Κυνήγι στην Ευρώπη

Ναι η Α400 ήταν το άτομο δίπλα μου και δεξιά. Δεν θυμάμαι SBE3 να σου πω την αλήθεια. Ο δεύτερος δεξιά μου έριχνε μια Franchi
Τα παιδιά από τα Λεχαινά είναι πιστοί στις Franchi…Μπράβο κύριε Παύλο ωραίες ντουφεκιές!
 
Αρχές Αυγούστου είχα τη τύχη να κάνω 3 καταπληκτικά κυνήγια φασσας στην Ελβετία. Και τα 3 κυνήγια αξέχαστα με πολύ καλή κάρπωση. Το όπλο μου και στα 3 κυνήγια Miroku MK38. Tα φυσίγγια μας Cheddite Elite 36 gr N5, B&P MB Long Range N5, Rottweil Crow 34 gr N5.5 και Winchester Pigeon 36 gr N6. Εδω λιγα στιγμυοτυπα απο αυτα τα κυνηγια οπως τα επιασε η Shotkam https://vimeo.com/861395370/8c8d38fd03?share=copy
 
καποια στιγμη να μας πεις για τα φυσιγγια τι ειδες στην ελβετια.[δουλευατε και ομοιωματα εκει?]
Oι φάσσες στην Ελβετία όπως και στο μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης είναι επικηρυγμένες. Κάθε μέσο για το κυνήγι τους θεμιτό. Επιτρέπονται τα ομοιώματα όπως και τα mojo χωρις ομως τηλεχειριστηριο. Ομοιωματα ειχαμε μαζι μας αλλα δεν απλωσαμε για τον απλουστατο λογο οτι ηταν αχρηστα για τον τροπο κυνηγιου που καναμε. Υπηρχε ενα μεγαλο χωραφι με αθεριστο σιταρι και ολες οι φασσες της περιοχης εψαχναν εκει. Το χωραφι βασει νομοθεσιας δεν μπορουσαμε να το κυνηγησουμε γιατι περιβαλλονταν απο δυο χωματοδρομους με συχνη κινηση πεζων. Ετσι τις κυνηγησαμε passing στο δρομο τους προς αυτο το χωραφι περιπου 400 μετρα μακρια. Εκει που κυνηγουσαμε ειχε αρκετα ψηλα χορτα που και να βαζαμε ομοιωματα δεν θα αλλαζε κατι στο δρομολογιο της φασσας που ηταν προς το χωραφι με την τροφη
 
Πως σου φανηκε το crow Παυλο και σε τι συνθηκες κυνηγησατε;
Δεν ειδα το βιντεο, αργοτερα που θα μπορω θα το δω
Απλά απίστευτο. Το κυνηγάω τώρα χρόνια. Είχε μεγάλη έλλειψη από φυσίγγια εδώ η αγορά και πήραμε βασικά ότι βρήκαμε. Rottweil Crow και Cheddite Elite ειναι οι βασικες επιλογες μου εδω. Την πρωτη μερα κυνηγησαμε με βροχερο καιρο και σχετικα κρυο για την εποχη, περιπου 15 βαθμους με πολυ υγρασια, τις αλλες 2 με ηλιο και ζεστη γυρω στους 30 βαθμους
 
Απλά απίστευτο. Το κυνηγάω τώρα χρόνια. Είχε μεγάλη έλλειψη από φυσίγγια εδώ η αγορά και πήραμε βασικά ότι βρήκαμε. Rottweil Crow και Cheddite Elite ειναι οι βασικες επιλογες μου εδω. Την πρωτη μερα κυνηγησαμε με βροχερο καιρο και σχετικα κρυο για την εποχη, περιπου 15 βαθμους με πολυ υγρασια, τις αλλες 2 με ηλιο και ζεστη γυρω στους 30 βαθμους
Ευχαριστω φιλε

Το σκεφτομαι αυτο η ενα fob passion 36 με μαλλινοταπα για την δευτερη καννη με σταθερο τσοκ 2

Ειναι 25ατο κουτι και ερχετε πιο οικονομικα απο το να εχω και στις δυο καννες το waidmanshell pappe
 
Ευχαριστω φιλε

Το σκεφτομαι αυτο η ενα fob passion 36 με μαλλινοταπα για την δευτερη καννη με σταθερο τσοκ 2

Ειναι 25ατο κουτι και ερχετε πιο οικονομικα απο το να εχω και στις δυο καννες το waidmanshell pappe
To crow ειναι πολυ συγκεντρωτικο και με μεγαλες μενουσες. Απιαστο σε βολες 35 με 55 μετρα
 
