Μήκος κάννης και θόρυβος

Παιδιά έχω πάρει της impact sport . όσο αφορά τα αυτιά στον δεξιόχειρα το αριστερό αυτί καταπονήτε πολύ.
Δυστυχώς δεν κόβουν όσο άλλες. αν μπορείς πάρε άλλες με μεγαλύτερο δείκτη. Αλλιώς, μια φτηνή λύση είναι να φοράς από μέσα ωτοασπίδες αφρολεξ. η μείωση του θορύβου είναι κατακόρυφη.
 
Δυστυχώς δεν κόβουν όσο άλλες. αν μπορείς πάρε άλλες με μεγαλύτερο δείκτη. Αλλιώς, μια φτηνή λύση είναι να φοράς από μέσα ωτοασπίδες αφρολεξ. η μείωση του θορύβου είναι κατακόρυφη.
Γιώργο υπάρχουν μέρες που πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στον πονοκέφαλο και στο να ακούς τα πουλιά. Μου έχει τύχει στις τσίχλες να βάλω χαρτί υγείας στα αυτιά μου γιατί είχα ρίξει 5 κουτιά σε σύντομο χρονικό διάστημα και δεν άντεχα άλλο. Επέλεξα να κυνηγίσω μόνο με την όραση!
 
Γιώργο υπάρχουν μέρες που πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στον πονοκέφαλο και στο να ακούς τα πουλιά. Μου έχει τύχει στις τσίχλες να βάλω χαρτί υγείας στα αυτιά μου γιατί είχα ρίξει 5 κουτιά σε σύντομο χρονικό διάστημα και δεν άντεχα άλλο. Επέλεξα να κυνηγίσω μόνο με την όραση!
Δυστυχώς δεν γίνεται να συνδυαστούν όλα! το καλύτερο είναι να έχουμε ωτοασπίδες που κόβουν από 25 db και πάνω. ηλεκτρονικές πάντα. πάνε όμως γύρω στο 250αρι...
 
Δυστυχώς δεν κόβουν όσο άλλες. αν μπορείς πάρε άλλες με μεγαλύτερο δείκτη. Αλλιώς, μια φτηνή λύση είναι να φοράς από μέσα ωτοασπίδες αφρολεξ. η μείωση του θορύβου είναι κατακόρυφη.
Τις impact sport χρησ.κι εγώ αγορασμενες πριν 6-7 χρόνια από cabelas 50 ευρώ περίπου οι οποίες ναι με κουράζουν αλλά η κατάσταση των αυτιών μου παραμένει η ίδια χωρίς το πρόβλημα να χειροτερεύει γιατί μια φορά το χρόνο απαραιτήτως κάνω τις εξετάσεις που πρέπει.τωρα για ν απαντήσω και στον Βασίλη πιο πάνω.οι συγκεκριμένες τριπλασιαζουν τους εξωτερικούς θορύβους και τουλάχιστον τις τσίχλες τις ακούω πεντακάθαρα κι από απόσταση μαλιστα
 
Όσο μακρύτερη κάννη μπορείς να κουμαντάρεις...τόσο καλύτερα από σκοπευτική γραμμή και εικόνες...αλλά να το στρίβεις εσύ το όπλο και όχι να σε στριβει:)
Αυτό ακριβώς εννοώ και εγώ με αυτό που γράφω παραπάνω! Το είπες τέλεια.
 
Όσο μακρύτερη κάννη μπορείς να κουμαντάρεις...τόσο καλύτερα από σκοπευτική γραμμή και εικόνες...αλλά να το στρίβεις εσύ το όπλο και όχι να σε στριβει:)
Εξαρτάται το ύψος του ανθρώπου Νικόλα. Εγώ αυτό πιστεύω.
αρα θα παρουμε σημειω αναφορας το σωματοτιπο μας πχ υψος , κορμο κ χερια κιλα ?
οσο για το στριψιμο Ηλια πιστευω αναλογα πως εχει μαθει ο καθενας να στριβει αλλοι στριβουν απο τι μεση αλλοι απο τα ποδια
 
αρα θα παρουμε σημειω αναφορας το σωματοτιπο μας πχ υψος , κορμο κ χερια κιλα ?
οσο για το στριψιμο Ηλια πιστευω αναλογα πως εχει μαθει ο καθενας να στριβει αλλοι στριβουν απο τι μεση αλλοι απο τα ποδια
Νικόλα να νιώθεις το όπλο οικείο φίλε,να μην σε ξενίζει...αλλιώς θα στρίβει ένα perazzi 86 πόντους και αλλιώς ένα baikal 66
 
Νικόλα να νιώθεις το όπλο οικείο φίλε,να μην σε ξενίζει...αλλιώς θα στρίβει ένα perazzi 86 πόντους και αλλιώς ένα baikal 66
ναι κ βεβαια να ειναι οικειο το οπλο μας αλλα ενα perazzi 86 cm σε αναλογιες 12-15 χρονου δε νομιζω να ειναι τοσο οικειο
θα ειναι κονταρι με σημαιουλα
 
Νικόλα βρες το και μετά συζητάμε αν είναι κοντάρι!
ρε Λιακο δεν ειναι το θεμα αν βρω εγω perazzi κ δεν λεω οτι ειναι κονταρι
λεω απλα πραγματα οτι αν παει ενας στην πχ perazzi κ ειναι 1,5μετρο κ μετα χερια αναση φτανει το 1,70 κ ειναι 60 κιλα κ τους πει θελω ενα highteck 86 ποντους με τσοκακια κ ρυθμιζομενο κοντακι για τους αγωνες γιατι εχω λεφτα κ μπορω, θα του πει οριστε φιλε παρτω
δε θα του πει μια γνωμη δεν θα κανουν μια μελετη μαζι του τι θα ηταν καλητερο γι αυτον?
 
Last edited:
Back
Top