Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εεεελα μην μου το χαλάς και δεν αντέχω αλλοοοο και να γίνει καμία στραβή και να μας αφήσουν.....και μετά θα λέμε ζήτω οι καραφλομουσάτοι!!!!
Άς μας αφήσουν πρώτα και μετά λέμε mea culpa εμείς έχει γίνει και στο παρελθόν
 
Σύμφωνα με κυβερνητικές πηγές αυτό σημαίνει πως δεν αποκλείεται η χώρα να χωριστεί σε νέες ζώνες


Λες ο Προεδρος να εβαλε πλατη και την νεα κυνηγετικη περιοδο να αναπτυχθουν οι ζωνες διαβασης σε μεγαλυτερες εκτασεις

.think.
 
Με τέτοιες πλατεσ αλλοι και καρα εσερναν..
Σύμφωνα με κυβερνητικές πηγές αυτό σημαίνει πως δεν αποκλείεται η χώρα να χωριστεί σε νέες ζώνες


Λες ο Προεδρος να εβαλε πλατη και την νεα κυνηγετικη περιοδο να αναπτυχθουν οι ζωνες διαβασης σε μεγαλυτερες εκτασεις

.think.
 
Όχι καμια! Σε ομίχλη επεσαν τα παιδιά και χάθηκαν λιγάκι ομως γιατί τους βρηκαν!!!! Την έχουν πατήσει και έμπειροι στο βουνο. Τα μέρη που χαθηκαν είναι αγαπημενα και ειναι σαν την πισω αυλή μου. Όχι και τρομερά δύσβατα που γράφουν.
 
Εγω εμαθα απο τον προεδρο του κ.συλογου εδω οτι η 8 η 15 θα μας αμολησουν
Κανενας τους δεν ξέρει τιποτα Ηλία. Όπως λέμε το μακρύ και το κοντό μας εδώ εμεις, το ίδιο κάνουν και αυτοι. Ειναι τόσο οργανωμένοι που δεν ξέρουν τι τους γινεται.
 
και για να καταλάβετε το σκεπτικό της ΚΣΕ , και πως γίνονται τα πράγματα γενικώς , θα σας μεταφέρω αυτούσια τι είπε ο πρόεδρος της ΣΚΟΕ σε συνομιλία στην οποία ήμουν παρών .
Το άκουσα ο ίδιος , δεν μου το είπε ο ξάδερφος του κολλητού της γκόμενας του φίλου που πάμε κυνήγι, αν καταλάβατε τι λέω .............

Είμαστε Ασπρόπυργο σε αγώνα και μιλάει ο πρόεδρος της ΣΚΟΕ και σε ερώτηση ενός γιατί η ΣΚΟΕ δεν αφήνει τους κυνηγούς να έρχονται στα σκοπευτήρια αλλά ζητάει σκοπευτική ταυτότητα , απήντησε.

"Εμείς προτείναμε στην ΚΣΕ να δώσουν , όσοι θέλουν από τους κυνηγούς να έρχονται στο σκοπευτήριο για προπόνηση όχι για αγώνες , ένα μικρό συμβολικό ποσό στην ανανέωση κάθε άδειας το οποίο να αποδίδεται στην ΣΚΟΕ .
Μιλάμε γιά ένα ποσό της τάξης 5-10 ευρώ , αλλά η ΚΣΕ δεν το δέχθηκε."

Τώρα αν αυτό είναι αλήθεια ελέγχεται , αλλά το ότι το είπε το είπε , γιατί το άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά .

έχετε να πείτε κάτι .................
Οποιος κυνηγος θελει να χρησιμοποιει σκοπευτηριο του ΣΚΟΕ να βγαζει απο τον ΣΚΟΕ μια ετησια αδεια 5-10 ευρω. Δεν εχει κανενα λογο η ΚΣΕ να το επιβαλλει σε ολους τους κυνηγους. Οφειλει ομως να κανει δικα της σκοπευτηρια. Αλλα αυτα εχουν αλλα κοστη ...για ολους
 
Οποιος κυνηγος θελει να χρησιμοποιει σκοπευτηριο του ΣΚΟΕ να βγαζει απο τον ΣΚΟΕ μια ετησια αδεια 5-10 ευρω. Δεν εχει κανενα λογο η ΚΣΕ να το επιβαλλει σε ολους τους κυνηγους. Οφειλει ομως να κανει δικα της σκοπευτηρια. Αλλα αυτα εχουν αλλα κοστη ...για ολους
πριν πει ο καθένας μας την π@@@@ά του , καλο είναι να ανοίγει τα ματάκια του και να διαβάζει ....

είπα ................."όσοι θέλουν από τους κυνηγούς να έρχονται στο σκοπευτήριο για προπόνηση όχι για αγώνες , ένα μικρό συμβολικό ποσό στην ανανέωση κάθε άδειας το οποίο να αποδίδεται στην ΣΚΟΕ"

........... όσοι θέλουν ............... όσοι θέλουν .............. όσοι θέλουν......

πόσες φορές να το γράψω.........


τι δεν κατάλαβες άραγε................
 
Last edited:
πριν πει ο καθένας μας την παπαριά του , καλο είναι να ανοίγει τα ματάκια του και να διαβάζει ....

είπα ................."όσοι θέλουν από τους κυνηγούς να έρχονται στο σκοπευτήριο για προπόνηση όχι για αγώνες , ένα μικρό συμβολικό ποσό στην ανανέωση κάθε άδειας το οποίο να αποδίδεται στην ΣΚΟΕ"

........... όσοι θέλουν ............... όσοι θέλουν .............. όσοι θέλουν......

πόσες φορές να το γράψω.........


τι δεν κατάλαβες άραγε................
δεν εχει κανενα λογο η ΚΣΕ να γινει εισπρακτορας της ΣΚΟΕ
........... όσοι θέλουν ............... όσοι θέλουν .............. όσοι θέλουν...... , να τα βρουν με το ΣΚΟΕ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top