Aρχές Δεκέμβρη βρέθηκα στη Braila της Ρουμανιας για κυνηγι υδροβιου. Σε εναν μαγευτικο βαλτο που δημιουργειται απο τα νερα του Δουναβη εκανα ενα ονειρικο παπιοκυνηγι. Ολα τα βοηθητικα μεσα οπως φιντες, κραχτες, mojo επιτρεπτα. Για την ιστορια το οπλο μου η Maxus2, τσοκ Anaconda Long Range και φυσιγγια NSI Speed 34 gr N4 και NSI Percorso di Caccia 36 gr N4. Oι θερμοκρασιες λιγο κατω του μηδεν και ο παγωμενος βορειοανατολικος κατεβαζε την αισθητη στοτς - 8C. Κρατησα λιγες στιγμες απο αυτο το κυνηγι σε ενα ολιγολεπτο βιντεακι. https://vimeo.com/894300363/17e6291a37?share=copy
 
Aρχές Δεκέμβρη βρέθηκα στη Braila της Ρουμανιας για κυνηγι υδροβιου. Σε εναν μαγευτικο βαλτο που δημιουργειται απο τα νερα του Δουναβη εκανα ενα ονειρικο παπιοκυνηγι. Ολα τα βοηθητικα μεσα οπως φιντες, κραχτες, mojo επιτρεπτα. Για την ιστορια το οπλο μου η Maxus2, τσοκ Anaconda Long Range και φυσιγγια NSI Speed 34 gr N4 και NSI Percorso di Caccia 36 gr N4. Oι θερμοκρασιες λιγο κατω του μηδεν και ο παγωμενος βορειοανατολικος κατεβαζε την αισθητη στοτς - 8C. Κρατησα λιγες στιγμες απο αυτο το κυνηγι σε ενα ολιγολεπτο βιντεακι. https://vimeo.com/894300363/17e6291a37?share=copy
Καλησπέρα χρησιμοποιησες κάποιο γραφείο για το συγκεκριμένο ταξίδι;
 
Aρχές Δεκέμβρη βρέθηκα στη Braila της Ρουμανιας για κυνηγι υδροβιου. Σε εναν μαγευτικο βαλτο που δημιουργειται απο τα νερα του Δουναβη εκανα ενα ονειρικο παπιοκυνηγι. Ολα τα βοηθητικα μεσα οπως φιντες, κραχτες, mojo επιτρεπτα. Για την ιστορια το οπλο μου η Maxus2, τσοκ Anaconda Long Range και φυσιγγια NSI Speed 34 gr N4 και NSI Percorso di Caccia 36 gr N4. Oι θερμοκρασιες λιγο κατω του μηδεν και ο παγωμενος βορειοανατολικος κατεβαζε την αισθητη στοτς - 8C. Κρατησα λιγες στιγμες απο αυτο το κυνηγι σε ενα ολιγολεπτο βιντεακι. https://vimeo.com/894300363/17e6291a37?share=copy
Πολύ ωραίες εικόνες πολύ ωραίες ντουφεκιες .Μπραβο.
 
Aρχές Δεκέμβρη βρέθηκα στη Braila της Ρουμανιας για κυνηγι υδροβιου. Σε εναν μαγευτικο βαλτο που δημιουργειται απο τα νερα του Δουναβη εκανα ενα ονειρικο παπιοκυνηγι. Ολα τα βοηθητικα μεσα οπως φιντες, κραχτες, mojo επιτρεπτα. Για την ιστορια το οπλο μου η Maxus2, τσοκ Anaconda Long Range και φυσιγγια NSI Speed 34 gr N4 και NSI Percorso di Caccia 36 gr N4. Oι θερμοκρασιες λιγο κατω του μηδεν και ο παγωμενος βορειοανατολικος κατεβαζε την αισθητη στοτς - 8C. Κρατησα λιγες στιγμες απο αυτο το κυνηγι σε ενα ολιγολεπτο βιντεακι. https://vimeo.com/894300363/17e6291a37?share=copy
μπράβο πολυ ωραιο βίντεο πραγματικά εντυπωσιακα σκοτώματα για θερμοκρασίες κάτω του μηδεν και με εμπορικα φυσίγγια.
 
μπράβο πολυ ωραιο βίντεο πραγματικά εντυπωσιακα σκοτώματα για θερμοκρασίες κάτω του μηδεν και με εμπορικα φυσίγγια.
H αλήθεια είναι ότι στα τόσα χρόνια που κυνηγάω εξωτερικό δεν με έχει κρεμάσει φυσίγγι ποτέ και πουθενά. Ακόμη και σε πολύ δύσκολους καιρούς να κόβεις την ομίχλη με το μαχαίρι. Όλα επώνυμα ιταλικά και ισπανικά.
 
Back
Top