Καιρός

Μήπως αυτή η νοτιαδουρα και η άνοδος μας φέρουν τίποτα καλά νερά??? Ας βορισει από 6-7/10....
Είναι η μόνη μας ελπίδα ..Ιδικά τα δυτικά ευνοούνται πολύ ..
Θα δούμε ...
Εμένα πάντως αυτή η εμμονή Στην δυτική κάθοδο δεν μου αρέσει καθόλου ,το ξαναλέω...Δείχνει να είναι δικός τους ο χειμώνας ..Σε αυτές τις καταστάσεις εμείς είμαστε στο Θέρμο κομμάτι...
 
ας ελπισουμε μεχρι 10 οκτωμβρη κατι θα ριξει απο βροχες ,απο εκει και περα μονο βοριαδακι και ξαστερια θελουμε.
Τα μάζεψαν όλα τα κωλομοντελα. Ικανότητα πρόβλεψης ελεεινή! Έρχονταν πάλι ζεστες τη άλλη εβδομάδα. Μακάρι να ξανά κάνουν κωλοτόυμπα προς συμφέρον μας αυτή την φορά.
 
Τα μάζεψαν όλα τα κωλομοντελα. Ικανότητα πρόβλεψης ελεεινή! Έρχονταν πάλι ζεστες τη άλλη εβδομάδα. Μακάρι να ξανά κάνουν κωλοτόυμπα προς συμφέρον μας αυτή την φορά.
Πόση ζέστη να κάνη ακόμα η νύχτα είναι μεγάλη άντε να ανέβει μεχρει 25/27 την μέρα
 
Λες να τους ξεσκίσει ο χειμώνας στα κρύα όπως τους ξεπατώσε στους καύσωνες το καλοκαίρι? Αυτή την φορά αδερφέ εύχομαι να πέσεις εξω!!!
Πέρυσι το καλοκαίρι είχαμε εμείς καύσωνες...
Όπως και το καλοκαίρι του 2016 είχαμε
Και το καλοκαίρι του 2008 είχαμε...
Τα λέω για να θυμηθούμε τι χειμώνας ήρθε μετά ...
Και τι κυνηγετική χρόνια ήρθε..
Φυσικά μακάρι να λέω μπούρδες..
 
Πέρυσι το καλοκαίρι είχαμε εμείς καύσωνες...
Όπως και το καλοκαίρι του 2016 είχαμε
Και το καλοκαίρι του 2008 είχαμε...
Τα λέω για να θυμηθούμε τι χειμώνας ήρθε μετά ...
Και τι κυνηγετική χρόνια ήρθε..
Φυσικά μακάρι να λέω μπούρδες..
Καλα θα ηταν αλλα πολυ δυσκολο να πεις εσυ μπουρδες φιλαρακι.
 
Τα μάζεψαν όλα τα κωλομοντελα. Ικανότητα πρόβλεψης ελεεινή! Έρχονταν πάλι ζεστες τη άλλη εβδομάδα. Μακάρι να ξανά κάνουν κωλοτόυμπα προς συμφέρον μας αυτή την φορά.
Το μόνο που τα φέρνει όλα λίγο ανατολικά μετά το Σ.Κ είναι το Icon .και λίγο το ukmo
Προσωπικά τα εμπιστεύομαι αρκετά ..
Όλα τα άλλα μας στέλνουν για μπάνια στην θάλασσα..
Μακάρι να δείξει τον δρόμο για καμιά βροχή ..
 
Δεν θα βγει αυτό αύριο δηλαδή;

View attachment 56093
Ναι θα έχει φαινόμενα κεντρονοτια και ανατολικά..
Μιλάμε για βροχές σε όλη την χώρα ..
Γενικευμένη κατάσταση ...
Αυτό μας λείπει ...
Ένα χαμηλό από δυτικά να βρεξει μέχρι και την τελευταία πέτρα..
Δηλαδή Φθινόπωρο.....
 
Ναι θα έχει φαινόμενα κεντρονοτια και ανατολικά..
Μιλάμε για βροχές σε όλη την χώρα ..
Γενικευμένη κατάσταση ...
Αυτό μας λείπει ...
Ένα χαμηλό από δυτικά να βρεξει μέχρι και την τελευταία πέτρα..
Δηλαδή Φθινόπωρο.....
Εμενα μια χαρά βροχή μου φαίνεται αυτή παραπάνω πάντως Περικλή. Η γη θα μυρίσει αν ρίξει αρκετό νερό.
 
Σωστά αλλά τις κωλοζεστες τις πιάνουν από νωρίς συνήθως. Το σημαντικότερο είναι ότι ότι νερά φαίνονται είναι της πλάκας.
Εμενα γιατι κατι μου λεει, πως φετος, θα τον πιουμε μπούζι..ενω περυσι ηταν καλα θα ελεγα.
 
Back
Top