Μάλλινη τάπα

Πολύ δύναμη φίλε και πολύ υποτιμημένο σε οσουs το έδωσα επί τόπου απαρνήθηκαν δια μαγείαs τα γερμανικά που πεζαν χρόνια
Εμένα πάντος είναι από τα ποιό συμπαθεί φυσίγγια του Δορκά φιλαράκι....Αν κ τώρα δν τα ρίχνω.
Πριν 3 χρόνια όμως από σεπτέμβρη ως το τέλος της σεζόν σε υδρόβια μου έκανε τα χατήρια παντού...Απλά δν είναι να τουφεκάς κάτω από τα 25m.... topic.
Γνωστός μου έβαζε σαν 1ο στο λαγό (καβάλα στα σκυλιά) το 2001 traditional 32gr σε Νο7......
 
Εμένα πάντος είναι από τα ποιό συμπαθεί φυσίγγια του Δορκά φιλαράκι....Αν κ τώρα δν τα ρίχνω.
Πριν 3 χρόνια όμως από σεπτέμβρη ως το τέλος της σεζόν σε υδρόβια μου έκανε τα χατήρια παντού...Απλά δν είναι να τουφεκάς κάτω από τα 25m.... topic.
Γνωστός μου έβαζε σαν 1ο στο λαγό (καβάλα στα σκυλιά) το 2001 traditional 32gr σε Νο7......

Αυτό το ταμπέλακι σκεφτόμουν και εγώ.Μιαs και δεν έχω πολλά από τα jk6 σκεφτόμουν το fantom feltro το εχειs δοκιμάσει η κάποιοs αλλοs φιλοs?
 
και πολύ υποτιμημένο
Δεν ειναι καθολου υποτιμημενο απο τους πουλοκυνηγους..απλως παρα πολλοι λαγαδες υποτιμανε τα Ελληνικα φυσιγγια...


Γνωστός μου έβαζε σαν 1ο στο λαγό (καβάλα στα σκυλιά) το 2001 traditional 32gr σε Νο7......
Τους ξελαμπαδιασε τα γουναρικα....pray to God.
 
Δεν ειναι καθολου υποτιμημενο απο τους πουλοκυνηγους..απλως παρα πολλοι λαγαδες υποτιμανε τα Ελληνικα φυσιγγια...



Τους ξελαμπαδιασε τα γουναρικα....pray to God.
Τους έγδερνε επιτόπου.....Δν το έβγαζε με τίποτα από τη θαλάμη του.
Τώρα ρίχνει το Lambro Feltro 34gr...
σκεφτόμουν το fantom
Και πολύ καλά θα κάνεις.....Είναι με tecna γεμισμένο στα 34gr και δίχνει να'ναι απειλητικό σε πίνακα που το έχω ρίξει.....Φέτος θα το δω και στην πράξη.
 
Τους έγδερνε επιτόπου.....Δν το έβγαζε με τίποτα από τη θαλάμη του.
Τώρα ρίχνει το Lambro Feltro 34gr...

Και πολύ καλά θα κάνεις.....Είναι με tecna γεμισμένο στα 34gr και δίχνει να'ναι απειλητικό σε πίνακα που το έχω ρίξει.....Φέτος θα το δω και στην πράξη.
Tο Lambro feltro είναι πολύ καλό αν δεν είχα σπάστει με τον συγκεκριμένο δε ψαχνόμουν καθόλου θα πήγαινα σε αυτο
 
Δοκίμασε fantom για μένα.
Θα πάθεις πλάκα...Είμαι σίγουρος.
Το επαιξα σημερα και μου αρεσε παρα πολυ τελοs το ψαξιμο για το πρωτο.Μου φανηκε γρηγορο για ταπα και παρολο που ειχα μεινει λιγο πισω τον εκοψε το 6 αρι σε μια αποσταση 25 περιπου μετρων.Και η τουφεκια πολυ γλυκια ενα τσαφ εκανε μου αρεσε πολυ
 
Πήρα και εγώ μια 5αδα Fantom Feltro 34 για να το τσεκαρω για 2ο στη μπεκατσα. Λέω να το ρίξω στα 25-30 μέτρα με το δικανο,το θέμα είναι με τι συσφιξη??? Ic**** ή c*****? Στην πρώτη κάνη ρίχνω το direct με mod***
με κυλινδρο θα τα ριξεις.
 
Πήρα και εγώ μια 5αδα Fantom Feltro 34 για να το τσεκαρω για 2ο στη μπεκατσα. Λέω να το ρίξω στα 25-30 μέτρα με το δικανο,το θέμα είναι με τι συσφιξη??? Ic**** ή c*****? Στην πρώτη κάνη ρίχνω το direct με mod***
Στη θέση σου και αφού το θες για δεύτερο θα το δοκίμαζα με κύλινδρο στα μέτρα που θες για να δω τη κατανομή γιατί μπορεί να έχει μεγάλα κενά. Πιστεύω θα σου αρέσει καλύτερα με ****. Σε τι νούμερο τα πήρες;
 
Στη θέση σου και αφού το θες για δεύτερο θα το δοκίμαζα με κύλινδρο στα μέτρα που θες για να δω τη κατανομή γιατί μπορεί να έχει μεγάλα κενά. Πιστεύω θα σου αρέσει καλύτερα με ****. Σε τι νούμερο τα πήρες;
Σε νο8. Θα ρίξω και με τα δύο τσοκ τότε και θα ανεβάσω.. Να μου πείτε και εσείς γνωμες..
 
Απο βδομάδα Κωστή. Αύριο και την Κυριακή έχει δοκιμές σε φασσοφυσιγγα 7αρια, 6αρια στα 40,45 μέτρα. Μετά θα δούμε τι έχει φτιάξει ο φαντομάς ;)
Πάντος εμένα με τη Fabarm 2* No:8 με 72% υγρασία κ 16oC στα 30m μου έδωσε 425 σκάγια....:eek:
 
Ερωτηση. Οι γνησιες μαλλινες δινουν πιο καλη συγκεντρωση και κατανομη με ανοιχτα η με κλειστα τσοκ; δηλαδη στα 35 μετρα με νουμερο 5 σκαγια τι τσοκ θα ειχατε πανω στο οπλο;
δεν ξέρω το όπλο σου, αλλά στα 35 μέτρα τουλάχιστον 2 αστέρια για να έχουμε την απαιτούμενη πυκνότητα στο ν5
 
Back
Top