Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σας! .cofee.
Έτοιμος ο "μικρός" λόχος για ελαιομαζωξη.........
Η ελληνική κυβέρνηση γνωρίζοντας το πόσο κοπιαστική εργασία είναι το μάζεμα της ελιάς και έχοντας σαν πρώτο μέλημα το καλό των πολιτών με αίσθημα ευθύνης απαγορεύει την συγκομιδή της ελιάς για να είστε ξεκούραστοι για την καραντινα που ακολουθεί
Λάδι θα δώσει η κυβέρνηση δωρεάν μόνο που θα είναι durex για να γλιστράει καλύτερα
Ευχαριστούμε για την κατανόηση
 
Γειά σου Γιώργο. Τώρα που πήρα λίγο τα πάνω μου, μας κλείσανε μέσα. Να δω πότε θα ξαναδώ τον πατέρα μου...
Καλημέρα Κυριάκο, χτες βράδυ όπως κατάλαβεςίσως, ξεκίνησαν από την Αθήνα οι εκδρομείς των εδώ εξοχικών! ... (είμαι απολύτως σίγουρος πως είναι πολλοί αυτοί που θέλανε καραντίνα, το προσπάθησαν και το πέτυχαν,...τώρα αραχτοί όλο τον χειμώνα θα ευχαριστηθούν τον καναπέ τους, το τζάκι τους και κάποιοι θα πληρώνονται κι'ολας!)
Εμείς θα δούμε πως θα πορευτούμε... ελιές έχεις εσύ να πάω να στις μαζέψω; :)
 
Εμείς θα δούμε πως θα πορευτούμε... ελιές έχεις εσύ να πάω να στις μαζέψω;
Εκεί να δεις κλάμα και γέλιο μαζί Γιώργο
Εάν εγώ έχω ελιές θα πάρω το Ε9 που το γράφει και θα πάω
Εσύ που δεν έχεις και είσαι φίλος μου και κάθε χρόνο τις μαζεύαμε μαζί και σου έδινα λάδι για την βοήθεια σου πως θα έρθεις ;
 
Εκεί να δεις κλάμα και γέλιο μαζί Γιώργο
Εάν εγώ έχω ελιές θα πάρω το Ε9 που το γράφει και θα πάω
Εσύ που δεν έχεις και είσαι φίλος μου και κάθε χρόνο τις μαζεύαμε μαζί και σου έδινα λάδι για την βοήθεια σου πως θα έρθεις ;
Όση βοήθεια θέλει το παιδί εδώ εγώ... :)
Εγώ επίσης έχω ελιές στην Ευβοια ... ευρύτερη περιοχή Κονιστρών ...
 
Όση βοήθεια θέλει το παιδί εδώ εγώ... :)
Εγώ επίσης έχω ελιές στην Ευβοια ... ευρύτερη περιοχή Κονιστρών ...
Και εγώ έχω παράδειγμα έφερα
Και φέτος δεν έχουν δυστυχώς θα πήγαινα να γουστάρω λίγο εδώ που φτάσαμε οι ελιές είναι διασκέδαση
 
Καλημέρα Κυριάκο, χτες βράδυ όπως κατάλαβεςίσως, ξεκίνησαν από την Αθήνα οι εκδρομείς των εδώ εξοχικών! ... (είμαι απολύτως σίγουρος πως είναι πολλοί αυτοί που θέλανε καραντίνα, το προσπάθησαν και το πέτυχαν,...τώρα αραχτοί όλο τον χειμώνα θα ευχαριστηθούν τον καναπέ τους, το τζάκι τους και κάποιοι θα πληρώνονται κι'ολας!)
Εμείς θα δούμε πως θα πορευτούμε... ελιές έχεις εσύ να πάω να στις μαζέψω; :)
Δεν μπορούσα να έρθω, δεν γινόταν. Το προσπάθησα. Έστω για να τους δω, χέστηκα για το κυνήγι. Τώρα ποιος ξέρει πότε θα μας αφήσουν. Σκέφτομαι τρόπους, ο πατέρας μου είναι 74 και μόνος του εκεί, μόνο τον Μάικ έχει συντροφιά. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το βοήθεια σε πρόσωπα που τη χρειάζονται και να πάω;
Ελιές δεν έχω Γιώργο, ευχαριστώ πολύ.
 
Και εγώ έχω παράδειγμα έφερα
Και φέτος δεν έχουν δυστυχώς θα πήγαινα να γουστάρω λίγο εδώ που φτάσαμε οι ελιές είναι διασκέδαση
Δεν χρειάζεται να έχουν! ... τελειώνεις γρηγορότερα.:)
Δεν μπορούσα να έρθω, δεν γινόταν. Το προσπάθησα. Έστω για να τους δω, χέστηκα για το κυνήγι. Τώρα ποιος ξέρει πότε θα μας αφήσουν. Σκέφτομαι τρόπους, ο πατέρας μου είναι 74 και μόνος του εκεί, μόνο τον Μάικ έχει συντροφιά. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το βοήθεια σε πρόσωπα που τη χρειάζονται και να πάω;
Ελιές δεν έχω Γιώργο, ευχαριστώ πολύ.
Νομίζω πως μπορείς...:)
 
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω Τάσο αλλά να πάρουν πίσω απόφαση που ανακοίνωσαν...

Γιώργο καλημέρα. Παρότι είναι πολύ σωστό αυτό που γράφεις, υπάρχουν και μεγαλύτερα κεφάλια από τον υφυπουργό. Με αυτά συννενοούμασταν εχθές και δυστυχώς η ανακοίνωση τα έκανε ρόιδο...Πάρα ταύτα...πριν από λίγο ο Άδωνης στην ΤV είπε ότι εξετάζετε το θέμα και θα το δούμε την Δευτέρα. Να ξέρετε ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και δεν έχω-ουμε καταθέσει τα όπλα.
 
Γιώργο καλημέρα. Παρότι είναι πολύ σωστό αυτό που γράφεις, υπάρχουν και μεγαλύτερα κεφάλια από τον υφυπουργό. Με αυτά συννενοούμασταν εχθές και δυστυχώς η ανακοίνωση τα έκανε ρόιδο...Πάρα ταύτα...πριν από λίγο ο Άδωνης στην ΤV είπε ότι εξετάζετε το θέμα και θα το δούμε την Δευτέρα. Να ξέρετε ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και δεν έχω-ουμε καταθέσει τα όπλα.
Μακάρι ρε Τάσο απλά το παρελθόν μας έχει κάνει καχυποπτους και απαισιόδοξους με όλους και για όλα
 
Καλημερα παιδες.cofee.Περιμενω 3 κυβικα ξυλα για την καραντινα.
Αυριο θα ανεβει και μια ολοκληρη προβατινα απο το χωριο.
Αφου δεν μπορω να το αποφυγω,να τρωμε τουλαχιστον υγιεινα:cool:
Από αυτά που έχω δει από εσένα σε περίοδο εκτός καραντινας πολύ φοβάμαι ότι τώρα μετά την προβατίνα θα φας και τον τσοπάνη μαζί με το τσοπανοσκυλο .yelling.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top