Κυνηγετικές Ειδήσεις

O Robin Hood τα κατάφερε

Έτοιμα τα διοικητικά πρόστιμα για τα πταίσματα στις παραβάσεις του νόμου περί θήρας​

https://www.ihunt.gr/etoima-ta-dioi...ismata-stis-paravaseis-toy-nomoy-peri-thiras/
αυτά είναι για γέλια και για κλάματα.. για τον π@@@@@ όλλοι τους..,, εδώ δεν θα έχουμε να φάμε σε λίγο… αυτα είναι τα προβλήματα του κυνηγιού ας γέλασω….να κοιτάξουν πως να φέρουν νέους στο κυνηγι δε ξέρουν..
 
Γνωριζει καποιος τη διαδικασια αλλαγης συλλογου?
Η απλα παω σε αυτον που θελω και βγαζω αδεια εκει?
Κανονικά θα πρέπει να πας στον πλησιέστερο στην μόνιμη κατοικία σου. Αλλά αν δεν βρεθεί κάποιος «καλοθελιτής» εκεί που θες να πας μπορείς να πας και σε σύλλογο άσχετα με την μόνιμη κατοικία. Αυτό θα κάνω φέτος για να ενισχύσω τον εδώ τοπικό σύλλογο. Θα φύγω από τον σύλλογο της Αθήνας.

Το παραπάνω δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση. Συζήτησε το με τον σύλλογο που θες να πας. Εγώ αποτελώ εξαίρεση. Μετακομίζω από την Αθήνα του χρόνου και εγκαθίσταμαι μόνιμα στο χωριό μου.
 
Κανονικά θα πρέπει να πας στον πλησιέστερο στην μόνιμη κατοικία σου. Αλλά αν δεν βρεθεί κάποιος «καλοθελιτής» εκεί που θες να πας μπορείς να πας και σε σύλλογο άσχετα με την μόνιμη κατοικία. Αυτό θα κάνω φέτος για να ενισχύσω τον εδώ τοπικό σύλλογο. Θα φύγω από τον σύλλογο της Αθήνας.

Το παραπάνω δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση. Συζήτησε το με τον σύλλογο που θες να πας. Εγώ αποτελώ εξαίρεση. Μετακομίζω από την Αθήνα του χρόνου και εγκαθίσταμαι μόνιμα στο χωριό μου.
Τυχερέ .shake hands.
 
Γνωριζει καποιος τη διαδικασια αλλαγης συλλογου?
Η απλα παω σε αυτον που θελω και βγαζω αδεια εκει?
Θα μιλήσεις με τον Πρόεδρο του συλλόγου που θες να εγγραφείς
και από εκεί και πέρα
θα την βρει την άκρη αυτός αν θέλει να σε εξυπηρετήσει
Εγώ έχω φύγει εδώ και τρία χρόνια από τους συλλόγους των Αθηνών
τέλος η κοροϊδία
 
Γνωριζει καποιος τη διαδικασια αλλαγης συλλογου?
Η απλα παω σε αυτον που θελω και βγαζω αδεια εκει?
Πρέπει να έχεις βεβαίωση μόνιμης κατοικίας η κάποιο έγγραφό που να φαίνεται ότι μένεις στην περιοχή του συλλόγου που θέλεις να πας. Ακόμα και για γενική άδεια δεν μπορεί να εκδοθεί αν φύγουμε από τον τόπο μόνιμης κατοικίας. Επίσης πρέπει στν νέο σύλλογο να σε διαγράψουν από τον παλιό.
 
Παιδιά παίζει μεγάλη κοροϊδία με τους συλλόγους.
Γιατί να μην μπορώ να βγάλω άδεια όπου θέλω;;;;
Γιατί και αυτοί που είναι στους συλλόγους βάζουν δαχτυλάκι καινδεν θέλουν να χάσουν το μέλι.
Μετά μην λέμε για το κακό κράτος που δεν κάνει τίποτα και μας εκμεταλλευται.
Οι σύλλογοι και οι άνθρωποι που είναι μέσα σε αυτούς το ίδιο δεν κανουν...

Άκουσα και έτσι είναι πως ο Θεσσαλονίκης και άλλος ένας σίγουρα σύλλογος έριξε ένα 20€ κατω όλες τις άδειες.
Και μάλιστα με καλά δώρα προσφερομενα(οπως κάθε χρόνο).

Ο εδω (επαρχία Θεσσαλονίκης) τις ίδιες τιμές με περσι και χωρίς ένα μπλουζάκι ή καπέλο έτσι για το ενθύμιο.
Άσε που διαφημιζεται κιολας ο σύλλογος.
Κάθε χρόνο βλέπουμε της Θεσσαλονίκης με τα δώρα του και τους μακαρίζουμε και τους επαινούμε στις συζητήσεις.

Ας όψεται όμως η ανάγκη και η γραφειοκρατία της μεταγραφής...
 
Back
Top