Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άν είμαστε σπίτι όταν μπούνε θα κάνουμε ότι κοιμόμαστε εάν είναι ήδη μέσα όταν γυρνάμε στο σπίτι τι κάνουμε πέφτουμε στο χαλάκι της εξώπορτας για ύπνο σαν τις γάτες;
Γιατί σε περίπτωση που προλάβουμε να τους φάμε πριν μας φάνε θα μπλέξουμε και από πάνω
Τέλος πάντων την μικρότερη δυνατή ζημιά σου εύχομαι Κώστα
 
Καλησπέρα. ..να δούμε τι άλλο θα γίνει, κρίμα για τα παιδιά πού χάθηκαν άδικα στην Σάμο. Τι να πούμε τώρα για αυτούς τους ανθρώπους που απόψε δεν θα κοιμηθούν σπίτια τούς. Μας θύμισε μνήμες από τον σεισμό στην Πάρνηθα.
 
Καλησπέρα σας!!
Κρίμα για τα άτυχα παιδάκια κ για όσους βρεθούν τραυματίες....είναι κ ψυχολογικό το θέμα στν κάθε άνθρωπο από δω κ πέρα ως ότου "ξεχαστεί"...
Μας θύμισε μνήμες από τον σεισμό στην Πάρνηθα.
Αν κ πιτσιρικάς το θυμάμαι το συμβάν Γιάννη...είχε χαθεί κ ζευγάρη χωριανοί μου στη Ρικομέξ τότε...αραβωνιασμένα τα παιδιά!! Τέλος πάντων ας πάνε όλα καλά.
Επίσης ξέρω πολύ καλά τη εστί ΣΕΙΣΜΟΣ γιατί η Ηλεία έχει παλαιές πληγές από αυτό κ μάλιστα σοβαρές.

Καλοκαίρι 1988 επίκεντρο το Βαρθολομιό...είχε βουλιάξει τότε κ μέχρι τα κοιμητήρια είχαν ανοίξει.

Καλοκαίρι 1992 εγώ 1 έτους τότε με επίκεντρο τν Πύργο...άλλα νταβαντούρια εκεί...

Καλοκαίρι αρχές Αυγούστου ώρα 15:20 το μεσημέρι του 2007...σεισμός 7,2R όπου κ παραμένει ρεκόρ για την Ηλεία, με επίκεντρο την Ανδραβίδα...το χωριό Βάλμη του δήμου Πηνείας καταστράφεικε εντελώς...πολλοί οι μετασεισμοί τότε κ δν κλείναμε μάτι για εβδομάδες...ήταν ο μόνος σεισμός που πανικοβλήθεικα....και γενικότερα έχουν καταγραφεί αρκετοί ενδιάμεσα έντονοι σεισμοί... ο θεός να φυλάει....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top