Κατάστημα εξωτερικού

Καλησπέρα σας,
Άκουσα πρόσφατα για το mundilar.
Το έψαξα λίγο και είδα ότι έχει διαθέσιμο ένα αεροβόλο σε 4.5 χιλ. που δεν μπορώ να βρώ στην Ελλάδα.
Ξέρετε αν στέλνουν στην Ελλάδα; Θέλω κάποιο χαρτί; Αν στέλνουν και χωρίς χαρτιά, ξέρετε αν τα έχουν σε εκδόσεις FAC; Γιατί στην περιγραφή του δεν λέει την δύναμη ουτε ταχύτητα... Το HW100 T είναι αυτό που θέλω. Μόνο σε 4.5.
 
Καλησπέρα σας,
Άκουσα πρόσφατα για το mundilar.
Το έψαξα λίγο και είδα ότι έχει διαθέσιμο ένα αεροβόλο σε 4.5 χιλ. που δεν μπορώ να βρώ στην Ελλάδα.
Ξέρετε αν στέλνουν στην Ελλάδα; Θέλω κάποιο χαρτί; Αν στέλνουν και χωρίς χαρτιά, ξέρετε αν τα έχουν σε εκδόσεις FAC; Γιατί στην περιγραφή του δεν λέει την δύναμη ουτε ταχύτητα... Το HW100 T είναι αυτό που θέλω. Μόνο σε 4.5.
Στειλτους ενα email και ρωτα τους. πως και επελεξες 4,5?
 
Στειλτους ενα email και ρωτα τους. πως και επελεξες 4,5?
Φιλε μου Γιώργο απλα μου αρέσει η ευθυβολία. Τέλος πάντων, αγορασα απο γνωστό ελληνικό κατάστημα το HW100 T FSB σε 5.5 και μια αντλία FX. Έχω το 350αρι σε 4.5mm οπότε για μακριά θα δοκιμαζω με εκείνο
 
Φιλε μου Γιώργο απλα μου αρέσει η ευθυβολία. Τέλος πάντων, αγορασα απο γνωστό ελληνικό κατάστημα το HW100 T FSB σε 5.5 και μια αντλία FX. Έχω το 350αρι σε 4.5mm οπότε για μακριά θα δοκιμαζω με εκείνο
Τι ακριβως ενωεις ...............''Έχω το 350αρι σε 4.5mm οπότε για μακριά θα δοκιμαζω με εκείνο''
 
Τι ακριβως ενωεις ...............''Έχω το 350αρι σε 4.5mm οπότε για μακριά θα δοκιμαζω με εκείνο''
Εννοω οτι ειναι απίστευτο όπλο και κάνει πολυ καλα τη δουλειά του. Στα μακρινά εννοώ απο εκει που δε βλεπω με το μάτι, με την Airmax 4-12x40 και το ZR mount.
 
Εννοω οτι ειναι απίστευτο όπλο και κάνει πολυ καλα τη δουλειά του. Στα μακρινά εννοώ απο εκει που δε βλεπω με το μάτι, με την Airmax 4-12x40 και το ZR mount.
Παλι δεν σε καταλαβαινω........ποιο ειναι απιστευτο οπλο??????
 
Παλι δεν σε καταλαβαινω........ποιο ειναι απιστευτο οπλο??????
Το Diana magnum 350 panther που έχω. Με JSB exact 4.52mm 8,44 grains το όπλο Ηρακλή είναι κυριολεκτικά λέιζερ για μένα. Δεν ξέρω, για εμένα νομίζω οι συγκεκριμένες βολίδες είναι αυτές που χρειάζεται
 
Το Diana magnum 350 panther που έχω. Με JSB exact 4.52mm 8,44 grains το όπλο Ηρακλή είναι κυριολεκτικά λέιζερ για μένα. Δεν ξέρω, για εμένα νομίζω οι συγκεκριμένες βολίδες είναι αυτές που χρειάζεται
Και diana 350 και 4,5 τον ''εστειλες''!!!!.sarcastic.
 
