Καιρός

Κυριακή Δεν θα έχει φαίνομενα...
Κρύο πολύ θα έχει ...
Δεν βλέπω μεγάλες αλλαγές ...
Δείχνει να κόβεται νωρίς ο Αυλώνας,όπως έγραψα και το μεσημέρι.. ,οπότε έχουμε ψαλίδι στο κρύο...Αλλά μικρό...
Η κακοκαιρία θα είναι μεγάλη είναι σίγουρο ...Οι θερμοκρασίες θα είναι σημαντικά χαμηλές ιδικά στην βόρεια Ελλάδα ..
Θα δουν χιόνι νησια ,κάτι που δεν γίνεται κάθε μέρα παιδιά....

Από την αρχή έδειχνε να είναι σε 2 δόσεις ..Σάββατο και Δευτέρα ...
Η ψυχρή λίμνη της Δευτέρας είναι μεγάλος γρίφος ακόμα...
Αυτά...
Περικλή καλησπέρα, αν όμως κάνει χιονόστρωση Σάββατο π.χ Βοιωτία Φθιώτιδα πάει η Κυριακη... Βλέπεις κάτι τέτοιο δηλαδή χιονόστρωση; Η απλά θα ρίξει;
 
Περικλή καλησπέρα, αν όμως κάνει χιονόστρωση Σάββατο π.χ Βοιωτία Φθιώτιδα πάει η Κυριακη... Βλέπεις κάτι τέτοιο δηλαδή χιονόστρωση; Η απλά θα ρίξει;
Δεν νομίζω να έχουμε εκτεταμένη χιονοστρωση το Σ/Κ. Μέχρι ημιορεινές περιοχές να κάνει κάτι σοβαρο. Το καλό δείχνει να έρχεται Δευτέρα και Τρίτη όπου φαίνεται να έχουμε χιονοστρωση μέχρι πολύ χαμηλά.
 
Η γνώμη μου, αν ο χιονιάς δεν πιάσει την Β. Ελλάδα, δεν βλέπω σπουδαία πράγματα θηραματικά.
Αυτό είναι το πρόβλημα μας. Θέλουμε κεντροβορειο χιονιά για να έχουμε μετακίνηση θηραμάτων. Αλλά και οι παγωνιες που δείχνει να έχει στα βόρεια κάτι θα σπρώξουν κατά κατω.
 
Δεν νομίζω να έχουμε εκτεταμένη χιονοστρωση το Σ/Κ. Μέχρι ημιορεινές περιοχές να κάνει κάτι σοβαρο. Το καλό δείχνει να έρχεται Δευτέρα και Τρίτη όπου φαίνεται να έχουμε χιονοστρωση μέχρι πολύ χαμηλά.
και τριτη?δινουν τωρα χιονια και τριτη?
 
Εγώ το χιόνι το γουστάρω πολύ όταν είναι πολύ !!!!!!!!!!!!!Αλλά για μουφιτσα μάλλον το πάει τελικά στην Αττική
Καλό είναι φίλε να το βλέπουμε το πολύ αλλά όλο προβλήματα είναι.Λίγο για το καλό να χιονιστούν οι ελιές και να φύγει από ήλιο αργά και βασανιστικά να ποτίσει μέχρι μέσα.
 
Last edited:
Για λεγε, σαν να άλλαξαν προς το πιο σοβαρό τα τρεξιματα. Θα μας θάψει??? Εγώ θα παω περπατητο την Κυριακή???
Εάν βγει το 18ζ ..
Με τέτοια υποστήριξη στα 500hpa ,στην Εύβοια θα έχετε σοβαρό προβλημα με το χιόνι που θα πέσει Δευτέρα προς τρίτη ...
Κυριακή πιστεύω να πας ναι...
 
Εάν βγει το 18ζ ..
Με τέτοια υποστήριξη στα 500hpa ,στην Εύβοια θα έχετε σοβαρό προβλημα με το χιόνι που θα πέσει Δευτέρα προς τρίτη ...
Κυριακή πιστεύω να πας ναι...
Περι για κεντρική Μακεδονία τι βλέπεις;;στα ψηλά μονο δείχνει για χιόνι;
 
Περι για κεντρική Μακεδονία τι βλέπεις;;στα ψηλά μονο δείχνει για χιόνι;
Ότι προλάβει μέχρι αύριο βράδυ ..
Μετά δεν είναι καιρός για φαινόμενα σε εσάς...
Προσοχή όμως γιατί θα έχετε 5/6 μέρες σημαντικό παγετό
 
Συμπατριώτες Ευβοιωτες πάρτε φτυάρια, πάρτε προμήθειες γιατί παμε για καλό θαψιμο!!!! Τον ήπιαμε με μια λεξη....
Είναι νωρίς ακόμα ..
Μια ψυχρή λίμνη δεν μπορεί να προβλεφθεί ,πως θα κινηθει ...
Η κυρία κακοκαιρία περνάει αυριο..
Εάν δεν περασει το χαμηλό να δούμε πως θα βγει ,η Δευτέρα είναι αιώνες μακριά ..
 
Back
Top