Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα σε όλους..

Βροχή και εδώ.. και μποφορια στην θάλασσα..

Καλημέρα σε όλους! Σήμερα δεν πήγα δουλειά είμαι άρρωστος δύο μέρες τώρα και είπα σήμερα να κάτσω στα ζεστά γιατί δεν την παλεύω.
Περαστικά Μάνο!
 
Καλησπέρα! Χειμώνας κανονικός! Πολύ νερό και απίστευτη μαυριλα!!!! Υπεροχα! Ο καιρός δείχνει να είναι μαζί μας φετος επιτέλους!

Χρόνια πολλά στον Στέλιο τον φυσιγγοσφαχτη απο την Κρήτη και σε οποιον αλλο γιορταζει σημερα! Υγεία μονο παλικάρια!
 
Καλησπέρα παλικάρια.
Τώρα μολις είδα το βίντεο με το κοριτσάκι που σφηνώθηκε σε μια πόρτα και πέθανε.
Δείτε το σας παρακαλώ και πείτε μου αν αυτά τα ΖΩΑ που ανήκουν στο ανθρώπινο είδος κάνουν πως δεν βλέπουν τίποτα και δεν βοηθούν έναν συνάνθρωπο πόσο μάλλον ένα παιδί που παλεύει να ζήσει και ΔΕΝ κάνουν τίποτα.

Ρε σεις το είδα και εχω τοοοοοσα νεύρα και οργή που χωρίς να το ξέρω το καημένο το μικρό (που ξεψύχησε τελικά ) αν τους είχα μπροστά μου θα τους καθάριζα και μετά ότι ήθελε ας γίνει.
 
Άγγελε, αποφεύγω να παρακολουθώ τέτοια βίντεο εξαιτίας των αρνητικών συναισθημάτων που μου προκαλούν και πιστεύω ότι έπρεπε να απαγορεύεται η προβολή τους και να περιορίζεται μόνο σε όσους είναι αρμόδιοι.
Ποιοι αρμόδιοι...
Αν υπήρχαν θα έπρεπε να έχουν τώρα μπουζουριασμενους όλους αυτούς που έβλεπαν και δεν έκαναν τίποτα και να τους περιποιούνται...καταλλήλως.
Εγω πιστεύω πως πρέπει να τα βλεπουμε για να δούμε πως είμαστε περισσότερο ζώα από τα ζωα κάποιες φορές.

Όχι βέβαια όλοι αλλά ένα μέρος από το είδος μας.

Εγώ πιστεύω πως πρέπει να δείχνονται και να το βλέπουν όλοι.

Τέλος πάντων

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως δεν βοήθησε κανένας μια ψυχούλα που πάλευε να ζήσει.
 
Καλημέρα σε όλους! Σήμερα δεν πήγα δουλειά είμαι άρρωστος δύο μέρες τώρα και είπα σήμερα να κάτσω στα ζεστά γιατί δεν την παλεύω . Χτες βράδυ γύρω στις 9 βγήκα στο μπαλκόνι να κάνω ένα τσιγάρο και το πόσα Τσιν Τσιν άκουσα δε περιγράφεται. Σαν του Οκτώβρη τα περάσματα. Βρήκαν ανοιχτό καιρό φαίνεται τα πουλιά και μας ήρθαν,διότι προχτές έβρεχε ,χτες ήταν καλός ο καιρός και σήμερα λέει από το μεσημέρι και μετά πάλι βροχές. Πήγε κανένας σήμερα για κυνήγι να δούμε αν όντως φάνηκε τίποτα ή πέρασαν απλά μόνο βράδυ;
Μανο περαστικα να ειναι και γρηγορα.
 
Καλησπέρα σας.Υγεια σε ολουs ευχομαι .Και προσοχη γιατι ηρθε η Mpoutsuana variant απο Africa .Kαι απο οτι λενε ειναι μεγαλη και φοβερη.
( Πανω απο σαραντα ποντουs ) υπολογιζω.
Για τον mpoutso καβαλα δηλαδη :cool: .Καλησπερα σας....
 
