Κλοπή κυνηγόσκυλων

Ο ένας που ήταν μαζί με τον φίλο μου που βρέθηκε και με τον Δημήτρη είναι αστυνομικός τώρα τι θα κάνουν δεν ξέρω. Όντως έχει παραγίνει και επειδή μπαίνω και στο facebook στα site που αφορούν σκυλιά χαμένα για να κάνω κοινοποιήσεις τα κλέβουν κι όπως τα πας βόλτα. Σταματάνε το βουτάνε και το βάζουν στο αμάξι και φεύγουν. Και πάλι ευχαριστώ δεν έχω κλείσει μάτι. Έχω περάσει με αυτά τα σκυλιά ταλαιπωρία, η μικρή γέννησε της πήραν όλο το ασβέστιο τα κουτάβια και κόντεψε να πεθάνει κοιμόταν δίπλα μου μέχρι να γίνει καλά κι ο Άρης πέρασε καλαζάρ τις ενέσεις τις τελείωσε πρόσφατα και τώρα παίρνει χάπι και όλα καλά. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
 
Δημήτρη δεν έχω λόγια ρε φίλε! Εσύ μπορεί να λες ότι είσαι άτυχος σε μερικά πράγματα αλλά εμείς νοιώθουμε τυχεροί που σε γνωρίζουμε ρε φίλε! Τι μεγαλύτερη τύχη να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου και με τους γύρω σου! Χάρηκα και συγκινήθηκα!respect. .shake hands.

Εύχομαι στην κυρία Σοφία ότι καλύτερο για τα σκυλάκια της! :)
 
Σοφία τέλος καλό όλα καλά!!!!!
Να ξέρεις ότι όλοι μας χαιρόμαστε ιδιαίτερα που βρήκατε τα σκυλιά σας , πολλοί από εμάς έχουν σκυλιά και ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει να τα χάνεις!!!
Σου ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία:):)
 
Η καλύτερη και πιο συγκινητική στιγμή ήταν οταν φτανοντας εκει βλέπω κάποιον που μιλούσε στο κινητό με το βλέμα στα σκυλιά.Του κάνω νόημα και αμέσως ο καθένας κατάλαβε ποιος ειναι ο άλλος.Κλείνει το τηλέφωνο και η πρώτη κουβέντα του ηταν "να σε φιλήσω ρε φίλε " πράγμα που έκανε αφού έλαμπε απο τη χαρά που ξαναβρήκε τα σκυλιά του και η λαχτάρα του να τα ξαναπαρει μαζί του μεγάλη.
Φίλε Γιάννη νοιώθω πολύ χαρούμενος που βοήθησα και μοιράστηκα τη χαρά και τα συναισθηματά σου που ξαναβρήκες τα τετράποδα φιλαράκια σου.
Εγω απλά έκανα αυτό που έπρεπε οπως και άλλες φορές σε ανάλογες περιπτώσεις
 
Τι να πω ρε Δημήτρη;
Εχω μείνει μ@λ@Κ@Σ!!! Πραγματικά απίστευτο!
Χίλια μπράβο.shake hands..shake hands..shake hands..shake hands.
Εδω χάρηκα εγώ, φαντάσου πόσο εσύ κ οι ιδιοκτήτες!
Είναι γραμμένο αυτά τα σκυλιά να είναι για πάντα με τα αφεντικά τους!!!
 
Πριν λίγο βρεθήκαμε με τον ιδιοκτήτη των σκύλων στο σημείο που του υπέδειξα.Τα σκυλιά ήταν όντως ο Αρης και η Έλλη .Τα δικά του δηλαδή.
Οι τσιγγάνοι ομολόγησαν οτι τα πήραν από τον χώρο που τα ειχε γιατί νόμιζαν ότι ήταν εγκαταλειμμένα !!
Ένοιωσα πραγματικά μεγάλη χαρά που μπόρεσα και βοήθησα τον ιδιοκτήτη να ξαναβρεί την αγαπημένη κυνηγητική του παρέα.
.shake hands.
.shake hands..shake hands..shake hands..shake hands..shake hands..shake hands..shake hands..shake hands.
 
.RESPECT.
Απίστευτη εξέλιξη! Πραγματικά το χάρηκα πολύ γιατί συνήθως δεν υπάρχει τέτοιο αισιο τελος.
Δεν είμαι άνθρωπος της βίας αλλά αν μου έκλεβαν την Ίρις και τους έβρισκα θα είχαμε άσχημα ξεμπερδέματα...
Μου έχουν κλέψει κουτάβι Γκέκας παλιά και ξέρω το συναίσθημα.
 
Χθες αργα το βραδυ βρηκα μια ειδοποιηση απο τη sofia στο forum μας για να γινει valid στο HL... Εχοντας δει και το e-mail της, ηξερα την ιστορια και για να πω την αληθεια δεν της εδινα πολλες ελπιδες... Κατι με ετρωγε ομως...
Μητσο φτερουγισε η καρδια μου φιλε και η γυναικα μου συγκινηθηκε... Μπραβο σου...
Σοφια καλως τα δεχτηκες παλι στο σπιτι τους... Μπραβο στο HL...
 
Μπραβο φιλε μου. Εκανες πολυ μεγαλο καλο γιατι τα σκυλια μας δεν ειναι ενα ζωο που ετυχε να το φροντιζουμε αλλα μελος τβς οικογενειας μας.
Μου 'χουν κλεψει παλιοτερα ενα σεττερ και ενα κουταβι επανιελ και ξερω πως ειναι. Λεω μου κλεψανε και οχι εχασα γιατι με πηραν και τηλ να μου ζητησουν λεφτα για να παρω πισω το κουταβι.
Και παλι μπραβο και ο θεος να σ εχει καλα για το καλο που εκανες.
 
Πριν λίγο βρεθήκαμε με τον ιδιοκτήτη των σκύλων στο σημείο που του υπέδειξα.Τα σκυλιά ήταν όντως ο Αρης και η Έλλη .Τα δικά του δηλαδή.
Οι τσιγγάνοι ομολόγησαν οτι τα πήραν από τον χώρο που τα ειχε γιατί νόμιζαν ότι ήταν εγκαταλειμμένα !!
Ένοιωσα πραγματικά μεγάλη χαρά που μπόρεσα και βοήθησα τον ιδιοκτήτη να ξαναβρεί την αγαπημένη κυνηγητική του παρέα.
.shake hands.
Μπράβο Δημήτρη, ή παρατηρητικότητα σου έσωσε 2 σκυλακια από το σκοτάδι και μια οικογένεια από μεγάλη στεναχώρια, μπράβο σου και πάλι. Το HL στην υπηρεσία και του νόμου, CSI HL!!!!!!!!!
 
Πηρατε την αστυνομια για να κανετε καταγγελια;εχει παραγινει το κακο με τις κλοπες...χαιρομαι που ειχε αισιο τελος η περιπετεια σας
Ποια αστυνομία Τζίμη, βρεγμενη σανίδα θέλουνε και που σε πονει και που σε σφάζει οι αλήτες.
 
Back
Top