Καιρός

Το ξέρω από πρώτο χέρι 91-95 έμενα στην Άρτα, εκεί το κραχ δεν γινόταν από την βενζίνα αλλά από τα φυσίγγια ....
Τα καλύτερα απογευματινά που έχω κάνει ποτέ ....αλλά και το πρωί δεν πήγαινε πίσω...κάθε Γενάρη και μετά είχε παιχνίδι καλό....φαντάσου στο φέρημπότ δεν έβρισκες θέση κάθε Παρασκευή βράδυ...δεν υπήρχε ακόμα η γέφυρα...
 
αγρινιο ,αρτα ,πρεβεζα μια μερα θα τα κρατηση και τελος δεν εχει καθολου καρπο φετος απο εκει η τσιχλες εχουν εξαφανιστη.
Δυστυχώς έτσι είναι...έχει αλλάξει πολύ ο τρόπος και η συμπεριφορά των πουλιών εκεί σε σχέση με παλιότερα....αλλά δεν παύει να είναι αγαπημένος προορισμός...
 
Προγνωστικά τελευταίας εβδομάδας...
Δευτέρα οκ
Τρίτη βροχές αρχικά δυτική Ελλάδα και αργότερα παντού
Τετάρτη βροχές βόρεια Ελλάδα και λίγο Εύβοια
Πέμπτη Εύβοια και κεντρική Ελλάδα βροχές
Παρασκευή και Σάββατο οκ
Κυριακή Δευτέρα δεν βλέπω να βγαίνει κάνεις
Βοριάδες και λίγα χιόνια σε γενικές γραμμές..
 
Ρε δεν πάει να ρίχνει ότι θελει! Οι τελευταίες βόλτες θα γινουν. Την Κυριακή όντως δείχνει να μας την χαλάει αλλά είναι μακριά. Εδώ Τετάρτη - Πέμπτη μας είχε στα κόκκινα στις βροχές. Τώρα απλά θα ψιλοριξει!
 
Κυριακή 27/2 μεσημέρι.Το μπλε είναι πιθανότητες βροχης. Όσο πιο σκούρο χρώμα τόσο πιο έντονα φαινόμενα. Οι άσπρες γραμμές είναι χιονοπτώσεις
120-779GR.gif

Δευτέρα 28/2 μεσημέρι. Έχει και επιδείνωση αργοτερα...
144-779GR.gif
 
Νιτσεραδα ντισπαν, λούσιμο WD 40 το όπλο και όλη μέρα έξω, όχι θα κάτσω να σκάσω
Εγω το ειπα....αδιαβροχο κ δρόμο μες τη βροχή ως τη δυση του ηλιου περπατητο........

Υ.Γ.
ΜΑΝΑ: Που θα πας ετσι παιδακι μου...θα πουντιάσειιιιςςςς.....hair.


.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Κυριακή 27/2 μεσημέρι.Το μπλε είναι πιθανότητες βροχης. Όσο πιο σκούρο χρώμα τόσο πιο έντονα φαινόμενα. Οι άσπρες γραμμές είναι χιονοπτώσεις
View attachment 42955

Δευτέρα 28/2 μεσημέρι. Έχει και επιδείνωση αργοτερα...
View attachment 42956
πρωτη φορα μας τερματιζη ετσι ο καιρος !
 
πρωτη φορα μας τερματιζη ετσι ο καιρος !
Όσο θυμάμαι τα τελευταία χρόνια , ναι. Όλο λιακαδες και ζέστη ειχε τις τελευταίες μέρες. Τουλάχιστον Ατικκοβοιωτια - Εύβοια με αυτά που δείχνει τώρα θα μας αφήσει μέχρι το μεσημέρι της Κυριακης. Δευτέρα δεν βλέπω φως. Πολυ νερό δείχνει. Το θεμα είναι ότι με αυτές τις συνθήκες δύσκολα να μετακινηθούν πουλιά και αυτό που είδα χθες δεν μου άρεσε καθόλου. Τεράστια διαφορά μέσα σε 24 ώρες σε πουλιά που θεωρητικά δεν τα ενοχλεί κανείς στην διάρκεια της ημερας.
 
Όσο θυμάμαι τα τελευταία χρόνια , ναι. Όλο λιακαδες και ζέστη ειχε τις τελευταίες μέρες. Τουλάχιστον Ατικκοβοιωτια - Εύβοια με αυτά που δείχνει τώρα θα μας αφήσει μέχρι το μεσημέρι της Κυριακης. Δευτέρα δεν βλέπω φως. Πολυ νερό δείχνει. Το θεμα είναι ότι με αυτές τις συνθήκες δύσκολα να μετακινηθούν πουλιά και αυτό που είδα χθες δεν μου άρεσε καθόλου. Τεράστια διαφορά μέσα σε 24 ώρες σε πουλιά που θεωρητικά δεν τα ενοχλεί κανείς στην διάρκεια της ημερας.
Αδιαβροχο γαλοτσα με συνοδεια ελληνικου καφε
και περπατητο μεχρι η λασπη να φτασει στα φρυδια
Μετα απο εξι μηνες κανεις δεν ξερει τι θα ξημερωσει
Οποτε οσο μας μενει χρονος μεχρι την ληξη ας το απολαυσουμε .hunter.;)
 
Αδιαβροχο γαλοτσα με συνοδεια ελληνικου καφε
και περπατητο μεχρι η λασπη να φτασει στα φρυδια
Μετα απο εξι μηνες κανεις δεν ξερει τι θα ξημερωσει
Οποτε οσο μας μενει χρονος μεχρι την ληξη ας το απολαυσουμε .hunter.;)
Όπως έκανα αποψε δηλαδη.....
 
Kυριακη διχνει 92% βροχη για εδω κατω......hair.
Δείχνει να την χάνουμε όλη και όλοι την Κυριακή τελικα. Άρα εκτός απροόπτου μένει σήμερα το απόγευμα, αυριο και το Σάββατο.
Αύριο κατά τις 11 θα μου τύχει έκτακτο προσωπικό πρόβλημα και θα φύγω από την δουλειά...Όλως τυχαίως το ίδιο θα συμβεί και στον κολλητό Χρήστο που δουλευει σε διπλανό ποστο. Ενα 5ωρο ξεγυρισμενο περπατητο θα κανουμε για να ξεχάσουμε το πρόβλημα μας...
 
Back
Top