Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχουν εξαγριωθεί οι οικολόγοι βλέπω η δική μου κανη πάντως είναι οικολογική και κάνει και κολονοσκοπισεις εάν συναντηθούμε πουθενά και έχουν συμπεριφορά άσχημη θα τους τω πω για να μη λένε ότι δε τους προειδοποίησα.Οτι όταν τσαντιζομαι από κυνηγός γίνομαι γαστραντερολογος.
 
Έχουν εξαγριωθεί οι οικολόγοι βλέπω η δική μου κανη πάντως είναι οικολογική και κάνει και κολονοσκοπισεις εάν συναντηθούμε πουθενά και έχουν συμπεριφορά άσχημη θα τους τω πω για να μη λένε ότι δε τους προειδοποίησα.Οτι όταν τσαντιζομαι από κυνηγός γίνομαι γαστραντερολογος.
Εγώ παντός που έχω βρεθεί με Γερμανούς που περπάταγαν..( Οκτώβρη μήνα που πέρναγαν κυχλοκοτσιφα ).. μας έβγαζαν φωτό και εδηξαν μεγάλο ενδιαφέρον τι βαράμε το χαμόγελο τους έφτανε μεχρει τα αυτιά
 
Κοίτα μόνο μην ήταν κυβερνητικοί καμουφλαρισμένοι και πηγαίνοντας στη χώρα τους πούνε αυτοί μπορούν ακόμα και κυνηγάνε δεν τους φτωχυναμε όσο έπρεπε υποβάθμισε τους και άλλο να μην μπορούν να δανείζονται.
 
Έχουν εξαγριωθεί οι οικολόγοι βλέπω η δική μου κανη πάντως είναι οικολογική και κάνει και κολονοσκοπισεις εάν συναντηθούμε πουθενά και έχουν συμπεριφορά άσχημη θα τους τω πω για να μη λένε ότι δε τους προειδοποίησα.Οτι όταν τσαντιζομαι από κυνηγός γίνομαι γαστραντερολογος.
Και φτάνει και στο πιο βαθύ σημείο κοίτα μήκος
 

Attachments

  • IMG_20211105_192228.jpg
    IMG_20211105_192228.jpg
    154,5 KB · Προβολές: 32
Έχουν εξαγριωθεί οι οικολόγοι βλέπω η δική μου κανη πάντως είναι οικολογική και κάνει και κολονοσκοπισεις ....
Εγω παιδες θα σας πω, οτι αυτα τα θεματα λυνονται με οργανωση και σοβαροτητα.
Τα καουμποιλικια ειναι απλα για να τα λεμε και να γελαμε μεταξυ μας.
Ισα ισα, αυτοι εχουν οργανωθει και κινουνται ομαδικα και κανουν ¨εργα¨ και εμεις ειμασε σκορπιοι, μονοι, και λεμε παχια λογια.

ΥΓ Μολις τελειωσω , με το καλο, με μια ¨κυρια¨ που τολμησε να με αγγιξει και θα βρεθει τωρα κατηγορουμενη για συκοφαντικη δυσφημιση , θα σας πω.
Και θα ζητησω και διαφυγοντα κερδη σαν ελ. επαγγελματιας που μου καταναλωσε χρονο...
 
Last edited:
Εγω παιδες θα σας πω, οτι αυτα τα θεματα λυνονται με οργανωση και σοβαροτητα.
Τα καουμποιλικια ειναι απλα για να τα λεμε και να γελαμε μεταξυ μας.
Ισα ισα, αυτοι εχουν οργανωθει και κινουνται ομαδικα και κανουν ¨εργα¨ και εμεις ειμασε σκορπιοι, μονοι, και λεμε παχια λογια.

ΥΓ Μολις , με το καλο τελειωσω με μια ¨κυρια¨ που τολμησε να με αγγιξει και θα βρεθει τωρα κατηγορουμενη για συκοφαντικη δυσφημιση , θα σας πω.
Και θα ζητησω και διαφυγοντα κερδη σαν ελ. εππαγγελματιας που μου καταναλωσε χρονο...
Κράτησε μας ενήμερους πατριδα. Πιθανή δικαίωση σου αποτελεί δεδικασμένο και μεγαλο όπλο για να κόβουμε τα πόδια νομικά αυτών των τυχαρπαστων.
 
