Λαθροθηρία - Κρεατοσυλλογή

https://www.ihunt.gr/thirofylaki-d-kose-syllipsi-gia-paranomo-karteri-agriochoiron/


Εαν ημουν θηροθυλακας....θα του την ''χαριζα''...με μονο με μια παρατηρηση...

Εαν ηταν στο λαγο...θα τον ''ξεσκιζα''....Αλλα στο γουρουνι που ειναι μεσα στις αυλες των
σπιτιων....οχι...δεν θα τον πειραζα...
 
https://www.ihunt.gr/thirofylaki-d-kose-syllipsi-gia-paranomo-karteri-agriochoiron/


Εαν ημουν θηροθυλακας....θα του την ''χαριζα''...με μονο με μια παρατηρηση...

Εαν ηταν στο λαγο...θα τον ''ξεσκιζα''....Αλλα στο γουρουνι που ειναι μεσα στις αυλες των
σπιτιων....οχι...δεν θα τον πειραζα...
Κολλιγα, εισαι λαθος. Ο νομος ειναι νομος, ειτε μας αρεσει ειτε οχι πρεπει να εφαρμοζεται. Τι διαφορα εχει ο λαγος απο το γρουνι απο τη περδικα απο απο απο. Οταν εισαι λαθροθηρας πρεπει να γινονται τα δεοντα, δε πα να σκοτωνεις περδικες, γρουνια, λαγους, μυγες!!!!!
 
Κολλιγα, εισαι λαθος. Ο νομος ειναι νομος, ειτε μας αρεσει ειτε οχι πρεπει να εφαρμοζεται. Τι διαφορα εχει ο λαγος απο το γρουνι απο τη περδικα απο απο απο. Οταν εισαι λαθροθηρας πρεπει να γινονται τα δεοντα, δε πα να σκοτωνεις περδικες, γρουνια, λαγους, μυγες!!!!!

Το ξερω οτι ειμαι λαθος.... αλλα ποσο λαθος...δεν ξερω !!! Και ας μην ειχε βγαλει αδεια ποτε....
Αυτο ομως θα εκανα....και παραλληλα θα τον παροτρυνα να βγαλει αδεια...και γινει νομιμος κυνηγος!!
Με το που τον εστειλαν στο δικαστηριο δεν θα αλλαξει κατι....παλι λαθροθηρας θα παραμεινει....
Καταλαβες τωρα το σκεπτικο μου ??
 
Το ξερω οτι ειμαι λαθος.... αλλα ποσο λαθος...δεν ξερω !!! Και ας μην ειχε βγαλει αδεια ποτε....
Αυτο ομως θα εκανα....και παραλληλα θα τον παροτρυνα να βγαλει αδεια...και γινει νομιμος κυνηγος!!
Με το που τον εστειλαν στο δικαστηριο δεν θα αλλαξει κατι....παλι λαθροθηρας θα παραμεινει....
Καταλαβες τωρα το σκεπτικο μου ??
Σωστος, ειπα πριν οτι οι νομοι ειναι νομοι και πρεπει να τηρουνται, αλλα δεν ειπα πως οι ποινες ειναι χαδια.
Πρεπει να αλλαξουν πολλα πραγματα.
 
Σωστος, ειπα πριν οτι οι νομοι ειναι νομοι και πρεπει να τηρουνται, αλλα δεν ειπα πως οι ποινες ειναι χαδια.
Πρεπει να αλλαξουν πολλα πραγματα.

Σαφως και οι νομοι πρεπει να τηρουνται !!!!
Παραλληλα ομως οι θηροφυλακες....πρεπει να εχουν κριση....και οταν πρεπει να κανουν τα ''στραβα''
ματια !!!
Και ξανα λεω....Δεν κερδισαν ΤΙΠΟΤΑ....με το που τον εστειλαν στο δικαστηριο.....απλα χασαμε καποιον που
απο λαθροθηρας....ισως γινοταν νομιμος κυνηγος !!!
Εαν δεν του δωσεις μια ευκαιρια στα ''δυσκολα''.....τιποτα δεν αλλαζει....
Χειροτερος θα ειναι μετα την ποινη του.....
Ετσι το βλεπω εγω...!!
 
Κολλιγα, εισαι λαθος. Ο νομος ειναι νομος, ειτε μας αρεσει ειτε οχι πρεπει να εφαρμοζεται. Τι διαφορα εχει ο λαγος απο το γρουνι απο τη περδικα απο απο απο. Οταν εισαι λαθροθηρας πρεπει να γινονται τα δεοντα, δε πα να σκοτωνεις περδικες, γρουνια, λαγους, μυγες!!!!!
Δημόσιος κίνδυνος σου φτάνει❓❓❓
 
Σαφως και οι νομοι πρεπει να τηρουνται !!!!
Παραλληλα ομως οι θηροφυλακες....πρεπει να εχουν κριση....και οταν πρεπει να κανουν τα ''στραβα''
ματια !!!
Και ξανα λεω....Δεν κερδισαν ΤΙΠΟΤΑ....με το που τον εστειλαν στο δικαστηριο.....απλα χασαμε καποιον που
απο λαθροθηρας....ισως γινοταν νομιμος κυνηγος !!!
Εαν δεν του δωσεις μια ευκαιρια στα ''δυσκολα''.....τιποτα δεν αλλαζει....
Χειροτερος θα ειναι μετα την ποινη του.....
Ετσι το βλεπω εγω...!!
Ρομαντική μου φαίνεται αυτή η προσέγγιση Νίκο . Έχω την εντύπωση ότι αυτό που εξιτάρει τον λαθροθήρα είναι το παράνομο . Άν δηλαδή τον υποχρέωνες να γίνει νόμιμος , πιθανότατα θα έχανε κάθε ενδιαφέρον για το κυνήγι !
 
