Καιρός

Βρε αλεπουδιαρη για καλή βροχή ρώτησες .
Αυτό που κάνει σήμερα το πρωί Ήπειρο και Πελλοπονησο είναι καλή βροχή ..σε εσάς εδωσε λίγα πράγματα
Περικλή.......Μας βούλιαξε στην κυριολεξία....από χθες στις 9.00 ως τις 11:00 κ κάτι.....δν παίρνεις χαμπάρι τη έγινε.............
 
Άσε φίλε πάτωσαν όλα τα μοντέλα για εμάς εδώ σε θέμα προγνωσιμοτητας .very funny.

Δεν πάτωσαν ακριβώς ..Τα είχαμε πει και σε άλλο ποστ...Σε κακοκαιρίες χωρίς συγκεκριμένα χαρακτηριστικά,στην χωρα μας τον υετό δεν τον πιάνουν εύκολα τα παγκόσμια μοντέλα .......
 
Δεν πάτωσαν ακριβώς ..Τα είχαμε πει και σε άλλο ποστ...Σε κακοκαιρίες χωρίς συγκεκριμένα χαρακτηριστικά,στην χωρα μας τον υετό δεν τον πιάνουν εύκολα τα παγκόσμια μοντέλα .......
Περί φίλε μου τα έχουμε ξαναπεί....αυτό που έριξε εδώ το έδινε πριν μια εβδομάδα και τις τελευταίες ημέρες το περνούσε νότια....
 
Καλημέρα σας

Πάμε για καιρική βαρεμαρα για τις επόμενες μέρες
.
Έτσι θα μπει και ο επόμενος μήνας
Ζωνικη και μικρή άνοδος της θερμοκρασίας
Κάπου εκεί στις 4/5 Οκτωβρίου πάει να μας βρέξει ξανά...
καλη ημερομηνια για νερακι :)
 
Εσείς κατά εκεί και κυρίως Ξάνθη να περιμένετε αρκετή βροχή την Παρασκευή με τα τελευταία δεδομένα!!!
Τέλη κάτι μου λέει πως θα ρίξει κάργα νερό ξανά εδώ κάτω σε εμάς......αυτό κοιτάω.
Ρίξε και εσύ μια ματιά στα δικά σου τα computer και πες μου.... :cool:
 
Τέλη κάτι μου λέει πως θα ρίξει κάργα νερό ξανά εδώ κάτω σε εμάς......αυτό κοιτάω.
Ρίξε και εσύ μια ματιά στα δικά σου τα computer και πες μου.... :cool:
Και σε εσάς κάτι φαίνεται για πρωί παρασκευής .......το θέμα είναι να έρθει εκείνο στις 8-10 εκεί έχει νερό καλό γενικευμένα!!!
 
15 με 28 τι λέει το δελτίο; Για κεντρική Ελλάδα (στερεά)
Από τα μέσα του μήνα και μετά μάλλον θα έχουμε εμποδισμο στην δυτική Ευρώπη και έτσι κρύες αέριες μάζες θα κινηθούν νότια ανατολικά με αποτέλεσμα τα πρώτα χιόνια στα βουνά μας....αλλάζει ριζικά προς το φθινόπωρο μετά τα μέσα του μήνα και κυρίως το τελευταίο 10ημερο όπως το βλέπω εγώ!!
 
Από τα μέσα του μήνα και μετά μάλλον θα έχουμε εμποδισμο στην δυτική Ευρώπη και έτσι κρύες αέριες μάζες θα κινηθούν νότια ανατολικά με αποτέλεσμα τα πρώτα χιόνια στα βουνά μας....αλλάζει ριζικά προς το φθινόπωρο μετά τα μέσα του μήνα και κυρίως το τελευταίο 10ημερο όπως το βλέπω εγώ!!

πολυ μακρια για να φανει κατι τετοιο ρε φιλε..
Προς το παρων να δουμε το τριημερο 7-10 τι θα κανει γιατι μας ετοιμαζει αρκετες βροχες..
Δειχνει μια εμμονη να φτιαχνει αντικυκλωνα στην σκανδιναβια , ο οποιος ειναι μανουλα για εμας τετοιο μηνα..Με ενα σωστο στησιμο απο αυτον θα μας στειλει καθαρους βοριαδες , το θεμα ειναι να ειναι χωρις καποιο β.χαμηλο ετσι ωστε να εχουμε καθαρο καιρο..
 
πολυ μακρια για να φανει κατι τετοιο ρε φιλε..
Προς το παρων να δουμε το τριημερο 7-10 τι θα κανει γιατι μας ετοιμαζει αρκετες βροχες..
Δειχνει μια εμμονη να φτιαχνει αντικυκλωνα στην σκανδιναβια , ο οποιος ειναι μανουλα για εμας τετοιο μηνα..Με ενα σωστο στησιμο απο αυτον θα μας στειλει καθαρους βοριαδες , το θεμα ειναι να ειναι χωρις καποιο β.χαμηλο ετσι ωστε να εχουμε καθαρο καιρο..
Είπα φίλε μου φαίνεται...... νομίζω ο ευρωπαϊος μας φέρνει βροχές από Ιταλία το 3 ήμερο εκείνο...ας φάμε αυτές μεθαύριο και βλέπουμε για τις άλλες ;)
 
Είπα φίλε μου φαίνεται...... νομίζω ο ευρωπαϊος μας φέρνει βροχές από Ιταλία το 3 ήμερο εκείνο...ας φάμε αυτές μεθαύριο και βλέπουμε για τις άλλες ;)
Ολα το εχουν πιασει για 7-10 του μηνα..
Βασικα παρελαση κανουν το ενα μετα το αλλο τα β.χαμηλα...
Γενικα πολυ ενδιαφερον ο καιρος την ερχομενη εβδομαδα για ολη την ευρωπη...
 
Ολα το εχουν πιασει για 7-10 του μηνα..
Βασικα παρελαση κανουν το ενα μετα το αλλο τα β.χαμηλα...
Γενικα πολυ ενδιαφερον ο καιρος την ερχομενη εβδομαδα για ολη την ευρωπη...
Άντε να γεμίσουν τα χωράφια νερό μπας και δούμε κάνα παπάκι χεχε .sarcastic.
 
Back
Top