Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα στη παρέα!!!
Ψιλόβροχο σήμερα...προλάβαμε και πήγαμε μια βόλτα το πρωί μιάμιση ωριτσα...
Μου έκανε μια φέρμα που ανατριχιασα....
δεν σηκώθηκε τίποτα τελικά....τι να ήταν άραγε έφυγε προς τη πλάγια πανω πριν φτάσουμε...
IMG_20201202_164856.jpg
 
Καλημέρα σε όλη την παρέα. Αεροδρόμιο βιεννης και αναμονή για να ταξιδέψω στη πατρίδα. Στον δρόμο είδα πολλά ελάφια. Δεν ξέρω αν είναι συνήθεια τους αλλά με τα χιόνια ήταν στη μέση των χωραφιών. Είδα 3, 3 και 2 αντίστοιχα σε διαφορετικά χωράφια.
 
Με αφορμή την είδηση του θανάτου του σπουδαίου αυτου ανθρώπου του Γάλλου προεδρου, μου ήρθαν στο μυαλό τά λόγια ενός άλλου σπουδαίου ανθρωπου που είχε πει κάποτε. Αφιερωμένα σέ αυτά τα μικρά ανθρωπάκια που χωρίς λόγο μάς στέρησαν τήν κυνηγετική ελευθερία. "Τό κυνήγι μπορεί νά δημιουργήσει ελπιδα εκεί που κάποτε υπήρχε μόνο απόγνωση, είναι πιο ισχυρό από πολιτικες και κυβερνήσεις στο νά σπάσει ρατσιστικά σύνορα. ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΕΡΙΓΕΛΑ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΔΙΑΚΡΙΣΗ". ΝΕΛΣΟΝ ΜΑΝΤΕΛΑ. Καλημέρα.
 
Καλημέρα σε όλη την παρέα. Αεροδρόμιο βιεννης και αναμονή για να ταξιδέψω στη πατρίδα. Στον δρόμο είδα πολλά ελάφια. Δεν ξέρω αν είναι συνήθεια τους αλλά με τα χιόνια ήταν στη μέση των χωραφιών. Είδα 3, 3 και 2 αντίστοιχα σε διαφορετικά χωράφια.
Με το καλό Βασίλη. Καλό ταξίδι. Η αναμονή της επιστροφής πίσω είναι ίσως η πιο γλυκειά αναμονή του κόσμου.
 
Με το καλό Βασίλη. Καλό ταξίδι. Η αναμονή της επιστροφής πίσω είναι ίσως η πιο γλυκειά αναμονή του κόσμου.
Καλά ας είχες καμια προβατα στη σούβλα και θα σου έλεγα εγώ για την πιο γλυκιά αναμονή του κόσμου...!!
 
Καλημέρα σε όλη την παρέα. Αεροδρόμιο βιεννης και αναμονή για να ταξιδέψω στη πατρίδα. Στον δρόμο είδα πολλά ελάφια. Δεν ξέρω αν είναι συνήθεια τους αλλά με τα χιόνια ήταν στη μέση των χωραφιών. Είδα 3, 3 και 2 αντίστοιχα σε διαφορετικά χωράφια.
Ρε Bill δεν το Ξανα σκέφτεσαι
 
Με το καλό Βασίλη. Καλό ταξίδι. Η αναμονή της επιστροφής πίσω είναι ίσως η πιο γλυκειά αναμονή του κόσμου.
Γρηγόρη έχεις δίκιο. Από χθες το βράδυ δεν μπορούσα να ηρεμήσω με την καλή έννοια. 1 μήνας Ελλάδα θα με γεμίσει πιστεύω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top