Μαγκάλια και Σούβλες

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία και ψήνει στα κάρβουνα με επιτυχία τα καλαμάρια (μεγαλούτσικα 300-700gr), σε πόσο δυνατή φωτιά τα βάζει και για πόσο χρόνο. Εγώ για να καταφέρω να τα ψήσω, τα αφήνω πολύ περισσότερο χρόνο από τα λίγα λεπτά που προτείνουν οι σεφ και είμαι με την απορία !
Θέλει να βγάλεις την πέτσα,να τα χαράξεις πολλές φορές και στις 2 πλευρές μέχρι την μέση της σάρκας και να τα σκουπίσεις καλά με χαρτί κουζίνας η να τα λιασεις.Πολυ δυνατή φωτιά και κοντά για 2 λεπτα το πολύ από κάθε πλευρά.
 
:) :) :)





[url=https://postimg.cc/PCkznV6b]
20210508-220501.jpg
[/URL]
 
Θέλει να βγάλεις την πέτσα,να τα χαράξεις πολλές φορές και στις 2 πλευρές μέχρι την μέση της σάρκας και να τα σκουπίσεις καλά με χαρτί κουζίνας η να τα λιασεις.Πολυ δυνατή φωτιά και κοντά για 2 λεπτα το πολύ από κάθε πλευρά.
Βλέπεις masterchef?
 
Και εκεί θέλω να πάω απλά Ιρλανδία από ότι μου είχαν πει και από ότι είδα είναι έξω καρδιά ο κόσμος πολύ ωραία
Και οι Σκωτσέζοι παρόμοιοι είναι. άλλωστε έχουν Κέλτικη καταγωγή και αυτοί σε αντίθεση με τους Σαξωνικής καταγωγής Άγγλους...

Και οι φασσες σαν δεκαοχτουρες .my man.
Οπουδήποτε σε Ουαλία, Αγγλία, Σκωτία, Ιρλανδία πραγματικά τις κλωτσάς, όπως και τα παπιά σε όλες τις λίμνες και τα ποτάμια και τα κουνέλια στα χωράφια...
 
Γιορταρα μερα σημερα για την οικογενεια μου
Του Αγιου Χριστοφορου
Δοξαζω Το Ονομα και Την Χαρη του να μας εχει ολους καλα
Γιορταζει ο μεγαλος μου γιος, το ανιψακι μου και ο πατερας μου
Επισης ειναι η γιορτη της μητερας σημερα
Και εχει γενεθλια η ποιντερινα μου που θα σβησει κανονικα τουρτα

Να μας ζήσουν
Ο Αγιος Χριστοφορος ειναι ο προστατης των οδηγων
 

Attachments

  • A68893D2-F4B7-4823-BA04-13C7A825A12D.jpeg
    A68893D2-F4B7-4823-BA04-13C7A825A12D.jpeg
    186,1 KB · Προβολές: 22
Γιορταρα μερα σημερα για την οικογενεια μου
Του Αγιου Χριστοφορου
Δοξαζω Το Ονομα και Την Χαρη του να μας εχει ολους καλα
Γιορταζει ο μεγαλος μου γιος, το ανιψακι μου και ο πατερας μου
Επισης ειναι η γιορτη της μητερας σημερα
Και εχει γενεθλια η ποιντερινα μου που θα σβησει κανονικα τουρτα

Να μας ζήσουν
Ο Αγιος Χριστοφορος ειναι ο προστατης των οδηγων
Να τους χαίρεσαι όλους Χρύσανθε!
 
Back
Top