Καρεκλάκι για το καρτέρι

Το καρεκλακι της σημερινής φωτογραφίας δεν υπάρχει πλεον ...ξαφνικά λύγισε το πίσω πλαίσιο και βρέθηκα ανάσκελα στο χωράφι , αφού δεν βάρεσα σε καμία κοτρώνα το κεφάλι μου, πάλι καλά ... 15€ απο Τραζερά πήγαν στο βρόντο, ούτε μήνα δεν κράτησε ...
Παμε για walkstool... το ερώτημα ειναι 65 ή 75 ??? Υποθέτω το 65αρι, είμαι σχεδόν 1’90 στο ύψος ....
Για hunters προτεινόμενο ειναι το 75αρι comfort... αν διάβασα σωστά 65cm ειναι το ύψος του καθίσματος και όχι το μήκος των ποδιών ...
Μέτρια πράγματα για άλλη μια μέρα , λιγα πουλάκια για την παρέα και πολλά κουνούπια...στις φωτό, αντί για μάρκες φυσιγγίων θα βάζουμε μάρκες αντικουνουπικών ;) το Autan junior ειναι γαματο , ειναι κρέμα και απλώνεται πανεύκολα ακόμα και στα πιο δύσκολα σημεία. Χαχαχα
Aυτό ακριβώς ίδιο με τούμπαρε ανάσκελα κι'εμένα στο χωράφι .
Η μόνη διαφορά είναι ότι το πλήρωσα €28 εδώ στα κλεφτρόνια αντί €15fcy.hair.
 
Walkstool παιδιά. Θα δώσετε μια φορά 50-60 ευρώ αλλά καθαρίζετε για πολλά χρόνια. Παναλαφρο υπερανθεκτικο, και χωράει σε σακιδιο πλάτης (Το 60 αρι τουλάχιστον). Το μόνο μείον όταν φυσάει πολύ πέφτει κάτω.
Το έχω και αυτό και μάλιστα το comfort στα 90€. Δεν κάνει τουλάχιστον για βάλτο. Στον βάλτο ένα είναι το σκαμπό, 3€ ,το πλαστικό το στρογγυλό. Όνειρο καρεκλάκι!
 
Το έχω και αυτό και μάλιστα το comfort στα 90€. Δεν κάνει τουλάχιστον για βάλτο. Στον βάλτο ένα είναι το σκαμπό, 3€ ,το πλαστικό το στρογγυλό. Όνειρο καρεκλάκι!
Σε έφαγα......2,50€ και τετράγωνο κιόλας......yel.
Ότι καλύτερο.....Ελαφρύ στο κουβάλημα κ χαμηλό να μη φένεσαι...
Για τα υπόλοιπα καρτέρια τρυγώνι,τσίχλα παίρνω ένα πτυσόμενο διότι βολεύει πάρα πολύ με το μηχανάκι μέσα σε ελεώνες κ.τ.λ. που το κρατάω στα χέρια.....
 
Καταλαβα! Εχω κ ενα που μου ειχε φτιαξει ενας φιλος αλλα ειναι βαρυ! Ειδα αυτο 3€ κ το πηρα για 2ο!
Βάλε ένα σφιγκτήρα στο πλαστικό που κρατάει τα πόδια και δεν θα σπάσει εύκολα...
 

Attachments

  • 003711-1200x1200.jpg
    003711-1200x1200.jpg
    79,4 KB · Προβολές: 0
με αυτά τα χαμηλά καρεκλάκια βολεύεστε η ταλαιπωρείτε τον εαυτό σας και τα γόνατα σας ;
To χαμηλό καρεκλάκι είναι σκέτη καταστροφή ....
Ειδικά αν μπείς στο τρυπάκι να ντουφεκάς καθιστός εκεί να δείς απώλειες σε εύκολα πουλιά .
 
Το έχω και αυτό και μάλιστα το comfort στα 90€. Δεν κάνει τουλάχιστον για βάλτο. Στον βάλτο ένα είναι το σκαμπό, 3€ ,το πλαστικό το στρογγυλό. Όνειρο καρεκλάκι!
Δεν κυνηγάω στο βάλτο οπότε δε το ξέρω. Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά τα τρίποδα μεταλλικά αλουμινια όταν είναι μαλακό το έδαφος μπαίνουν μέσα. Αλλά από όλα αυτα που εχω χρησιμοποιήσει το καλύτερο είναι το walkstool κυρίως επειδή μαζεύει και το κουβαλάς εύκολα. Στο κάθισμα υπάρχουν κι άλλα πολύ καλά π.χ ένα αετός ξύλινο είναι πολύ καλό. Αλλά το πας στον ώμο μόνο...
 
Σκέφτομαι κι εγω να πάρω φέτος κάποιο καρεκλάκι αλλά για καρτερι αγριόχοιρου δε ξέρω αν βολεύουν αυτά τα χαμηλα.

Εμένα τα χαμηλά δε με βολεύουν καθόλου. Το καρεκλάκι μου το έχω φτιάξει με ξύλα και δέρμα που αγόρασα μαζί με ένα φίλο. Εγώ το έκανα ψηλό και ο φίλος χαμηλό για να είναι εύχρηστο και άνετο στη μεταφορά έλεγε. Αποτέλεσμα εγώ το χρησιμοποιώ όποτε το παίρνω, ενώ αυτός προτιμάει να είναι όρθιος και να μην το χρησιμοποιεί ποτέ επειδή δεν τον βολεύει.
 
Back
Top