Καλημέρα σε όλους! Σήμερα δεν πήγα δουλειά είμαι άρρωστος δύο μέρες τώρα και είπα σήμερα να κάτσω στα ζεστά γιατί δεν την παλεύω . Χτες βράδυ γύρω στις 9 βγήκα στο μπαλκόνι να κάνω ένα τσιγάρο και το πόσα Τσιν Τσιν άκουσα δε περιγράφεται. Σαν του Οκτώβρη τα περάσματα. Βρήκαν ανοιχτό καιρό φαίνεται τα πουλιά και μας ήρθαν,διότι προχτές έβρεχε ,χτες ήταν καλός ο καιρός και σήμερα λέει από το μεσημέρι και μετά πάλι βροχές. Πήγε κανένας σήμερα για κυνήγι να δούμε αν όντως φάνηκε τίποτα ή πέρασαν απλά μόνο βράδυ;
Περαστικά!
 
Ποιοι αρμόδιοι...
Αν υπήρχαν θα έπρεπε να έχουν τώρα μπουζουριασμενους όλους αυτούς που έβλεπαν και δεν έκαναν τίποτα και να τους περιποιούνται...καταλλήλως.
Εγω πιστεύω πως πρέπει να τα βλεπουμε για να δούμε πως είμαστε περισσότερο ζώα από τα ζωα κάποιες φορές.

Όχι βέβαια όλοι αλλά ένα μέρος από το είδος μας.

Εγώ πιστεύω πως πρέπει να δείχνονται και να το βλέπουν όλοι.

Τέλος πάντων

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως δεν βοήθησε κανένας μια ψυχούλα που πάλευε να ζήσει.
Δεν το ειχα ακουσει... Τώρα το κοίταξα....

Έχεις δίκιο πρεπει να τα βλεπουμε κ να τα ξαναβλεπουμε αυτά για να ξέρουμε με τι "συνανθρώπους" ζουμε....

Αν ήταν το δικό τους παιδι τι θα εκαναν??
Γιατί αδιαφορησαν όλοι, μηπως επειδή είδαν ότι η κοπελιτσα ήταν Ρομά??
Και την "χτυπησε" ο άλλος με το ποδι να δει αν είναι ζωντανή λες κ είναι σκυλί...


Καλα τα είπε ο Κατερινοπουλος...


 
Δεν το ειχα ακουσει... Τώρα το κοίταξα....

Έχεις δίκιο πρεπει να τα βλεπουμε κ να τα ξαναβλεπουμε αυτά για να ξέρουμε με τι "συνανθρώπους" ζουμε....

Αν ήταν το δικό τους παιδι τι θα εκαναν??
Γιατί αδιαφορησαν όλοι, μηπως επειδή είδαν ότι η κοπελιτσα ήταν Ρομά??
Και την "χτυπησε" ο άλλος με το ποδι να δει αν είναι ζωντανή λες κ είναι σκυλί...


Καλα τα είπε ο Κατερινοπουλος...


Από όπου να το πιάσεις βρωμάει, έβλεπαν τουλάχιστον ότι το παιδί ήταν στη μέση της πόρτας και αν δεν ήθελαν να κάνουν κάτι έστω να το μετακινούσαν από εκεί.Έκλειναν,άνοιγαν,έβλεπαν δεν έβλεπαν και το έκαναν φυσαρμόνικα το κακόμοιρο....
 
Από όπου να το πιάσεις βρωμάει, έβλεπαν τουλάχιστον ότι το παιδί ήταν στη μέση της πόρτας και αν δεν ήθελαν να κάνουν κάτι έστω να το μετακινούσαν από εκεί.Έκλειναν,άνοιγαν,έβλεπαν δεν έβλεπαν και το έκαναν φυσαρμόνικα το κακόμοιρο....
Έτσι, η πορτα δεν το σκοτωσε την δουλειά της έκανε....
Αυτοί το σκοτωσαν...
Ενας να μην βρεθεί να φωνάξει κ να τρέξει προς το μέρος του παιδιου..... Ουτε αυτό...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top