που έβλεπες απέναντι. Το πουλί ολοζώντανο....μιλάμε για μια τρύπα σαν το παλιό το μεταλλικό πενηντάδραχμο, χώρια τα υπόλοιπα σκάγια γύρω γύρω.
Άσε που σε κάθε τουφεκιά ο ήχος από το κλείστρο σφύριζε κάνα πεντάλεπτο στα αυτιά μου.
Πριν 3 χρόνια που έριξα τα μεταγενέστερα, καμία σχέση. Πουλιά ξερά σε ολες τις αποστάσεις.
E!!!! Ti πιγες και βαρεσες και εση το σαρσελακι......
 
Ενταξει.. καμμια αβυσσος.
ιδιογομωση-οπλουργεια-μετρησεις,οσο για τα θηραματα και το τι ακριβως συμβαινει καμμια αβυσσος για μενα ουτε εκει,χρονια εδωσα απαντησεις στον εαυτο μου,αλλα και εχουν συζητηθει για τη συμπεριφορα των τραυματισμενων,αρκετες φορες.
 
Back
Top