Ρομαντική μου φαίνεται αυτή η προσέγγιση Νίκο . Έχω την εντύπωση ότι αυτό που εξιτάρει τον λαθροθήρα είναι το παράνομο . Άν δηλαδή τον υποχρέωνες να γίνει νόμιμος , πιθανότατα θα έχανε κάθε ενδιαφέρον για το κυνήγι !
Που να μπεις στην ψυχολογία του λαθροθηρα , άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου‼️μόνο ένας λαθροθηρας μπορεί να τον νιώσει‼️
 
Ουτε το παρανομο εξιταρει τον λαθροθηρα, ουτε και μυαλο θα βαλει αν δε του μπει το παλουκι στο κωλο να το νιωσει καλα και οδυνηρα. Ο λαθροθηρας ειναι λαθροθηρας γιατι βγαζει μεροκαματο, τελεια και παυλα.
Οτι κανουν και οι ψαροντουφεκαδες με μπουκαλα..
 
Που να μπεις στην ψυχολογία του λαθροθηρα , άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου‼️μόνο ένας λαθροθηρας μπορεί να τον νιώσει‼️
΄Ελα Γιάννη , όλοι έχουμε μια τέτοια πλευρά ! Εδώ όμως μιλάμε για συνειδητοποιημένους και εκ πεποιθήσεως λαθροθήρες !
 
https://www.ihunt.gr/thirofylaki-d-kose-syllipsi-gia-paranomo-karteri-agriochoiron/


Εαν ημουν θηροθυλακας....θα του την ''χαριζα''...με μονο με μια παρατηρηση...

Εαν ηταν στο λαγο...θα τον ''ξεσκιζα''....Αλλα στο γουρουνι που ειναι μεσα στις αυλες των
σπιτιων....οχι...δεν θα τον πειραζα...
Να τον ξεσκίσουν ...

Το πρόβλημα της Ελλάδας και των Ελλήνων είναι η ατιμωρησία τα ρουσφέτια και οι χαϊδευτικές ποινές.
Έλα μωρέ τι θα μου κάνουν ;;; Έχω τον τάδε εγώ ....

Ας πήγαινε να τα κάνει αυτά Λετονία :)
Κάτσε να στα πει ο ανηψιός σου @Alex37

ή Γερμανία ...

Δεν είμαι ο κύριος αναμάρτητος αλλά αμαρτία από αμαρτία έχει διαφορά ...
 
Να τον ξεσκίσουν ...

Το πρόβλημα της Ελλάδας και των Ελλήνων είναι η ατιμωρησία τα ρουσφέτια και οι χαϊδευτικές ποινές.
Έλα μωρέ τι θα μου κάνουν ;;; Έχω τον τάδε εγώ ....

Ας πήγαινε να τα κάνει αυτά Λετονία :)
Κάτσε να στα πει ο ανηψιός σου @Alex37

ή Γερμανία ...

Δεν είμαι ο κύριος αναμάρτητος αλλά αμαρτία από αμαρτία έχει διαφορά ...
Είπαμε Βασίλη , αν μπει τάξη στους κάτω , μετά οι κάτω θα απαιτήσουν να μπει τάξη και στους πάνω !
 
Είπαμε Βασίλη , αν μπει τάξη στους κάτω , μετά οι κάτω θα απαιτήσουν να μπει τάξη και στους πάνω !
.love.
Γι αυτό οι πάνω δεν θα βάλουν ποτέ σε τάξη τους κάτω ... δια της μεθόδου της αντιθετοαντιστροφής αχαχαχαχ
Στοιχίζει κιόλλας εκλογικά ... επίσης μετά θα σταματήσουν να πουλάνε και εξυπηρετήσεις !!!
Αυτό που το βάζεις ?

1.jpg
 
Ας πήγαινε να τα κάνει αυτά Λετονία :)
Κάτσε να στα πει ο ανηψιός σου @Alex37
Δεν υπάρχουν έξω αυτά απλά...Θηρευσες γουρούνι νόμιμα και ξέχασες να περάσεις το καρτελακι στον τένοντα?3000€!Σου ήρθε να κυνηγήσεις χωρίς άδεια?7000€ και κατάσχεση όλα τα όπλα για 10χρονια.Πατησες το πόδι σου σε λακούβα με νερό και δεν έχεις ατσάλια?Πάρε βαζελίνη και περίμενε.Εδω έχει μαγκιες και στα Βαλκάνια.Εχω βαρεθεί να βλέπω βιντεάκια με μολύβια στον Έβρο λες και είμαστε τίποτα πιτσιρικάδες εξέδρα και δεν καταλαβαίνουμε.
 
Last edited:
Back
Top