Και επειδη μπορει να διαβαζουν και εδω ....
¨Μπλεξατε κυριες μαζί μου , ο νομος θα χρησιμοποιηθει από εμένα ως το τελος.¨
Επωνυμα γραφω...
Μάρτυρες έχεις❓αν δεν έχεις αμερόληπτους μάρτυρες του συμβάντος, δε θα πετύχεις τιποτα
 
Εγώ παντός που έχω βρεθεί με Γερμανούς που περπάταγαν..( Οκτώβρη μήνα που πέρναγαν κυχλοκοτσιφα ).. μας έβγαζαν φωτό και εδηξαν μεγάλο ενδιαφέρον τι βαράμε το χαμόγελο τους έφτανε μεχρει τα αυτιά
...έχω συναντήσει στο νησί Γερμανούς , Δανούς, Ολλανδούς, Γάλλους, Ιταλούς και πολλούς άλλους, άνδρες & γυναίκες ...φυσιολάτρες περιπατητές των ορέων με τα σακίδια .... στην έναρξη της Πέρδικας, που ακόμα έχει τουρίστες...

Ουδείς αρνητικός, και όπως είπες με το χαμόγελο, και ενίοτε με θαυμασμό αν είχα και καμία Πέρδικα στην πουλιάστρα...
 
Χθες το βραδυ την ωρα της Αναστασης σε ενα μπαλκονι διπλα απο την εκκλησια πηρε το ματι μου 2 πιτσιρικια που εριχναν με καραμπινα στον αερα...
Ακουσα τις τριαρες και τον νεκρο χρονο για να γεμισουν και τραβηξαν την προσοχη μου.
Ετσι γινονται τα δυστυχηματα.
 
Δεν ξέρω τι κάνουν οι ξένοι...
Ξέρω τι κάνουν οι Έλληνες... μες την δηθενια, και πολλά λόγια περί φύσης, ζώων, κλπ....
Ανεξοδοι υπερασπιστές, γιαλατζι οικολόγοι....
Μπράβο Παναγιώτη. Χωρίς έλεος φιλε...
 
Δεν ειναι ωρα ακομη.

Παντως - ασχετα με το δικο μου θεμα- σαν δραστηριοτητα το παιχνιδι το εχουμε χασει.
Οσο περνα ο καιρος θα ειμαστε ολο και περισσοτερο δαχτυλοδεικτουμενοι...
Ειναι μια μεγαλη επιτυχια της ηγεσιας μας!!
Αφαντοι...
 

«Ναι» στο ελεγχόμενο κυνήγι ελαφιών, λέει ο δήμος Ρόδου​

Η σύσταση Επιτροπής από μέλη του δημοτικού συμβουλίου με στόχο την επεξεργασία πρότασης που θα κατατεθεί στην Κεντρική Διοίκηση για την αντιμετώπιση του προβλήματος του υπερπληθυσμού των ελαφιών και η οποία θα περιλαμβάνει τον αποχαρακτηρισμό τους ώστε να επιτραπεί το ελεγχόμενο κυνήγι τους, αποφασίστηκε κατά τη χθεσινή συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Ρόδου, έπειτα και από σχετική πρόταση του Δημάρχου κ. Αντώνη Καμπουράκη
 

Η Χάρις Ματσίγκου αναδείχθηκε πρόεδρος στον Κυνηγετικό Σύλλογο της Ρόδου​

Για πρώτη φορά στην ιστορία του Κυνηγετικού Συλλόγου της Ρόδου (ενδεχομένως και σε ολόκληρη τη χώρα) την προεδρία του συλλόγου αναλαμβάνει γυναίκα. Ανέλαβε γυναίκα θα επιτραπουν και τα ελάφια, θα γεμίσει η Ροδος και απο ελαφοκυνηγούς.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top