ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ

Διαπιστωνω τα τελευταια χρονια ραγδαια αυξηση στο φορτο εργασιας των κτηνιατρων ( μιλω κυριως για αυτους που ασχολουνται με σκυλακια & γατακια ) με αποτελεσμα να ξεπετανε χωρις ιδιαιτερη προσοχη περιστατικα.
Εχετε διαπιστωσει και εσεις κατι τετοιο?
 
και που να εισαι και απο νηση με πολυ κτινοτροφια........
εδω κατω γυνετε χαμος με ουρες

οποιο πεδη το εχει με το διαβασμα και παει και γυνετε γιατρος για να μπει σε νοσοκομειο και να περνει 2 χινες το μηνα κανει λαθος..
παει βουλγαρια σπουδαζει στο μπαμ (οχι του σκορπιου)
γυρναει πισω ανοιγει ενα και θυσαβριζει
 
Εγω παντως μιλω για κτηνιατρους που οντως ειναι καλοι γιατροι.
Εχουν μπουκωσει απο δουλεια, ( κυριως μικρα σκυλακια & γατακια ) εχουν μπουκωσει απο 50ρικα και ειναι κατακοποι και ανικανοι ( λογω κουρασης ) να εστιασουν στο καθε ζωο.
 
Εγω παντως μιλω για κτηνιατρους που οντως ειναι καλοι γιατροι.
Εχουν μπουκωσει απο δουλεια, ( κυριως μικρα σκυλακια & γατακια ) εχουν μπουκωσει απο 50ρικα και ειναι κατακοποι και ανικανοι ( λογω κουρασης ) να εστιασουν στο καθε ζωο.
Η αληθεια ειναι καπου στην μεση Παναγιωτη...
Υπαρχουν γιατροι που εχουν σπουδασει στο εξωτερικο σε οποιαδηποτε χωρα και ειναι αριστοι και γιατροι που σπουδασαν εδω και ειναι μια μετριοτητα...
Εχει να κανει με το ποσο παθος και ποση ενασχοληση ριχνεις στην επιστημη σου...

Απο εκει και περα,εχεις ενα δικιο σε αυτο που λες...
Εχουν αποκτησει μια ανοσια και μια " αναισθησια" στα προβληματα που αντιμετωπιζουν τα ζωα,με αποτελεσμα αρκετοι να δειχνουν μια καποια αδιαφορια...
Ο θανατος και οι αρρωστιες τους εχουν γινει ρουτινα και συνηθεια....

Δεν ειναι σαν τους ιδιοκτητες που ειχαν ή εχουν 2-3 ζωα στη ζωή τους και τα προσεχουν σαν τα ματια τους...
Απο καποια στιγμη και μετα,οι κτηνιατροι το βλεπουν καθαρα κερδοσκοπικα το ζητημα με στυγνοτητα...
 
Διαπιστωνω τα τελευταια χρονια ραγδαια αυξηση στο φορτο εργασιας των κτηνιατρων ( μιλω κυριως για αυτους που ασχολουνται με σκυλακια & γατακια ) με αποτελεσμα να ξεπετανε χωρις ιδιαιτερη προσοχη περιστατικα.
Εχετε διαπιστωσει και εσεις κατι τετοιο?
Και με το παραπάνω.
Ειναι πολλοί αυτοί που το έχουν ξεφτιλίσει . Αφενός δεν δίνουν την απαραίτητη σημασία στο πρόβλημα του ζώου και αφετέρου νομίζουν ότι σε κάθε επίσκεψη κάνουνε χειρουργείο και δεν ξέρουν τι ζητάνε.
 
Ξερετε τι πιστευω?
Τα τελευταία χρονια εχουν αυξηθει κατακορυφα οι ανθρωποι που εχουν παρει για συντροφια μικρα σκυλακια και γατακια.
Αυτα βγαζουν προβληματα υγειας , μικρα η μεγαλα...
Αποτελεσμα , οι γιατροι τρεχουν απο το πρωι ως το βραδυ με οτι συνεπαγεται αυτο.
Φοβαμαι οτι καποια ζωακια εχουν φυγει αδικα...
 
Ξερετε τι πιστευω?
Τα τελευταία χρονια εχουν αυξηθει κατακορυφα οι ανθρωποι που εχουν παρει για συντροφια μικρα σκυλακια και γατακια.
Αυτα βγαζουν προβληματα υγειας , μικρα η μεγαλα...
Αποτελεσμα , οι γιατροι τρεχουν απο το πρωι ως το βραδυ με οτι συνεπαγεται αυτο.
Φοβαμαι οτι καποια ζωακια εχουν φυγει αδικα...
Σιγα το τρέξιμο που τραβάνε.
Όταν πας στον γιατρό 9 το βραδυ και κάνει στο σκύλο ράμματα στο πόδι ,ειναι νορμάλ να σου λεει οτι, ναι πρεπει να μπει κωνος στο κεφάλι για να μην πειράζει τα ράμματα ,αλλα εγω δεν εχω .
Κι εγω που θα βρω κωνο ρε παπάρα τετοια ωρα βραδιάτικα ;;
 
Back
Top