Καιρός

Ευτυχώς εδώ δεν εχουν πέσει τα νερά που βλέπαμε σε μοντέλα και προγνωσεις. Η Στενή το πρωι είχε κάτω από 20mm!
Στο θέμα που μας καίει τώρα νομίζω ότι την Κυριακή θα κινηθούν πουλια. Η γνώμη σας????
Από Κυριακή έως Τετάρτη ,θα έχουμε κάποια κίνηση...
(Δευτέρα Τρίτη ,οι καλύτερες πιθανότητες)...

Αλλά δεν νομίζω ότι θα δούμε κάτι που θα το θυμόμαστε χρόνια ...
 
Από Κυριακή έως Τετάρτη ,θα έχουμε κάποια κίνηση...
(Δευτέρα Τρίτη ,οι καλύτερες πιθανότητες)...

Αλλά δεν νομίζω ότι θα δούμε κάτι που θα το θυμόμαστε χρόνια ...
Για εδώ Κυριακή απόγευμα και Δευτέρα δίνει φαινόμενα αν δεν απατώμαι. Εγώ την Πέμπτη θα πάρω αδεια και ότι γινει. Ένα κουτάκι άμα ρίξω κωλοτούμπες θα κανω.
Ας κάνει επιτέλους έστω και συνηθισμένα περάσματα και ας αφήσουμε τα ιστορικά. Ενδιαφέρον να υπάρχει και να μην είμαστε όπως πέρισυ που 26/10 ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ!!!!
Εδώ τώρα που γράφω έχουμε ηλιο λαμπρο! Τέλος τα φαινόμενα??? Να πάω μπασιμοκαρτερο αύριο πρωί η για λαγο?????
 
Να πάω μπασιμοκαρτερο αύριο πρωί η για λαγο?????
Θα σου ελεγα το πρωτο, για λαγό να πας αφου τελειώσουν τα περασματα.....
Μπορεί να μην φανεί ουτε πουπουλο αλλά για φαντάσου εκείνη την μέρα να σου τρώνε τα αυτιά τα τσικ-τσικ......κ να κρατάς κ όπλο......
Θα κοίτας συνέχεια ψηλά κ θα σου λέει ο άλλος κοίτα κάτω ρεεεε.... Χαχαχα
 
Για εδώ Κυριακή απόγευμα και Δευτέρα δίνει φαινόμενα αν δεν απατώμαι. Εγώ την Πέμπτη θα πάρω αδεια και ότι γινει. Ένα κουτάκι άμα ρίξω κωλοτούμπες θα κανω.
Ας κάνει επιτέλους έστω και συνηθισμένα περάσματα και ας αφήσουμε τα ιστορικά. Ενδιαφέρον να υπάρχει και να μην είμαστε όπως πέρισυ που 26/10 ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ!!!!
Εδώ τώρα που γράφω έχουμε ηλιο λαμπρο! Τέλος τα φαινόμενα??? Να πάω μπασιμοκαρτερο αύριο πρωί η για λαγο?????
Για λαγό αύριο, αν δεις πίεση(τσίχλες να μπαίνουν) την κυριακή για μπάσιμο και μετά ξέρεις εσύ με τον σουγιά σου. ;):cool:
 
Last edited:
Για εδώ Κυριακή απόγευμα και Δευτέρα δίνει φαινόμενα αν δεν απατώμαι. Εγώ την Πέμπτη θα πάρω αδεια και ότι γινει. Ένα κουτάκι άμα ρίξω κωλοτούμπες θα κανω.
Ας κάνει επιτέλους έστω και συνηθισμένα περάσματα και ας αφήσουμε τα ιστορικά. Ενδιαφέρον να υπάρχει και να μην είμαστε όπως πέρισυ που 26/10 ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ!!!!
Εδώ τώρα που γράφω έχουμε ηλιο λαμπρο! Τέλος τα φαινόμενα??? Να πάω μπασιμοκαρτερο αύριο πρωί η για λαγο?????
Για τσίχλες πήγαινε ...
 
Αυτά τα χαμηλά συνήθως πάνε λίγο γρήγορα .
Τώρα αυτό το δείχνουν τα πιο πολλά να κολλάει λίγο στην ν.δ Πελλοπονησο την Παρασκευή το πρωί ..
Όσο γρήγορα περασει Αιγαίο τόσο πιο γρήγορα θα καθαρίσει ο καιρός
Από δυτικά προς ανατολικά πάντα ..
Σάββατο ίσως τα δυτικά να έχουν ανοίξει..Δύσκολο το βλέπω όμως ακόμα .
Οι περιοχές γύρω από το Αιγαίο δεν έχουν ελπίδες για Σάββατο ....
Σε παραδέχτηκα, περίμενα τέτοια ώρα να έχει περάσει ανατολικά στο Αιγαίο.
Κόλλησε ... το χαμηλό και, πάλι δυτικά της Κεφαλονιάς !
 
Last edited:
Σε παραδέχτηκα, περίμενα τέτοια ώρα να έχει περάσει ανατολικά στο Αιγαίο.
κόλλησε ... το χαμηλό και πάλι δυτικά της Κεφαλονιάς !
Τρομερές ποσοτητες νερου Γιώργο σε Κεφαλονιά κ Ιθάκη...
Πλημμυρισε το Αργοστόλι,ξεχείλισε το ποταμι στο Ληξουρι μέσα στην πολη, αλλά κ εδώ τριγυρω στα χωριά ξεχειλίσαν γέφυρια κ οι καταρράκτες που κατεβαίνουν από το βουνό...
Ευτυχώς χωρίς θυματα που ειναι κ το πιο σημαντικό...
 
Τρομερές ποσοτητες νερου Γιώργο σε Κεφαλονιά κ Ιθάκη...
Πλημμυρισε το Αργοστόλι,ξεχείλισε το ποταμι στο Ληξουρι μέσα στην πολη, αλλά κ εδώ τριγυρω στα χωριά ξεχειλίσαν γέφυρια κ οι καταρράκτες που κατεβαίνουν από το βουνό...
Ευτυχώς χωρίς θυματα που ειναι κ το πιο σημαντικό...
Σε Λευκάδα και Ιθάκη δείχνει να έπεσε περισσότερο νερό ...
 
Back
Top