Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φταίμε και εμείς, παραδοθήκαμε, δεν συμμετέχουμε στης αρχιερεσιες των συλλόγων και να τα αποτελέσματα. Πέντε εγκάθετους να έχεις εκεί που ελέγχουν άλλους πέντε ο κάθε ένας βγήκανε συναμεταξι τους και πάει η μπάλα παρά πάνω.
Εμείς και μόνο εμείς. Το φαινόμενο δεν είναι μόνο στο Κυνήγι, είναι παγκόσμιο, δεν υπάρχουν ηγέτες. Πάρτους έναν έναν και δείτε ποιοι είναι πραγματική ηγέτες θα εκπλαγιται δυσάρεστα.
 
Και εγώ θα στείλω επιστολή και θα ζητάω τριήμερη εργασία με φουλ αποδοχές και ασφαλιστική καλυψη. Επίσης μια θέση με επιστροφή στο πρώτο ταξίδι στον πλανήτη Άρη και να βγω στην σύνταξη στα 45. Επίσης το κράτος να μου παρέχει 3 ταξίδια δωρεάν το χρόνο. Ένα για τουρτουρες και μπριζολαρες στην Αργεντινή , ένα για υδρόβια στην Καμτσατκα και ένα για ψάρεμα στην Χαβαη. Πολλά ζηταω?????
 
Πολύ ενδιαφέρουσα εκπομπή.
Από το 24ο λεπτό και μετά, αναφέρονται, στη διακοπή,της πρωινής ραδιοφωνικής εκπομπής.
Φίλε συγνωμη αλλά και να τους φτύσεις αυτούς τους δύο τσάμπα το σαλιο. Το δικό τους σάλιο όμως στα μπαλάκια του Nick Hard το πρωί της 26/12/20 έτρεχε άφθονο. Τότε που με λίγα λόγια έλεγαν ότι δεν έγινε και τίποτα που μας έκοψαν το κυνήγι και ο Χαρδαλιας ηταν ένας άγιος άνθρωπος και όχι εχθρός μας.
 
Φίλε συγνωμη αλλά και να τους φτύσεις αυτούς τους δύο τσάμπα το σαλιο. Το δικό τους σάλιο όμως στα μπαλάκια του Nick Hard το πρωί της 26/12/20 έτρεχε άφθονο. Τότε που με λίγα λόγια έλεγαν ότι δεν έγινε και τίποτα που μας έκοψαν το κυνήγι και ο Χαρδαλιας ηταν ένας άγιος άνθρωπος και όχι εχθρός μας.
Φίλε μου,γραμμένους τους έχω.
Η ουσία είναι, ότι κόπηκε μια εκπομπή για το κυνήγι και στη θέση της έβαλαν μια εκπομπή,που φιλοξενεί τη Μπομπολάκη!
Αυτό είναι το θέμα.Διαφωνίες έχουμε όλοι.
 
Από κυνηγοί γίναμε θηράματα ...
Και χωρίς ελπίδα να μπούμε ποτέ στα προστατευόμενα
Ο Άγιος- αγριόχοιρος μάς δίνει παράταση λόγω των προβλημάτων που δημιουργεί αλλιώς οι εξελίξεις θα ήταν ραγδαίες και πολύ πιό σύντομες.....
 
Και χωρίς ελπίδα να μπούμε ποτέ στα προστατευόμενα
Ο Άγιος- αγριόχοιρος μάς δίνει παράταση λόγω των προβλημάτων που δημιουργεί αλλιώς οι εξελίξεις θα ήταν ραγδαίες και πολύ πιό σύντομες.....
ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΤΑ ΘΕΡΊΑ .....
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
.pray to God.


.very funny.
 
