Μάλλινη τάπα

Καθετα Στελιο με ενα χαρτακι στη μεση ακριβως της στηλης ειναι
Πήγα να σου απαντήσω εδώ και έγραψα σε άλλο θέμα .sarcastic. ωραία πατέντα πάντως μπορείς να κάνεις και στρώσεις με διαφορετικά νούμερά σκαγιων.
 
Η μαλλινη ειναι το μοναδικο βυσμα που υπακουει ακριβως στο τσοκαρισμα..με το 5αρη μια χαρα τουφεκας και στα 20-25 μετρα με ανοιχτη μεν αλλα καλη κατανομη..εγω περσυ με το bell εκανα φανταστικες τουφεκιες με μαλλινες
Σε τι κυνηγια φίλε μου το χρησιμοποίησες το bell με μάλλινη?
 
Πήγα να σου απαντήσω εδώ και έγραψα σε άλλο θέμα .sarcastic. ωραία πατέντα πάντως μπορείς να κάνεις και στρώσεις με διαφορετικά νούμερά σκαγιων.
Οντως κανεις οτι θελεις με αυτη την πατεντα..χωριζεις αν θες στα 3 την στηλη βαζεις 2-3 διαφορετικα νουμερα σκαγιων και γενικα ελεγχεις το ποσο γεματη θες να ειναι ή το κεντρο ή η περιφερεια της τουφεκιας σου
 
Κανω ενα στησιμο με την μαλλινη....που ειναι αρκετα μπελαλιδικο....και προυποθετει δυο νουμερα
σκαγιων δλδ 5 - 7 η 6 - 8 ή 7 - 9 αλλιως τα σκαγια θα γινουν αχταρμας. Το στησιμο κολωνας δλδ τα
χοντρα στο κεντρο μεχρι επανω και ψιλα περιφεριακα. Αυτο το στησιμο δινει εντονο κεντρο και πολυ
ωραια κατανομη στην περιφερεια.
 
Κανω ενα στησιμο με την μαλλινη....που ειναι αρκετα μπελαλιδικο....και προυποθετει δυο νουμερα
σκαγιων δλδ 5 - 7 η 6 - 8 ή 7 - 9 αλλιως τα σκαγια θα γινουν αχταρμας. Το στησιμο κολωνας δλδ τα
χοντρα στο κεντρο μεχρι επανω και ψιλα περιφεριακα. Αυτο το στησιμο δινει εντονο κεντρο και πολυ
ωραια κατανομη στην περιφερεια.
Νίκο πως το καταφέρνεις αυτό?
 
Νίκο πως το καταφέρνεις αυτό?


Καλημερα Βαγγελη και καλο μηνα φιλε!!! Εχω φτιαξει ενα σωληνακι απο ακτινογραφια. Το τοποθετω πανω
στην μαλλινη στο κεντρο. Ριχνω τα σκαγια πρωτα στο κεντρο και γεμιζω το σωληνακι. Κτυπαω απαλα τον
καλυκα πανω στον παγκο εργασιας ωστε να κατσουν τα σκαγια. Στην συνεχεια ριχνω τα περιφεριακα σκαγια
Κανω την ιδια διαδικασια δλδ κτυπαω παλι τον καλυκα ωστε να κατσουν και αυτα. Στο τελος αφαιρω σιγα
σιγα και προσεκτικα το σωληνακι.. :)
 
Θέλουν δουλειά τα 20 του Λάμπρου ...πολύ χαλι και το 26 και το 28
Τα παλιά έχω ρίξει μόνο προ Ναυπλιωτη νο 7 σε κόκκινο καλυκα ούτε αυτά μαρεσαν , άσε που στο 20αρι ποιο πολύ ιδιογομωση θα ριχνω αλλά μαρεσει να δοκιμάζω και εμπορικά.
 
Τα παλιά έχω ρίξει μόνο προ Ναυπλιωτη νο 7 σε κόκκινο καλυκα ούτε αυτά μαρεσαν , άσε που στο 20αρι ποιο πολύ ιδιογομωση θα ριχνω αλλά μαρεσει να δοκιμάζω και εμπορικά.
Το 28 είναι το χειρότερο που έχω ρίξει τόσο σκληρή σφαλιαρα δεν έχω ξανανιώσει ούτε από σεμι σε 12αρι... Όταν πήρα την Μπερέτα λέω αερίων και βαρύ για 20 δεν θα καταλάβω τίποτα ε στις 3 τουφεκιές με έπιασε πονοκέφαλος
 
Το 28 είναι το χειρότερο που έχω ρίξει τόσο σκληρή σφαλιαρα δεν έχω ξανανιώσει ούτε από σεμι σε 12αρι... Όταν πήρα την Μπερέτα λέω αερίων και βαρύ για 20 δεν θα καταλάβω τίποτα ε στις 3 τουφεκιές με έπιασε πονοκέφαλος
Με Α1 νομίζω τα γεμίζει?
 
Με Α1 νομίζω τα γεμίζει?
Με A1 Spesiale λέει στο site. Ακατάλληλη κατά τη γνώμη μου. Πολύ "γρήγορη" (ταχύκαυστη) πυρίτιδα για 28 γρ. στο 20άρι.
Τα 28 γρ. στο 20αρι αντιστοιχούν με 39 γρ. στο 12άρι. Επομένως οι κατάλληλες πυρίτιδες για αυτή τη γόμωση είναι μόνο η Α0 και η Tecna (από Nobelsport) ... κι ακόμη καλύτερη κατά τη γνώμη μου η M92s !!! ;)
 
Back
Top