Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
και που να δείτε τα πιτόγυρα στο Ηράκλειο
λίγοι τρώνε το δεύτερο
Στεκει ακομα ο πινοκιο στην πλατεια με τα λιονταρακια;
Εκει εφαγα πρωτη φορα ελληνικο γυρο στα 18 μου πριν 20 χρονια
Απο τοτε κολλησα
Εδω τον πλησιαζει μονο ο ελληνικος γυρος που φτιαχνει ο σαλονικιος!
Τον πλησιαζει
Ιδιος δεν ειναι!!!
Αλλα σιγουρα ειναι πολυ καλυτερος απο το γυρο που δοκιμασα πρωτη φορα στην θεσσαλονικη πριν 2-3 χρονια οταν ειμουν περαστικος για ενα βραδυ
Απο ποτε μπαινει κετσαπ-μουσταρδα στο πιτογυρο ρε παιδια;!!!!
 
Καλημερα. Ποτε πατατες στο σουβλακι, γινονται μια μαζα και μπαζωνεις. Εξαιρεση ισως οι κανονικες πατατες, αλλα πλεον δυσευρετα τα μαγαζια που τις βαζουν.

Και εννοειται ποτε μουσταρδα-κετσαπ, ειπαμε
 
και που να δείτε τα πιτόγυρα στο Ηράκλειο
λίγοι τρώνε το δεύτερο
Τα τίμησα 5 χρόνια και με το παραπάνω!! Εμενα απέναντι από τον Μηνά (πείνας…Μηνάς) αλλά το μεγαλύτερο νομίζω το ειχε ο Πετούσης. Πω ρε τι μου θύμισες τωρα!
 
Παντού έχει καλά-θηρια σουβλάκια μάγκες.Το θέμα είναι να είμαστε γεροί να τρώμε αβερτα.
Εγώ σαν της Κρήτης δεν έχω βρει πουθενά άλλου και έχω φάει σε πολλά μέρη της Ελλάδος. Εκτός από Μακεδονία και Θράκη που δεν έχω άποψη.
 
Τα τίμησα 5 χρόνια και με το παραπάνω!! Εμενα απέναντι από τον Μηνά (πείνας…Μηνάς) αλλά το μεγαλύτερο νομίζω το ειχε ο Πετούσης. Πω ρε τι μου θύμισες τωρα!
Να μενεις απεναντι απο γυραδικο:p
Ευλογια η καταρα;
.big smile.
για βαλε μια φωτο οταν πηγες και οταν εφευγες.big smile.
 
Τα έβαζαν όλα πλούσια ρε φίλε, πολύ κρέας, πολύ πατάτα κλπ. Οι πίτες ήταν όμοιες με της Αθήνας αλλά όταν τις τύλιγες δεν άγγιζαν οι άκρες.
Ρε Μπίλη...Όταν είσαι Κρήτη κάνεις διατριβή σε οφτο,μενουζες,σαλιγκάρια,πιλάφια και γραβιέρες,όχι σε σουβλάκια.Ειναι σαν να μπαίνεις σε μπουρδελ@ με 2μετρες και να ασχολησε με το καζανάκι ένα πραμα!!
 
Οταν αραβωνιαστικα πηγαμε 3 μερες σαντορινη- το 2007
Οταν φευγαμε υπηρχε κενο μεταξυ παραδοσης δωματιου και πτησης οποταν διπλα στην σταση του λεοφωρειου βρηκαμε ενα σουβλατζιδικο ντοπιο και οχι τουριστικο και κατσαμε
Οπως εκεινα στις ταινιες του παλιου ελληνικου κινηματογραφου
Επερνες καλαμακι κομματι ψωμι και μπυρα- ρετσινα κλπ
Αναλογα ποσα ηθελες
Σε χαρτι τυλιγμενα
Μολις βραδιασε ολοι οι τοπακες ειχαν ερθει εκει
Νησια Μονο κρητη και σαντορινη εχω παει
Αθηνα μονο επαγγελματικα ταξιδια συνηθως για ενα βραδυ
Οποταν δεν μπορω να εχω εικονα για να κρινω ΑΛΛΑ
Τετοιο σουβλακι και τετοιο συναισθημα δεν εχω ξαναζησει
Σαν να ειχα μπει σε παλια ελληνικη ταινια
Σαν να χε σταματησει ο χρονος
Ξεγνοιασια!!!!
Μακαρι να ναι καλα ο ανθρωπος που το χε και να υπαρχει ακομη το μερος.
 
Ρε Μπίλη...Όταν είσαι Κρήτη κάνεις διατριβή σε οφτο,μενουζες,σαλιγκάρια,πιλάφια και γραβιέρες,όχι σε σουβλάκια.Ειναι σαν να μπαίνεις σε μπουρδελ@ με 2μετρες και να ασχολησε με το καζανάκι ένα πραμα!!
Φοιτητης ειχε παει
Δηλαδη
Σουβλακι στα ορθια
Πηδημα
Μπυρα
Πηδημα
Τσικουδια
Πηδημα
Μπανιο
Χεσιμο
Σουβλακι
Πηδημα
Κλπ κλπ .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Καλησπερα σας
Από 10/06 έως 30/09 θα βρισκομαι με μετάθεση στην Ζάκυνθο. Υπάρχει κάποιος συνάδερφός από εκεί να με ενημερωσει εάν υπάρχει σκοπευτήριο sporting στο νησί??? Θα το εκτιμουσα.
Ευχαριστώ παρα πολυ.
 
Στεκει ακομα ο πινοκιο στην πλατεια με τα λιονταρακια;
Εκει εφαγα πρωτη φορα ελληνικο γυρο στα 18 μου πριν 20 χρονια
Απο τοτε κολλησα
Εδω τον πλησιαζει μονο ο ελληνικος γυρος που φτιαχνει ο σαλονικιος!
Τον πλησιαζει
Ιδιος δεν ειναι!!!
Αλλα σιγουρα ειναι πολυ καλυτερος απο το γυρο που δοκιμασα πρωτη φορα στην θεσσαλονικη πριν 2-3 χρονια οταν ειμουν περαστικος για ενα βραδυ
Απο ποτε μπαινει κετσαπ-μουσταρδα στο πιτογυρο ρε παιδια;!!!!
Χρυσανθε εδώ θεσ/νίκη το συνηθίσουν , μουστάρδα και κέτσαπ στο πιτογυρο βάζουν , εκτός αν πεις ότι δεν θέλεις , δεν ξέρω που έφαγες φίλε αλά στην περιοχή της Τούμπας έχει καλά μαγαζιά με πιτογυρα .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top