Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα ,έχω ξυπνήσει εδώ και κάνα δυωρο και γυρναγα στο κρεβάτι σαν κοκορέτσι ,όσο σκέφτομαι ότι πέρασε το ΣΚ και εγώ αντί να είμαι στα έλατα με τον σκύλο μου είμαι μέσα με πιάνει τρέλα ρε πουστη μου και ειδικά γνωρίζοντας ότι μόνος μου στο βουνό δεν θα ενοχλούσαν κανέναν ,η αδικία της απόφασης με έχει βγάλει από τα ρούχα μου .
 
Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα ,έχω ξυπνήσει εδώ και κάνα δυωρο και γυρναγα στο κρεβάτι σαν κοκορέτσι ,όσο σκέφτομαι ότι πέρασε το ΣΚ και εγώ αντί να είμαι στα έλατα με τον σκύλο μου είμαι μέσα με πιάνει τρέλα ρε πουστη μου και ειδικά γνωρίζοντας ότι μόνος μου στο βουνό δεν θα ενοχλούσαν κανέναν ,η αδικία της απόφασης με έχει βγάλει από τα ρούχα μου .
Και από ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος ,όλοι έτσι είμαστε ,κουράγιο μάγκες .
 
Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα ,έχω ξυπνήσει εδώ και κάνα δυωρο και γυρναγα στο κρεβάτι σαν κοκορέτσι ,όσο σκέφτομαι ότι πέρασε το ΣΚ και εγώ αντί να είμαι στα έλατα με τον σκύλο μου είμαι μέσα με πιάνει τρέλα ρε πουστη μου και ειδικά γνωρίζοντας ότι μόνος μου στο βουνό δεν θα ενοχλούσαν κανέναν ,η αδικία της απόφασης με έχει βγάλει από τα ρούχα μου .
Καλημερα Λευτερη, ομορφη Κυριακη να εχετε. Παρ'ολη την κουραση μου, το ματι ανοιξε απο πολυ νωρις. Ειναι πραγματι αδικο να χανονται τοσο αδικα αυτες οι ημερες, ειναι ακομα πλεον δυσκολο για ολους μας να δεχομαστε αποφασεις απο ανθρωπους παντελως ασχετους με το κυνηγι/ψαρεμα. Για το καλο ολων μας ας δειξουμε το επιπεδο μας, σεβομενοι αυτην την αποφαση. Ας περιμενουμε υπομονετικα μηπως αντιληφθουν τα λαθη τους....
 
Μην παραπονιόμαστε αδέρφια η απαγόρευση κυνηγίου και ψαρέματος ήταν η ταφόπλακα του κορωνοιου με αυτή την κίνηση τον στριμωξαμε στην γωνία η εξάπλωση σταμάτησε
ΥΓ Από ότι έμαθα χθες πρώτη μέρα καραντινας έγινε λαϊκό προσκύνημα από περιπατητές που σύμφωνα με τις νέες οδηγίες χαρδαλια φοραγαν τις μάσκες στο σαγόνι γιατί μάλλον ο ιός μεταλλάχθηκε και πλέον κολλάς από εκεί
Δεν γαμιομαστε λέω εγώ με τον κάθε καρναβαλο που έχουμε μπλέξει :mad:
 
Καλημερα Λευτερη, ομορφη Κυριακη να εχετε. Παρ'ολη την κουραση μου, το ματι ανοιξε απο πολυ νωρις. Ειναι πραγματι αδικο να χανονται τοσο αδικα αυτες οι ημερες, ειναι ακομα πλεον δυσκολο για ολους μας να δεχομαστε αποφασεις απο ανθρωπους παντελως ασχετους με το κυνηγι/ψαρεμα. Για το καλο ολων μας ας δειξουμε το επιπεδο μας, σεβομενοι αυτην την αποφαση. Ας περιμενουμε υπομονετικα μηπως αντιληφθουν τα λαθη τους....
Καλημέρα και σε εσένα Σταύρο μου ,δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο έτσι και αλλιώς ,από την άλλη δεν πιστεύω ότι θα δουν το λάθος ,άλλοι θα είναι οι λόγοι που θα γίνει κάτι κάποια αλλαγή ,και να σου πω την προσωπική μου γνώμη για εμένα που εφέτος έχω μικρό σκύλο και ήθελα να προσπαθήσω να πετύχω κάποιο καλό μπασιμο στην μπεκάτσα η Αθήνα δεν με καλύπτει αυτήν την στιγμή με μία μπεκάτσα στις πέντε εξόδους και με τον κόσμο που θα έχουν τα γύρω μέρη μας δουλειά δεν γίνεται και ακόμα και τα εκπαιδευτικά θα είναι μαρτύριο ,σκέψου τι θα γίνεται στο Σχιστό στην Πεντέλη μόνο για να ανοίξεις καντίνα θα είναι όπου υπαρχουν πέρδικες .Άστο ρε Σταύρο για όσους έχουν μικρά σκυλιά στην Αθήνα η χρονιά είναι χάλια και το χειρότερο είναι ότι εφέτος φαίνεται ότι στην μπεκάτσα πάει πολύ καλά .Κοντεύω να σκάσω φίλε μου διότι ειδικά εφέτος και χρήματα είχα γκαβατσωσει και κούταβο εξαιρετικό έχω και ονειρευόμουν όμορφα πράγματα και όλα στραφεί .Συγνώμη ρε παιδιά που εκφράζω την ψυχοσύνθεση μου σε εσάς αλλά και σε ψυχολόγο δεν πάω χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top