Καιρός

16 βαθμους χτες βράδυ στους προποδες του παγγαιου Φλεβάρη, δεν είναι νορμάλ πράγματα αυτά.. Γυρνάμε στο σπίτι με τα κοντομάνικα λες κ έχουμε παλιο Πασόκ και τον θερμοστάτη του καλοριφέρ στο 25 ..
Με το παλιό πασοκ τουλάχιστον έκανε χειμώνα, τώρα και ο χειμώνας αυτοπροσδιορίζεται . Πέρα όμως περα από τον αυτοπροσδιορισμό του εμείς τον χαρακτηρίζουμε σαν "χειμώνα αδελφη του ελέους "
 
Με το παλιό πασοκ τουλάχιστον έκανε χειμώνα, τώρα και ο χειμώνας αυτοπροσδιορίζεται . Πέρα όμως περα από τον αυτοπροσδιορισμό του εμείς τον χαρακτηρίζουμε σαν "χειμώνα αδελφη του ελέους "
Ο χειμωνας ακολουθεί την μόδα Μήτσε!!! Επουστεψεν και αυτός. ΛΟΑΤΚΙ++++++ έγινε και αυτός! Επί Πασοκαρας ορθόδοξης βαραγα καλημανες και μπεκατσινια 300 μέτρα από το σπίτι μου. Πλέον όλα αυτά αποτελούν μακρινή ανάμνηση όπως και οι ενδοξες ημέρες του πρασίνου ηγέτη ( και δεν εννοώ τον DPG φυσικα).
 
Ανεβάζουν οι μερομηναδες κάθε χρόνο τα ίδια! Και το περνούν οι δημοσιογράφοι και το τεντωνουν εντελώς.

Με κακοκαιριες της πλάκας εχει γίνει οτι εχει γίνει φετος. Αλλά βασική προϋπόθεση για να έχουμε πουλιά είναι ο καιρός από πάνω μας Ηλία. Με κρυο σχετικά νωρίς στα βορειοανατολικα μας είδαμε πόσα πουλιά κατέβηκαν φετος στα μερη μας. Πρέπει να κατέβουν πρώτα και μετά μέσα στην σεζόν θα υπάρχουν περίοδοι που θα γίνεται πανικός αλλά και περιοδοι που θα εξαφανιζονται. Όπως φετος δηλαδή.
Φανατικός με τα ''μερομήνια'' είναι και ο δημοσιογραφικός κολοσσός Αυτιάς...;)
 
Με το παλιό πασοκ τουλάχιστον έκανε χειμώνα, τώρα και ο χειμώνας αυτοπροσδιορίζεται . Πέρα όμως περα από τον αυτοπροσδιορισμό του εμείς τον χαρακτηρίζουμε σαν "χειμώνα αδελφη του ελέους "
''Λαός-ΠΑΣΟΚ στην εξουσία!''.Τι μου θύμισες τώρα από τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια...:)
 
Πάντως για
Ο χειμωνας ακολουθεί την μόδα Μήτσε!!! Επουστεψεν και αυτός. ΛΟΑΤΚΙ++++++ έγινε και αυτός! Επί Πασοκαρας ορθόδοξης βαραγα καλημανες και μπεκατσινια 300 μέτρα από το σπίτι μου. Πλέον όλα αυτά αποτελούν μακρινή ανάμνηση όπως και οι ενδοξες ημέρες του πρασίνου ηγέτη ( και δεν εννοώ τον DPG φυσικα).
Πάντως για μένα φίλε μου ΕΜΕΤΙΚΗ ανάμνηση από τους ''πράσινους ηγέτες'' αποτελεί ο Σημίτης!🤢
 
Πάντως για

Πάντως για μένα φίλε μου ΕΜΕΤΙΚΗ ανάμνηση από τους ''πράσινους ηγέτες'' αποτελεί ο Σημίτης!🤢
Αυτός ήταν η απαρχή του τέλους των ενδόξων ημερών του πραγματικού πρασίνου ηγέτη.... Μας έβαλε σε άλλα μονοπάτια , Ευρωπαϊκά.....
 
Back
Top