Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δούλεψε θράκα απόψε ένα μπουτακι αρνίσιο μπριζολακια, πατάτες τηγανητές, σαλατουλα και παγωμένη Άλφα. Την έκανα ταράτσα. Αναμονή να περάσει η ώρα να δούμε θρύλο συνοδεία καμίας κοακολας για χώνεψη .sarcastic.
Εγω μετα το χθεσινο ζυγουρι που έπαθα πλάκα ,πήρα τον χασάπη να δω τι εχει απομείνει.Ειχε ενάμιση μπούτι και το πήρα για μαγειρευτό στην Αθήνα.
Βεβαια κράτησα και κατι για τη σχάρα εδώ , ασε που εχω παιδάκια ακόμη
 
Εγω μετα το χθεσινο ζυγουρι που έπαθα πλάκα ,πήρα τον χασάπη να δω τι εχει απομείνει.Ειχε ενάμιση μπούτι και το πήρα για μαγειρευτό στην Αθήνα.
Βεβαια κράτησα και κατι για τη σχάρα εδώ , ασε που εχω παιδάκια ακόμη
Το αγαπημένο μου φαγητό ίσως είναι το γιουβετσακι αρνάκι. Αυτό άμα ήτανε τόσο πολύ καλό θα γίνει λουκούμ.
Ακούω γιουβέτσι μοσχάρι ή κοτόπουλο και βγάζω φλύκταινες .sarcastic.
 
Το αγαπημένο μου φαγητό ίσως είναι το γιουβετσακι αρνάκι. Αυτό άμα ήτανε τόσο πολύ καλό θα γίνει λουκούμ.
Ακούω γιουβέτσι μοσχάρι ή κοτόπουλο και βγάζω φλύκταινες .sarcastic.
Και ομως Bill εν ετη 2019 η πλειοψηφια των ταψιων που φουρνιζονται απο τον Ευρωπαιο Νεοελλην
ειναι το κοτοπουλο και το μουσχαρ αντε και καμια μπριζολα καρε
ξερεις απο αυτες που μπορεις να αντικαταστησεις με την σολα του αρβυλου
Στον Χασαπη αρκετες φορες εχω παρατηρησει το περιεργο βλεμμα που πεφτει απο Πελατες
οταν του ζητω να μου λιανισει προβατινα η γιδα :rolleyes:
καλα για τα κεφαλακια τα κατσικισια δεν το συζηταω εκει παθαινουν σοκ

Καλησπερα Αρχοντες ;)
 
Και ομως Bill εν ετη 2019 η πλειοψηφια των ταψιων που φουρνιζονται απο τον Ευρωπαιο Νεοελλην
ειναι το κοτοπουλο και το μουσχαρ αντε και καμια μπριζολα καρε
ξερεις απο αυτες που μπορεις να αντικαταστησεις με την σολα του αρβυλου
Στον Χασαπη αρκετες φορες εχω παρατηρησει το περιεργο βλεμμα που πεφτει απο Πελατες
οταν του ζητω να μου λιανισει προβατινα η γιδα :rolleyes:
καλα για τα κεφαλακια τα κατσικισια δεν το συζηταω εκει παθαινουν σοκ

Καλησπερα Αρχοντες ;)
Κεφαλάκια σούπα πωπω Παναγία μου και να χει γέρο χειμώνα πςςςς έφαγα τις προάλλες πολύ το γουστάρω και αυτό το φαγητό.
Άσε Κωστή δε χρειάζεται διαφήμιση γιατί θα τα κάνουνε γκουρμέ κι αυτά και θα τα πληρώνουμε χρυσάφι, όπως το πιτογυρο που έχει πάει 2.50€+
 
Θα περάσει και αυτο ... :(:(

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι με την κοριτσάρα μ που αποφάσισε να με λαχταρισει σήμερα καθώς αποφάσισε να πηδήξει μια περίφραξη ( την οποία δεν τα κατάφερε και έμεινε κρεμασμένη από το πόδι της ) και είχε ένα άσχημο σκισιμο λίγα μόλις χιλιοστά από την μοιραία αρτηρία ...
Ευτυχώς ήμουν δίπλα της αλλιώς μπορεί να ήταν χειρότερα τα πράγματα .
Το κερασάκι στην τούρτα ο κτηνίατρος μου ήταν στο νοσοκομείο άρρωστος και ευτυχώς με σύστησε σε δύο νέα παιδιά κτηνιάτρους που πραγματικά ήταν εξαίρετοι επαγγελματίες .
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και τώρα αναρρώνει στο σπίτι η κούκλα μ !!!
 
Θα περάσει και αυτο ... :(:(

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι με την κοριτσάρα μ που αποφάσισε να με λαχταρισει σήμερα καθώς αποφάσισε να πηδήξει μια περίφραξη ( την οποία δεν τα κατάφερε και έμεινε κρεμασμένη από το πόδι της ) και είχε ένα άσχημο σκισιμο λίγα μόλις χιλιοστά από την μοιραία αρτηρία ...
Ευτυχώς ήμουν δίπλα της αλλιώς μπορεί να ήταν χειρότερα τα πράγματα .
Το κερασάκι στην τούρτα ο κτηνίατρος μου ήταν στο νοσοκομείο άρρωστος και ευτυχώς με σύστησε σε δύο νέα παιδιά κτηνιάτρους που πραγματικά ήταν εξαίρετοι επαγγελματίες .
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και τώρα αναρρώνει στο σπίτι η κούκλα μ !!!
Πωωωω ρε φίλε.....:eek::eek:o_O
Ευτυχώς Γιώργο που τη γλύτωσε η σκυλίτσα.....
Περαστικά της....
 
Θα περάσει και αυτο ... :(:(

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι με την κοριτσάρα μ που αποφάσισε να με λαχταρισει σήμερα καθώς αποφάσισε να πηδήξει μια περίφραξη ( την οποία δεν τα κατάφερε και έμεινε κρεμασμένη από το πόδι της ) και είχε ένα άσχημο σκισιμο λίγα μόλις χιλιοστά από την μοιραία αρτηρία ...
Ευτυχώς ήμουν δίπλα της αλλιώς μπορεί να ήταν χειρότερα τα πράγματα .
Το κερασάκι στην τούρτα ο κτηνίατρος μου ήταν στο νοσοκομείο άρρωστος και ευτυχώς με σύστησε σε δύο νέα παιδιά κτηνιάτρους που πραγματικά ήταν εξαίρετοι επαγγελματίες .
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και τώρα αναρρώνει στο σπίτι η κούκλα μ !!!
Περαστικά στην κούκλα σου φίλε!
 
Καλημερα σε ολους , καλο σαββατοκυριακο , καλη δυναμη στους εργαζομενους.....και οχι μονο .....παντα
με υγεια για ολους!!!! :)
Καλα να περασουν οσοι βγουν στο βουνο........και καλη επιστροφη!!!:)
ΥΓ. Το χοντρο ( προβατινα ) ειναι οτι καλυτερο.....απο την αριστερη πλευρα του ζωου .....απο την δεξια ειναι
σκληρο.....δεξια ξαπλωνει το ζωντανο.;):)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top