Και χωρίς ελπίδα να μπούμε ποτέ στα προστατευόμενα
Ο Άγιος- αγριόχοιρος μάς δίνει παράταση λόγω των προβλημάτων που δημιουργεί αλλιώς οι εξελίξεις θα ήταν ραγδαίες και πολύ πιό σύντομες.....
Έτσι ακριβώς
 
Φίλε συγνωμη αλλά και να τους φτύσεις αυτούς τους δύο τσάμπα το σαλιο. Το δικό τους σάλιο όμως στα μπαλάκια του Nick Hard το πρωί της 26/12/20 έτρεχε άφθονο. Τότε που με λίγα λόγια έλεγαν ότι δεν έγινε και τίποτα που μας έκοψαν το κυνήγι και ο Χαρδαλιας ηταν ένας άγιος άνθρωπος και όχι εχθρός μας.
εγω γιατί έχω την αντίθετη αίσθηση? τους άκουγα στο ράδιο και αυτά που λες εγώ δεν τα άκουσα, στην αρχή ήταν χαμηλών τόνων αλλά σταδιακά πιεζαν μέχρι που στο τέλος άκουγα σε κρατικό ραδιόφωνο κάποιους να μιλάνε ανοιχτά κατά των κυβερνόντων? τόσο λάθος άκουγα? ίσως... Έχουν και εφημερίδα την οποια δεν την αγοράζω, νομίζω τα πρωτοσελιδα που έβλεπα ήταν στο ιδιο μηκος κύματος, ισως να θυμαμαι λάθος πάλι.
 
εγω γιατί έχω την αντίθετη αίσθηση? τους άκουγα στο ράδιο και αυτά που λες εγώ δεν τα άκουσα, στην αρχή ήταν χαμηλών τόνων αλλά σταδιακά πιεζαν μέχρι που στο τέλος άκουγα σε κρατικό ραδιόφωνο κάποιους να μιλάνε ανοιχτά κατά των κυβερνόντων? τόσο λάθος άκουγα? ίσως... Έχουν και εφημερίδα την οποια δεν την αγοράζω, νομίζω τα πρωτοσελιδα που έβλεπα ήταν στο ιδιο μηκος κύματος, ισως να θυμαμαι λάθος πάλι.
Σου λέω ημερομηνία 26/12/20 και ώρα έκτη πρωινη. Έχουν καλεσμένο τον Σταθόπουλο που εκθειαζε την ΞΕ και τον αγώνα της για την (!!!!!!) επανέναρξη του κυνηγιού και κακιζε τους κακούς κυνηγούς που ασκούσαν κριτικη. Και στο τελος απαντάει ο Jordan , κατηγορώντας τις σελίδες του διαδικτύου μαλιστα, λέγοντας ότι υπάρχουν ακραίες φωνές που λένε για εμμονή του κυριου Χαρδαλια έναντι των κυνηγών. Αναφωνησαν και οι τρεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει (αν ειναι δυνατον ειπε ο Jordan συγκεκριμένα ) και αποχαιρέτησαν χαχανιζοντας και οι τρεις. Το αν τους διέψευσαν τα γεγονότα και τους ξεβρακωσε ο Χαρδαλιας 5 μέρες αργότερα ελπίζω να το θυμασαι. Επίσης αν νομίζεις ότι αυτά τα φαντάστηκα να αρχίσω να γράφω και κάνα μυθιστορήμα μπας και γίνω διασημος.
 
Σου λέω ημερομηνία 26/12/20 και ώρα έκτη πρωινη. Έχουν καλεσμένο τον Σταθόπουλο που εκθειαζε την ΞΕ και τον αγώνα της για την (!!!!!!) επανέναρξη του κυνηγιού και κακιζε τους κακούς κυνηγούς που ασκούσαν κριτικη. Και στο τελος απαντάει ο Jordan , κατηγορώντας τις σελίδες του διαδικτύου μαλιστα, λέγοντας ότι υπάρχουν ακραίες φωνές που λένε για εμμονή του κυριου Χαρδαλια έναντι των κυνηγών. Αναφωνησαν και οι τρεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει (αν ειναι δυνατον ειπε ο Jordan συγκεκριμένα ) και αποχαιρέτησαν χαχανιζοντας και οι τρεις. Το αν τους διέψευσαν τα γεγονότα και τους ξεβρακωσε ο Χαρδαλιας 5 μέρες αργότερα ελπίζω να το θυμασαι. Επίσης αν νομίζεις ότι αυτά τα φαντάστηκα να αρχίσω να γράφω και κάνα μυθιστορήμα μπας και γίνω διασημος.
μαζί σου, εγώ δεν θυμαμαι λεπτομέρειες και ουτε πρόκειται να ψάξω κατι για να τους υπερασπιστώ, την αίσθησή μου έγραψα.
Θυμάμαι όμως κάτι που είχα γραψει εγω, ίσως εδω μέσα. Οι μόνοι που μπορούσαν τότε να μας υπερασπιστουν σε όλα τα μετωπα που μας κυνηγάνε είναι οι επαγγελμάτιες και κανενας άλλος. Εμεις ασχολούμαστε τοσο όσο χρειαζεται για να πάμε το ΣΚ βολτα στο βουνό, το οποίο μου φαίνεται απολύτως λογικό εφόσον μιλάμε για ανθρώπους που παλεύουν στην καθημερινότητα για τα προς το ζην.
 
