Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το σημερινό τηλ του αγαπητού φίλου μου Κώστα με στεναχώρησε αφάνταστα. Σε μια άσκηση έπαθε ολική ρήξη πρόσθιου, πλαγίου χιαστών και μηνισκου όπως έδειξε η μαγνητική. Απαρηγόρητος ο Κώστας πήγα σπίτι να τον δω και μόλις έβγαλε τον πάγο από το γόνατο έπαθα σοκ από το πρήξιμο, δε μπορούσα να φανταστώ ότι μπορεί να πρηστει τόσο, ενώ όπως μου είπε ο γιατρός είχε ήδη βγάλει δύο σύριγγες υγρό από το γόνατο. Εκτός των άλλων η μεγάλη του στεναχώρια είναι φυσικά που δεν θα μπορέσει φέτος να κυνηγήσουμε τις αγαπημένες μας βασίλισσες, καθότι παθιασμένος μπεκατσοκυνηγος ο Κώστας. Ο κούταβος φεύγει μεθαύριο σε εκπαιδευτή μέχρι τις γιορτές να μην χάσει τη χρόνια μιας και φέτος θα είναι η χρονιά του. Με παρακάλεσε την αλλη σκυλίτσα του, την Αρτεμουλα του, για να μην τη φάει το κλεισουρι να την βγάζω εγώ μιας και μου έχει απόλυτη εμπιστοσύνη . Αύριο φεύγει για το Ιατρικό Αθηνών όπου θα εγχειρηστει από τον Νικολάου. Μακάρι ο Αγιος Σπυρίδωνας να είναι κοντα του και να πάνε όλα καλά να γυρίσει σιδερένιος, τα έχει περάσει και στο άλλο γόνατο όποτε ξέρει τη πρέπει να γίνει μετά.
Γρήγορα σιδερένιος Γιάννη!!!
Όσο για το να βγάζεις την Αρτεμούλα βόλτα...δεν πρέπει να προέβαλλες και μεγάλες αντιστάσεις....sarcastic.
 
..δεν πρέπει να προέβαλλες και μεγάλες αντιστάσεις....sarcastic.
Αν μπορούσε ας έκανε κ αλλιως..Δάσκαλος καράτε...sarcastic..sarcastic.

ΥΓ Γιάννη σήμερα τα κυνηγετικά νέα έχουν άρθρο στην ithaca 37..στην παραγωγή για 80 συνεχόμενα χρόνια..:)
 
καλημέρα σας, καλύτερα και εγώ σήμερα με την ιωσούλα να έχει υποχωρήσει αισθητά....
Αν και για δουλειά τα κορίτσια τα πήρα μάτι σήμερα στο κέντρο σχεδόν της πόλης (περιοχή ΙΚΑ) πέρασε ένα κοπαδάκι καμιά 60αρια καριόλες ψηλομένες εννοείται και καθόμουν σαν χαζός στη μέση του δρόμου και τις χάζευα ....δεν ήξερα ότι σκάνε και πάνω από την πόλη τα περαστικά :)
 
καλημέρα σας, καλύτερα και εγώ σήμερα με την ιωσούλα να έχει υποχωρήσει αισθητά....
Αν και για δουλειά τα κορίτσια τα πήρα μάτι σήμερα στο κέντρο σχεδόν της πόλης (περιοχή ΙΚΑ) πέρασε ένα κοπαδάκι καμιά 60αρια καριόλες ψηλομένες εννοείται και καθόμουν σαν χαζός στη μέση του δρόμου και τις χάζευα ....δεν ήξερα ότι σκάνε και πάνω από την πόλη τα περαστικά :)
Ετοιμάζω φυλάχτρα, πάνω στο κάστρο, δίπλα στο σαράι...
Να σε υπολογίζω....sarcastic.
 
Ετοιμάζω φυλάχτρα, πάνω στο κάστρο, δίπλα στο σαράι...
Να σε υπολογίζω....sarcastic.

Ναι ρε πλάκα κάνεις...έχει και ζεστό καφεδάκι δίπλα.....που να τρέχουμε στα βουνά .... αν πεινάσουμε αργότερα χτυπάμε και δυο τσιπουράκια για τη λιγούρα .very funny.

Νικόλα κατηφορίζαν τα κορίτσια με πορεία προς τα νότια...
 
Ναι ρε πλάκα κάνεις...έχει και ζεστό καφεδάκι δίπλα.....που να τρέχουμε στα βουνά .... αν πεινάσουμε αργότερα χτυπάμε και δυο τσιπουράκια για τη λιγούρα .very funny.

Νικόλα κατηφορίζαν τα κορίτσια με πορεία προς τα νότια...
Άσε που κάνεις και μικτό κυνήγι...
Φασσες, παπιά, κάνα μωρό από την καφετέρια...
Ότι κάτσει....very funny.
 
Γιάννο περαστικά στο φιλαράκι σου και γρήγορα σιδερένιος!
Ευχαριστώ Άριστο μου.

Γρήγορα σιδερένιος Γιάννη!!!
Όσο για το να βγάζεις την Αρτεμούλα βόλτα...δεν πρέπει να προέβαλλες και μεγάλες αντιστάσεις....sarcastic.
Εντάξει η αλήθεια πως το έπαιξα και καλά λιγάκι δύσκολος......λέμε τώρα .sarcastic.
Άσε Σπύρο τι να λέμε τώρα η σκυλίτσα είναι φωτιά, μου θυμίζει τον ποιντερα μου.
Ραντάρ μπεκατσών με την πραγματική έννοια της λέξης.......Όσο και να αγαπάω την Ήρα μου, η Αρτεμουλα είναι ένα σκαλί πάνω, οφείλω να το παραδεχθώ και όχι να εθελοτυφλώ .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top