Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα σας κυριοι!! Υγεια πανω απ ολα... Οριστε μας, ξεκινησα πρωϊ-πρωϊ για τη δουλεια, μουρμουρα στο σπιτι, φτανω κοντα στο σταθμο του μετρο, φλατς μια κουτσουλια στα ρουχα, να καντηλια, ξανα-μανα στο σπιτι, να γιατι δε "προσεχα", αλλη μπλουζα, ξανα την κατηφορα, αστα να πανε σημερα...
 
Καλημέρα σε όλους. Επιστροφή στα ξένα αύριο και από Δευτέρα επιστροφή στην καθημερινότητα. Καλά ήταν φέτος δεδομένων των συνθηκών. 3 εβδομάδες άδεια και χαλάρωση. Καλά να περνάτε όλοι μάγκες.
 
Καλημερα σας κυριοι!! Υγεια πανω απ ολα... Οριστε μας, ξεκινησα πρωϊ-πρωϊ για τη δουλεια, μουρμουρα στο σπιτι, φτανω κοντα στο σταθμο του μετρο, φλατς μια κουτσουλια στα ρουχα, να καντηλια, ξανα-μανα στο σπιτι, να γιατι δε "προσεχα", αλλη μπλουζα, ξανα την κατηφορα, αστα να πανε σημερα...
Aν έχεις τύχη διάβαινε.
 
Καλημέρα από το χωριό, με 26°C και ελαφρό δροσερό βοριαδάκι ... Καλό ΠΣΚ σε όλους !!!
Χθες το απόγευμα που ήρθα, πηγαίνοντας στον κήπο να ποτίσω, κατά τις 7.00' η ώρα, βλέπω μια φάσσα από μακριά να έρχεται καρφί προς το μέρος μου σε 20-25 μέτρα ύψος. Έκανα μια φανταστική εισερχόμενη, σχεδόν ρουαγιάλ, τουφεκιά ... Φανταστική κυριολεκτικά, δηλαδή της φαντασίας ... με "φανταστικό" (αόρατο) τουφέκι !!! .sarcastic.
Έτσι και την Τρίτη το απόγευμα που είχα ξανάρθει να πάρω τη μάνα μου για να κάνει κάτι εξετάσεις, είχα πεταχτεί πάλι στον κήπο, και στο δρόμο ήρθε μια κι έκατσε σε μια μισόξερη καστανιά ακριβώς από πάνω μου για λίγα δευτερόλεπτα, και μόλις έκανα ένα-δυο βήματα με είδε και πέταξε προς το δάσος !!!
Μετά τις 15 Σεπτ. που θα κυκλοφορώ με το τουφέκι, να δούμε τι συναντήσεις θα έχω ... @@ ... .yel.:rolleyes:
 
Καλημερα σας κυριοι!! Υγεια πανω απ ολα... Οριστε μας, ξεκινησα πρωϊ-πρωϊ για τη δουλεια, μουρμουρα στο σπιτι, φτανω κοντα στο σταθμο του μετρο, φλατς μια κουτσουλια στα ρουχα, να καντηλια, ξανα-μανα στο σπιτι, να γιατι δε "προσεχα", αλλη μπλουζα, ξανα την κατηφορα, αστα να πανε σημερα...
Η κουτσουλιά είναι hippo.sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top