Μαγκάλια και Σούβλες

Εγώ να δεις...Δεν με άφηναν να σηκωθώ ....και το ρημάδι το είχαν σε μικρά μπουκαλάκια κατάψυξη και όταν έβαζα στο ποτήρι έπεφτε λες και ήταν μέλι τόσο πηχτό ήταν. .
Άμα είσαι μύστης...
Διαπιστωμένο πολλές φορές και όχι μόνο από άτομα που πίνουν και δεν τους πιάνει, το τσίπουρο δεν αφήνει την άλλη μέρα προβλήματα...
Θυμάμαι πολλά χρόνια πριν, εικοσάχρονοι με άλλους δύο φίλους είχαμε πάει στην περιοχή της Άρτας για παπιά. Εκεί συναντήσαμε τον κουμπάρο του ενός φίλου και το βράδυ μας κέρασε ο άνθρωπος τσίπουρο με το νεροπότηρο! Την άλλη μέρα (χαράματα 4:30 η ώρα) σηκωθήκαμε σαν να μην έτρεχε τίποτα και μπήκαμε στο βάλτο. Το ωραίο είναι ότι και οι τρεις δεν θυμόμαστε τίποτα από όσα λέγαμε το προηγούμενο βράδυ!!!!:rolleyes:
 
Διαπιστωμένο πολλές φορές και όχι μόνο από άτομα που πίνουν και δεν τους πιάνει, το τσίπουρο δεν αφήνει την άλλη μέρα προβλήματα...
Καλά τα λες αλλά μπερδεύτηκες.Ο Γιάννης ήπιε όλες τις μπύρες και το γύρισε στο τσίπουρο,αυτό λέγεται πλυντήριο.Και εμένα δεν με πιάνει τίποτα αλλά θυμάμαι γύρω στα 18 που βάλαμε ένα 2 λίτρο ούζο Ζέπος και γυρίσαμε σπίτι μετά από μια εβδομάδα .big smile.
 
Καλά τα λες αλλά μπερδεύτηκες.Ο Γιάννης ήπιε όλες τις μπύρες και το γύρισε στο τσίπουρο,αυτό λέγεται πλυντήριο.Και εμένα δεν με πιάνει τίποτα αλλά θυμάμαι γύρω στα 18 που βάλαμε ένα 2 λίτρο ούζο Ζέπος και γυρίσαμε σπίτι μετά από μια εβδομάδα .big smile.
Μόνο οι αγριόγατες σε πιάνουν εσένα..my man.
 
Καλά τα λες αλλά μπερδεύτηκες.Ο Γιάννης ήπιε όλες τις μπύρες και το γύρισε στο τσίπουρο,αυτό λέγεται πλυντήριο.Και εμένα δεν με πιάνει τίποτα αλλά θυμάμαι γύρω στα 18 που βάλαμε ένα 2 λίτρο ούζο Ζέπος και γυρίσαμε σπίτι μετά από μια εβδομάδα .big smile.
Άλλο το ούζο, ... αυτό για ανεξήγητους λόγους ότι και να κάνεις έχει επιπτώσεις :D .
Ιστορίες με ούζα θα γράψω άλλη φορά, ...
 
Καλά τα λες αλλά μπερδεύτηκες.Ο Γιάννης ήπιε όλες τις μπύρες και το γύρισε στο τσίπουρο,αυτό λέγεται πλυντήριο.Και εμένα δεν με πιάνει τίποτα αλλά θυμάμαι γύρω στα 18 που βάλαμε ένα 2 λίτρο ούζο Ζέπος και γυρίσαμε σπίτι μετά από μια εβδομάδα .big smile.
Μετά την ηρωινη πάει το ούζο
Έχει κλείσει σπίτια και έχει αφήσει και πολύ κόσμο με προβλήματα το συγκεκριμένο υγρό
 
Μετά την ηρωινη πάει το ούζο
Έχει κλείσει σπίτια και έχει αφήσει και πολύ κόσμο με προβλήματα το συγκεκριμένο υγρό
Και πόσους έχει στείλει στον αη Πέτρο με κίρρωση ήπατος...
Το αψέντι είναι αθώο μπροστά του!
 
Oποιος δεν έχει κάνει πρωινό, βότκα με corn flakes..:cool: δεν έχει δεί τπτ..
Δεν κάνω πλάκα!
Ξυπνάω από Χιροσίμα, φτιάχνω έναν φραπέ διπλό σκέτο...Τίποτα... Φτιάχνω δεύτερο,πιο χάλια...Την πέφτω για ύπνο.
Ξυπνάω το βράδυ και καταλαβαίνω ότι έχω μπερδέψει το μπουκάλι με το τσίπουρο από το νερό στο ψυγείο .sarcastic.
 
5-6 κιλά κρέας για έξι άτομα, μιά χαρά σας κόβω... .my man.

...την κάνατε ταράτσα δηλαδή :p
Τελικα 5 ήμασταν.
Εγω οι 3 νεαροί και η κοπελιά του ενος. Το κρεας 4,5 κιλα .
Την κυρά την έστειλα στον Έβρο στη μαμα της και να κανει και έρευνα . ;)
 
Back
Top