Κυνήγι στην Ευρώπη

Κανε μου προσκληση και θα σου πω ποτε θα βαρεθω να τουφεκαω χηνες αχαχαχαχαχααχαχα
Θα βαρεθεις σε 3-4 κυνηγια.Εγω μετα τα πρωτα 3 γενικα κυνηγια υδροβιων
περιμενω τις καναδεζες μονο.Δεν σηκωνω οπλο αλλου και ας με προκαλουν.
 
Πολυ ευστοχη ερωτηση!Μεχρι και πριν 6 μηνες ναι μπορουσα.Τωρα εμαθα
οτι ακομα και αν τα περασουν απο εδω,θα τα κοψουν στην Λετονια.ΔΕΝ
αφηνουν πια φυσιγγια ιδιογομωσης χωρις CIP να περασουν τον ελεγχο.
Γιαυτο το λογο ψαχτηκα για τα RIO αλλιως ανεβαζα τα δικα μου.Αυτο
βεβαια ξεκινησε απο σφαιρες ραβδωτων και πηρε μπαλα και τα φυσιγγια.
*Ακομα και φυσιγγια με CIP μολυβδινα κατω απο Ν7 να εχεις θα στα
μπλοκαρουν.Δεν παιζουν τις κουμπαρες εκει στα υδροβια οπως εδω.
Alex λαγό με τι φυσίγγια κυνηγάνε εκεί; Θα μπορούσες να πεις ότι είναι για λαγό ή για άλλο θήραμα.
 
Θα βαρεθεις σε 3-4 κυνηγια.Εγω μετα τα πρωτα 3 γενικα κυνηγια υδροβιων
περιμενω τις καναδεζες μονο.Δεν σηκωνω οπλο αλλου και ας με προκαλουν.
Εμενα φιλε με εξιταρει πολυ αυτο να καθομε και να χαζευω με το οπλο στα χερια πουλια εντως βελινεκους
 
Οταν τα παπια και οι χηνες ειναι χιλιαδες,εχει πεδινες περδικες,αγριογαλους δεν πας για ''περιστερια"
που λενε και αυτοι.Αν ειχαμε και εδω αυτη την ποσοτητα των θηραματων δεν θα εβλεπες πουθενα
τσιχλοφυσιγγο σε ραφι.
Δεν στέλνουν τα "περιστέρια" εδώ αφού δεν τα θέλουν και άς κρατήσουν τα υδρόβια εμένα δεν με χαλάει αν και θα με τραμπουκισουν οι βαλτοκυνηγοι με αυτό που έγραψα μόλις τώρα
 
Θα κατσω ενα μηνα τωρα,εχω να κανω και δουλειες στο σπιτι εκει.Θα κανω και τα
κυνηγια-ψαρεματα μου.
Έτσι εξηγείται η εξαφάνισή σου!!! Καλή χρονιά Αλέξανδρε, ...καλά να περάσεις.
Βρες τρόπο να μας μεταφέρεις εικόνες, από τους κυνηγότοπους, ψαρότοπους, πιπινότοπους και τα θηράματα τους ...
 
Αν μας προσκαλέσει ο Άλεξ εσύ πήγαινε σε κυνηγότοπο , εγώ σε πιπινότοπο, ... όσο έχω ακόμα πυρομαχικά!!!
Ερχεται στο κυνηγι πολλες φορες (οταν δεν εχει πτησεις) και μια καλη φιλη Γιωργο...
Αμα σας βαλω μαζι στο καρτερι και παρεις εστω και ενα παπι στο κουτι να με χεσεις!!!
 
Ερχεται στο κυνηγι πολλες φορες (οταν δεν εχει πτησεις) και μια καλη φιλη Γιωργο...
Αμα σας βαλω μαζι στο καρτερι και παρεις εστω και ενα παπι στο κουτι να με χεσεις!!!
Άντε ρε με τα παλιόπαπα ... καμιά τουφεκιά θα ρίχνω μόνο πότε πότε να σφίγγουν οι κώλοι...:cool:
 
Γελάς εεεεε
Αν μας προσκαλέσει ο Άλεξ εσύ πήγαινε σε κυνηγότοπο , εγώ σε πιπινότοπο, ... όσο έχω ακόμα πυρομαχικά!!!
Άσε ρε, κάτσε εσύ με τα πιπίνια πού είσαι παληκάρι, εμένα μου σηκώνεται* με υδρόβια μόνο.
* Η κάννη, μην παρεξηγηθώ.
Καλή χρονιά, πότε θα σε δούμε ;;;
Καλή χρονιά φίλε, δεν ξέρω, ίσως την άλλη βδομάδα...
 
Ερχεται στο κυνηγι πολλες φορες (οταν δεν εχει πτησεις) και μια καλη φιλη Γιωργο...
Αμα σας βαλω μαζι στο καρτερι και παρεις εστω και ενα παπι στο κουτι να με χεσεις!!!
Ασε το παραμυθι ρε παπατζα!3μιση χρονια στο φορουμ και μια φωτο δεν εχεις ανεβασει με το σασμαν της!ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ
 
Ανάβεις φωτιές και μετά το παίζεις παρθένα άντε να μην σου δώσω καμία ευχή που δεν πρέπει χρονιαρα μέρα μας αναστατώνεις βραδιάτικα παντρεμένους ανθρώπους .yel.

Δεν χαίρεσαι ;
θα είσαι αναστατωμένος όλο το χρόνο :)
 
Back
Top