Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερίζω την αγαπητή παρέα.
Παυση εργασιών πριν μισή ώρα σερί απο τις 9 το πρωί και αφού επλύθην πατόκορφα, ειπα να δω τι κάνετε γιατί εχω χάσει επαφή.
Τελικά ειναι μεγάλο βάσανο το να εχεις σπίτι τόσο μακρυά απο την μόνιμη κατοικία γιατί δεν μπορεις να το μαζέψεις με τίποτα.Ακόμη δε χειρότερα εδω που ειμαι μεσα στη ζούγκλα με τις ασταματητες βροχές.
Χθες εριξα τοσα μπινελίκια μαζεμένα ,οσα ριχνω σε ενα χρόνο.
Αυριο εχει ανάπαυση γιατί κλαταραμε και την Παρακευή εχει σχεφόν ολοήμερη αναβαση για μαζεμα τσαγιού και ψάρεμα σε υψόμετρο πάνω απο 1000μ σε πανέμορφα ποταμάκια για πέστροφα.Βέβαια θα πάρω τον πούλο αφου τις πέστροφες τις πιανουν οι πονηρομαλάκες με διχτυα ,πεζόβολα και οτι αλλο μπορει να φανταστεί κανείς.
 
Καλησπερίζω την αγαπητή παρέα.
- Γειά σου και σένα
Χθες εριξα τοσα μπινελίκια μαζεμένα ,οσα ριχνω σε ενα χρόνο.
-Περίεργο για σένα....
Βέβαια θα πάρω τον πούλο
- Συνηθισμένο το βουνό...
αφου τις πέστροφες τις πιανουν οι πονηρομαλάκες
- Πλάστης Γλωσσο
 
Καλησπερα... Τελικα θα εχουμε περικοπες απο τη νεα κυν χρονια; τι πιστευετε γιατι πολλα ακουγονται...
 
τρυγόνια φάσσες από Σκόπια προσφορά του αδελφικού μου φίλου Στέλιου
προχθές μαριναρίστηκαν και χθες μαγειρεύτηκαν από την κυρά μου φαγώθηκαν στο Στέλιο για τα εγκαίνια της επέκτασης του bbq
νοστιμότατες και σύζυγος πήρε συγχαρητήρια από τους 8 της παρέας
free image host
το νέο τραπέζι του bbq
jpg images
 
ψάρεμα σε υψόμετρο πάνω απο 1000μ σε πανέμορφα ποταμάκια για πέστροφα.
Με τι τροπο ψαρευεις την πεστροφα γιατι φετος λεω να ασχοληθω πρωτα ο θεος στο μορνο το καλοκαιρι που θα παω χωριο
 
Με τι τροπο ψαρευεις την πεστροφα γιατι φετος λεω να ασχοληθω πρωτα ο θεος στο μορνο το καλοκαιρι που θα παω χωριο
Με μύγες ,πεταλούδα και απο ζωντανά ακρίδα και μέσα Ιουνίου και μετά, μια χρυσή μύγα που βγαίνει το απόγευμα και πέφτει στο νερό. Σκέτος θανατος ,αλλά τώρα δεν ξερω αν θα βρω γιατί πέρασε λίγο η εποχή.
 
Last edited:
Καλησπερίζω την αγαπητή παρέα.
Παυση εργασιών πριν μισή ώρα σερί απο τις 9 το πρωί και αφού επλύθην πατόκορφα, ειπα να δω τι κάνετε γιατί εχω χάσει επαφή.
Τελικά ειναι μεγάλο βάσανο το να εχεις σπίτι τόσο μακρυά απο την μόνιμη κατοικία γιατί δεν μπορεις να το μαζέψεις με τίποτα.Ακόμη δε χειρότερα εδω που ειμαι μεσα στη ζούγκλα με τις ασταματητες βροχές.
Χθες εριξα τοσα μπινελίκια μαζεμένα ,οσα ριχνω σε ενα χρόνο.
Αυριο εχει ανάπαυση γιατί κλαταραμε και την Παρακευή εχει σχεφόν ολοήμερη αναβαση για μαζεμα τσαγιού και ψάρεμα σε υψόμετρο πάνω απο 1000μ σε πανέμορφα ποταμάκια για πέστροφα.Βέβαια θα πάρω τον πούλο αφου τις πέστροφες τις πιανουν οι πονηρομαλάκες με διχτυα ,πεζόβολα και οτι αλλο μπορει να φανταστεί κανείς.
Κάθεσαι και εσύ όπως και όλοι μας στο παρελθον
να συντηρήσεις ένα σπίτι που βρήκες από τους γονείς -παππουδες κτλ
ώστε να το παραδώσεις με την σειρά σου στα παιδιά και στα εγγόνια σου
για να βρουν και αυτά με την σειρά τους κάτι που να θυμίζει την καταγωγή και την οικογένεια ένα κεραμίδι βρε αδερφέ
Δίνεις τόσο αγωνα- χρηματα-προσωπικη εργασία και ατελειωτο χρόνο
και ερχονται οι δοσοιλογοι και σου λένε ότι για να το κρατήσεις στην κατοχή σου θα πρέπει να πληρώσεις φόρο αλλιώς θα στο βγάλουμε στο σφυρι
Γιατί ρε κ@ριολιδες να πληρωσω γιατι μαζί τα δουλεψαμε μαζί δώσαμε την ζωή μας για να τα συντηρήσουμε ?
Ψοφίμια του κέρατα δοσοιλογοι γερμανοτσολιάδες
Καλό βράδυ Παλικάρια υγεία πάνω από όλα !!!!!
 
Χεραιτω την παρεα. Έβαλε μαιστρο αργά το απογευμα και δροσισε αρκετά σήμερα, ξεκίνησε και η αποκομιδή των σκουπιδιών, βέβαια ή μπόχα παραμενει αλλά τουλάχιστον σιγά σιγά φεύγουν τα βουνά από τα σκουπίδια που τόσο πλήγωσαν την εικόνα του νησιού. Σας καληνυχτιζω, καλό ξημέρωμα για όλους.

screenshot windows 7
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top