Καιρός

Από εχθές το νησί σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης πολλές πλημμύρες σε σπίτια ξενοδοχεία δυστηχως, από εχθές βρισκομαστε στο κέντρο της κακοκαιρίας μιλάμε για πολύ νερό
Βικ πήγα ξανά στο κάμπο τα νερά δίπλα από εχθές και ανεβαίνουν πολύ κακό πρέπει να σταματήσει έχουν γίνει ζημιές σε περιουσίες
 
Από εχθές το νησί σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης πολλές πλημμύρες σε σπίτια ξενοδοχεία δυστηχως, από εχθές βρισκομαστε στο κέντρο της κακοκαιρίας μιλάμε για πολύ νερό

το κακο ειναι οτι ενω σας εδειχνε εκτος το νεο χαμηλο που ερχεται απο κυριακη,.,
σημερα σας βαζει και εσας μεσα......
 
Το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι,
σπαει οπως δειχνει το μοτιβο των τελευταιων εβδομαδων και θα παμε σε ποιο χειμερινη κυκλοφορια επιτελους , για την περιοχη μας
απο αρχες του μηνα και μετα..
το πόσο θα κρατησει ειναι αγνωστο..αλλα οπως και να ναι ειναι ενα καλο νεο αυτο...
εγραψα και ποιο πανω θα τοι πω και εδω.
μεγαλη προσοχη στις βροχες απο κυριακη μεσημερι και μετα..πολλες περιοχες ειναι στο οριο
 
Το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι,
σπαει οπως δειχνει το μοτιβο των τελευταιων εβδομαδων και θα παμε σε ποιο χειμερινη κυκλοφορια επιτελους , για την περιοχη μας
απο αρχες του μηνα και μετα..
το πόσο θα κρατησει ειναι αγνωστο..αλλα οπως και να ναι ειναι ενα καλο νεο αυτο...
εγραψα και ποιο πανω θα τοι πω και εδω.
μεγαλη προσοχη στις βροχες απο κυριακη μεσημερι και μετα..πολλες περιοχες ειναι στο οριο
Περί Ευρωπαίος για 1 Δεκεμβρίου ;)
 
Εγώ προσωπικά τόσο μεγάλο διάστημα συνεχόμενους νοτιαδες και Νοέμβριο δεν θυμάμαι ,ναι θυμάμαι να ψάχνουμε βοριά στα μπασιματα και να μην τον βρίσκουμε αλλά Νοέμβριος και να ψάχνουμε βοριά με το κυαλι δεν θυμάμαι
 
Πέρι , πώς θα πάμε από δω και πέρα;
Τι προβλέπει το μαντείο;
Περι πες μας κατι καλο για τιποτα βοριαδες χιονια κλπ να χαρουμε λιγο..τωρα εξω βαραει καργα νοτιας στα 10 μποφορ θα μας παρει και θα μας σηκωσει

εχω γραψει απο προχθες οτι ο νεος μηνας δειχνει να αλλαζει το μοτιβο και να εχουμε αλλαγη κυκλοφοριας
με προσπαθεια (γιατι για προσπαθεια μιλαμε) ποιο κρυου αερα να ερθει προς την περιοχη μας ,,,
Γιατι το προβλημα δεν ειναι μονο στην χωρα μας αλλα σε ολη την κεντροανατολικη ευρωπη ....
 
εχω γραψει απο προχθες οτι ο νεος μηνας δειχνει να αλλαζει το μοτιβο και να εχουμε αλλαγη κυκλοφοριας
με προσπαθεια (γιατι για προσπαθεια μιλαμε) ποιο κρυου αερα να ερθει προς την περιοχη μας ,,,
Γιατι το προβλημα δεν ειναι μονο στην χωρα μας αλλα σε ολη την κεντροανατολικη ευρωπη ....
Οντως αυτο για την απουσια κρυου ισχυει..βλεπω βιντεο σχεδον καθημερινα απο κριμαια κλπ και δεν υπαρχει σταλα χιονι..χαλια για Νοεμβρη μηνα..μακαρι να αλλαξει το σκηνικο να σκασει ενα καλο κρυο γιατι αυτη η αρρωστια με τον νοτια δεν παλευεται
 
Χιονόνερο από τα ξυμερώματα στην Αμαλιάδα και το συνεχίζει.
Πηγαίνοντας με τη δουλειά προς τα Β.Α βουνά της Ηλείας διακρίνω το 1ο πασπάλισμα χιονιού στις κορυφές.... ;)
Στην Πάτρα έφερε πουλάκια... Σήμερα πρωί πρωί μου μπήκε μια τριάδα πολύ ψηλά μπασιματιαρες τσίχλες και είχε και πιασμένες στο πάρκο
 
Χιονόνερο από τα ξυμερώματα στην Αμαλιάδα και το συνεχίζει.
Πηγαίνοντας με τη δουλειά προς τα Β.Α βουνά της Ηλείας διακρίνω το 1ο πασπάλισμα χιονιού στις κορυφές.... ;)
Τα πιο όμορφα νέα που ακούω μέχρι τώρα!
 
Τα πιο όμορφα νέα που ακούω μέχρι τώρα!
6686
Δν είναι κ πολύ το χιόνι...Έγινε η αρχή τουλάχιστο...
Η συγκεκριμμένη βουνοκορφή χωρίς να είμαι 100% σίγουρος συνορεύει με την Πάτρα ή ανοίκει 100% στην Πάτρα....:rolleyes:
Μικρή σημασία έχει πάντως.....
 
Και πάλι την νύχτα πνιγηκαμε πολλές ζημιές σε σπίτια μαγαζιά εγώ από τις 4 είμαι στο πόδι να καθαρίζω φρεατια από φύλλα να σώσω το μαγαζί, οι ορεινή δρόμοι που οδηγούν στα βουνά πλέον δεν υπάρχουν
 
Και πάλι την νύχτα πνιγηκαμε πολλές ζημιές σε σπίτια μαγαζιά εγώ από τις 4 είμαι στο πόδι να καθαρίζω φρεατια από φύλλα να σώσω το μαγαζί, οι ορεινή δρόμοι που οδηγούν στα βουνά πλέον δεν υπάρχουν
Καλή δύναμη και κουράγιο ....
 
Back
Top