μαζί σου, εγώ δεν θυμαμαι λεπτομέρειες και ουτε πρόκειται να ψάξω κατι για να τους υπερασπιστώ, την αίσθησή μου έγραψα.
Θυμάμαι όμως κάτι που είχα γραψει εγω, ίσως εδω μέσα. Οι μόνοι που μπορούσαν τότε να μας υπερασπιστουν σε όλα τα μετωπα που μας κυνηγάνε είναι οι επαγγελμάτιες και κανενας άλλος. Εμεις ασχολούμαστε τοσο όσο χρειαζεται για να πάμε το ΣΚ βολτα στο βουνό, το οποίο μου φαίνεται απολύτως λογικό εφόσον μιλάμε για ανθρώπους που παλεύουν στην καθημερινότητα για τα προς το ζην.
Το θυμάμαι πολύ καλά αδερφε. Ήμουν με τον κουμπάρο και περιμέναμε τον πιτσιρικά της παρέας να ανέβουμε στα ελατα και μας έπεσαν τα σαγόνια με αυτά που ακουσαμε! Σωστά μιλάς για τους επαγγελματίες αλλά δεν έκαναν απολύτως τίποτα. Και ήταν το παράδοξο όπως παλι σωστά λες , που δεν διαμαρτυρηθηκαν καθόλου για διαφυγόντα κερδη. Μπορεί να έπαιρναν από το κράτος ενίσχυση όπως άλλοι επαγγελματίες και το έκαναν αβαβα.
 
Σου λέω ημερομηνία 26/12/20 και ώρα έκτη πρωινη. Έχουν καλεσμένο τον Σταθόπουλο που εκθειαζε την ΞΕ και τον αγώνα της για την (!!!!!!) επανέναρξη του κυνηγιού και κακιζε τους κακούς κυνηγούς που ασκούσαν κριτικη. Και στο τελος απαντάει ο Jordan , κατηγορώντας τις σελίδες του διαδικτύου μαλιστα, λέγοντας ότι υπάρχουν ακραίες φωνές που λένε για εμμονή του κυριου Χαρδαλια έναντι των κυνηγών. Αναφωνησαν και οι τρεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει (αν ειναι δυνατον ειπε ο Jordan συγκεκριμένα ) και αποχαιρέτησαν χαχανιζοντας και οι τρεις. Το αν τους διέψευσαν τα γεγονότα και τους ξεβρακωσε ο Χαρδαλιας 5 μέρες αργότερα ελπίζω να το θυμασαι. Επίσης αν νομίζεις ότι αυτά τα φαντάστηκα να αρχίσω να γράφω και κάνα μυθιστορήμα μπας και γίνω διασημος.
Θα του ειχε πεσει βαρυ το φρικασε στην σαλατιερα .tired.
 
https://www.ihunt.gr/oi-filothiramatikes-draseis-meros-a-prosarmogi-sto-simera/

Τόσα χρόνια,δεν έχετε καταφέρει να εγκαταστήσετε πληθυσμούς πεδινής πέρδικας(απαγόρευση 1981)και φασιανού σε τέτοιο αριθμό,ώστε να μπορεί κάποιος να θηρεύει συστηματικά, κάποια πουλιά.
Τόσα λεφτά, πέρασαν από τα ταμεία σας.
Από λόγια,χορτάσαμε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top