Εντάξει, χωρις πλάκα ειναι το πιο καλο αεροβόλο με ελατήριο που είχα ποτέ, το πιο εύστοχο, το πιο βαρύ και το πιο δυνατό. Είχα πιο παλιά (εκεινο που ξεκίνησα) ενα HW 55 που ηταν ξυλο και ατσάλι. Το πηρα απο τον πατέρα μου που το ειχε πάρει απ τον παππού μου. Ενα θωρηκτό απο αεροβόλο που δεν ηταν δυνατό, ούτε καλοσυντηρημενο αλλα ήταν αξιόπιστο. Με έβαλε στο παιχνίδι των αεροβολων και με έμαθε οτι ο σκοπευτής ειναι το 90% και το 10% το όπλο. Πόσα χρόνια μετά (15 περίπου) που εριξα με το αεροβόλο εκείνο, είπα να δοκιμάσω κάτι πιο σύγχρονο. Μιας και πιστεύω οτι τα αεροβόλα με ελατήριο ειναι το Α και το Ω, σε 4.5 εννοείται, είπα να δοκιμάσω και μια εξίσου παλιά εταιρεία, την Diana σε κατι που έλειπε απο το 55αρι HW, την δύναμη. Το 350 ναι έχει πολλή δύναμη αλλα για εμένα, είναι και εξαιρετικά εύστοχο, και εχω ρίξει περίπου 1000 βολίδες. Και εχθές αγόρασα και το HW100 T FSB FAC 5.5 απο τον μηλιδωνη. Δεν το έχω ριξει ακομα εκεινο διοτι ειμαι μπαρκαρισμενος, αλλα ειμαι σίγουρος οτι θα ειναι κορυφαίας ποιότητας, οπως και εκείνο το αεροβόλο που ξεκινησα. Α ξεχασα να προσθεσω, το 55αρι το εχω βαλει σε ενα μπαουλο, το εχω λαδωσει και προσπαθησα να το καθαρισω αλλα η σκουριά το έχει φάει. Κακως απο εμενα που δεν ήμουν ο ιδιοκτήτης που του αξιζε. Θα το κρατήσω ενθύμιο.
 
.... Α ξεχασα να προσθεσω, το 55αρι το εχω βαλει σε ενα μπαουλο, το εχω λαδωσει και προσπαθησα να το καθαρισω αλλα η σκουριά το έχει φάει. Κακως απο εμενα που δεν ήμουν ο ιδιοκτήτης που του αξιζε. Θα το κρατήσω ενθύμιο.
Του αξίζει καλύτερη τύχη.
Είναι ένα κλασσικό σκοπευτικό τουφέκι για επίσημα αγωνίσματα Ολυμπιακού αεροβόλου με τεχνολογία παλιών εποχών.
Δεν σχεδιάστηκε ούτε φτιάχτηκε για να είναι "δυνατό" αλλά για ακρίβεια.
Αξίζει να ασχοληθείς μαζί του ή εσύ ο ίδιος ή κάποιος άλλος με γνώσεις για να το κάνει ξανά αξιόμαχο.
 
Μάλιστα. Πραγματικά δεν γνωρίζω για σκοποβολή, ούτε το επαγγελματικό κομμάτι, ούτε το ανταγωνιστικό. Απο μικρός παίζω με αυτά, σταμάτησα λόγω σχολείων και ευθυνών, μετά πήρα το φυλλάδιο και απο τότε δεν ξανασχοληθηκα. Η αγορα που εκανα με το συγκεκριμένο 350 ήταν επειδή πάντα ήθελα ένα, είχαν οι φίλοι μου και εγώ όχι και ζήλευα. Το πήρα, το αεροβόλο κάνει τη δουλειά του, εχω εκπληρώσει τις προσδοκίες μου και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το χαμόγελο φτάνει μέχρι τα αφτιά οταν ακούω το μπουκάλι της Κάιζερ να σπάει στα 120 μετρα, μετά απο μισό τελάρο που κοπανησα με τα παιδιά και τις μπριζόλες που ψησαμε και φαγαμε.
 
Μάλιστα. Πραγματικά δεν γνωρίζω για σκοποβολή, ούτε το επαγγελματικό κομμάτι, ούτε το ανταγωνιστικό. Απο μικρός παίζω με αυτά, σταμάτησα λόγω σχολείων και ευθυνών, μετά πήρα το φυλλάδιο και απο τότε δεν ξανασχοληθηκα. Η αγορα που εκανα με το συγκεκριμένο 350 ήταν επειδή πάντα ήθελα ένα, είχαν οι φίλοι μου και εγώ όχι και ζήλευα. Το πήρα, το αεροβόλο κάνει τη δουλειά του, εχω εκπληρώσει τις προσδοκίες μου και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το χαμόγελο φτάνει μέχρι τα αφτιά οταν ακούω το μπουκάλι της Κάιζερ να σπάει στα 120 μετρα, μετά απο μισό τελάρο που κοπανησα με τα παιδιά και τις μπριζόλες που ψησαμε και φαγαμε.
Aπο τη στιγμη που σου κανει τα κεφια και το γουσταρεις μη σε απασχολει τι γραφουμε, απλα σε αρκετους δεν αρεσει γιατι δεν ειναι για το ονομα που κουβαλαει και τα χρηματα που κοστιζει αυτο που πρεπει να ειναι.
 
Back
Top