Μαγκάλια και Σούβλες

η ομαδα μεγαλη
IMGP0061.jpg
 
Αν δεν κάνω λάθος το Παλικάρι δεξιά το έχω δει σε βίντεο στο YouTube που μίλαγε για την ζωή στις καλύβες μου φαίνεται ότι μένει μόνιμα εκεί ;);)
μονιμα δεν μενει
ειναι ο αντιπροεδρος του συλλογου μας και ειναι ψαρας
 
Πεπαλαιωμένο ισως να ειναι...

Μάλλον. Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες.

Το χρώμα του τσίπουρου δεν μεταβάλλεται όσα χρόνια κι αν περάσουν.Παραμένει διάφανο.
Σε κάποιες περιοχές βάζουν και διάφορα φρούτα ,όπως δαμάσκηνα ,μήλα κυδώνια κλπ.Ίσως ειναι κάτι τέτοιο.
 
Το χρώμα του τσίπουρου δεν μεταβάλλεται όσα χρόνια κι αν περάσουν.Παραμένει διάφανο.
Σε κάποιες περιοχές βάζουν και διάφορα φρούτα ,όπως δαμάσκηνα ,μήλα κυδώνια κλπ.Ίσως ειναι κάτι τέτοιο.
Έχω την εντύπωση ότι το παίρνει από το βαρελάκι... Μπορεί όμως και να λανθάνω.
 
Το χρώμα του τσίπουρου δεν μεταβάλλεται όσα χρόνια κι αν περάσουν.Παραμένει διάφανο.
Σε κάποιες περιοχές βάζουν και διάφορα φρούτα ,όπως δαμάσκηνα ,μήλα κυδώνια κλπ.Ίσως ειναι κάτι τέτοιο.
Φίλε dim63 δεν ξέρω αν το χρώμα μεταβάλλεται με τα χρόνια, αλλά σε εμφιαλωμένα τσίπουρα που έχω δει και είχαν αυτό το χρώμα έγραφαν στην ετικέτα παλαιωμένο. Επίσης τσίπουρο από μούρα αλλά και από βατόμουρα που μου έχουν χαρίσει το χρώμα στο μπουκάλι ήταν διάφανο. Ίσως το χρώμα έχει σχέση με το που είναι αποθηκευμένο κατά την διάρκεια της παλαίωσης, δηλαδή αν το αποθηκεύουν σε ξύλινο βαρέλι ή πλαστικό.
 
Back
Top